(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО ВОЛИНЬ
"ЦІКАВА СТАТТЯ ПРО МІСТО КОРЕЦЬ.
СВЯТО-ТРОЇЦЬКИЙ ЖІНОЧИЙ МОНАСТИР"

Корец, Корецкий замокПівденно-східну частину Рівненської області прикрашає одне з найкрасивіших і найдавніших міст України - місто Корець, розташувавшись на скелястому березі річки Корчик. Перші згадки про Корець з'явилися в Іпатіївському літописі під ім'ям «Корчеськ» і датуються вони 1150 роком. Корець завжди розташовувався на основних торгових шляхах. Зараз - це траса Київ-Львів, а золоті куполи храмів Корця на цій ділянці дороги виглядають як дорожні прикраси, які набагато краще будь-яких дорожніх покажчиків приведуть Вас у центр міста.

З Іпатіївського літопису відомо, що вже в середині XII століття Корець був досить великим і важливим населеним пунктом в цьому регіоні. За час свого існування Корець має дуже насичену історію і побачив багатьох правителів: князів Данилу Галицького і Федора Острозького. Починаючи з XV століття місто частіше почало змінювати своїх власників - ними були князі Корецькі, Лещинські, Чарторийські.

За часів правління Федора Острозького у Корці був зведений дерев’яний замок-фортеця, частина якого збереглася і до наших днів. У XV столітті князі Корецький зміцнили замок кам'яними стінами, бастіонами, з боку річки його оточують суворі гранітні скелі. З боку материка замок зміцнили глибоким ровом, куди відводилася вода з річки. Потужний чотирьохарочний підйомний міст з’єднував фортецю з іншою частиною міста. У середині XVII століття правління роду Корецьких закінчилося, новими власниками стали князі Чарторийські, які значно зміцнили замок, а також розширили підземну частину фортеці - обов'язкова багатофункціональна частина кожного середньовічного замку. У 1780 році була здійснена остання реконструкція замку - князь Юзеф Чарторийський перебудував замок у княжий палац, оформлений в стилі бароко. Але цій красі було відведено недовгий час існування - в 1832 році замок практично зруйнувала пожежа, з тих пір споруду ніхто не починав відновлювати. А в спадщину нам залишилася лише частина зруйнованих кам'яних стін, підземні ходи і чотирьохарочний міст.Корецький замок

Величезний внесок у розвиток міста вніс князь Юзеф Чарторийський, завдяки якому в кінці XVIII століття Корець став не тільки одним з найкрасивіших, але і найбільш потужних і важливих промислових центрів Волині. Юзеф Чарторийський заснував у Корці меблеву і фарфорову фабрики, вироби яких були широко відомі і популярні далеко за межами Волині. У той час корецький фарфор стояв на одному рівні з саксонським і був набагато краще віденської порцеляни. Все це досягалося завдяки клопіткій роботі приблизно тисячі працівників заводу під чітким керівництвом французьких майстрів Мезерів. Але жахлива пожежа 1796 року знищила цей завод, а після Юзефа Чарторийського нікому не вдалося відновити колишнє ім'я корецької порцеляни. До того ж родовище каоліну практично вичерпалася, а саме місто поступово протягом двох наступних століть почало втрачати колишнє значення.

Біля замку, на вулиці Київській, є ще одна стара споруда - палац Чарторийського, побудований в 1788 році. Зараз ця будівля належить Корецькому військкомату. З боку замку відкривається фантастична панорама - десь далеко внизу видно стрічку річки Корчик, приголомшливу природу в її долині, а з протилежного боку скелястого каньйону ховається півсферичний купол Миколаївської церкви, побудованої в 1834 році, на іншій стороні каньйону - дерев'яна церква Косьми і Даміана, зведена в 1897 році на честь коронації Олександра III, трохи далі на північ - старовинний костел Святого Антонія, що був заснований ще князями Корецькими в 1533 році.

Свято-Троїцький монастри у КорціАле найбільшою визначною пам'яткою і головною святинею Корця є Свято-Троїцький жіночий монастир, який знаходиться при в'їзді в місто з боку Житомирської траси. Корецький жіночий монастир - це найдавніший храм міста, історія якого зберігає багато подій за своє багатовікове існування.

Ігуменом Києво-Печерської лаври Варлаамом в 1064 році був заснований на цьому місці монастир. У XIII столітті орди хана Батия зруйнували монастир, але незабаром його відновили у вигляді неприступної фортеці, оточеної 15-метровим ровом з водою. Але в 1496 році кримський хан Менглі-Гірей захопив місто і знищив монастир.

На його руїнах князь Євтимій Корецький в 1571 році звів нову святиню міста - Свято-Воскресенський жіночий монастир. Першою черницею і ігуменею цього монастиря була дочка князя Софія, церковне ім'я - Серафима. Рід Корецьких зберігав сімейну святиню - це була давня чудотворна ікона Божої Матері «Споручниця грішних», привезена з Риму, а також її чудотворна плащаниця. У 1620 році князь Ян-Кароль виділив черницям землю і побудував Свято-Троїцький монастир.чудотворна ікона в Корці

Черниці свято оберігали свій храм, але в 1752 році за допомогою польських військ уніатам і католикам вдалося вигнати черниць з їх обителі, а після поразки Речі Посполитої в 1795 році черниці повернулися у свій храм.

Всіляко черниці Свято-Троїцького жіночого монастиря намагалися допомогти народові - проповідували, надавали допомогу під час війни 1812 року, вносили величезні пожертвування для армії, відкрили при своєму монастирі притулок для дівчаток-сиріт. Одна з їх попечительниць - Анна Андро (дівоче прізвище - Оленіна), яка була першою нареченою О.С.Пушкіна, похована біля стін Свято-Троїцького монастиря за її величезну допомогу храму та притулку. Пізніше, в роки Великої Вітчизняної війни, черниці також всіляко допомагали армії.

Кілька разів черницям довелося відстоювати своє право на монастир. Перший раз - після Громадянської війни, коли Корець став частиною Польщі, почалося активне окатоличення всіх православних храмів. 18 років знадобилося Свято-Троїцькому монастирю для того щоб відстояти свою православну приналежність, поки не заручилися підтримкою Паризького суду в цьому питанні. Другий раз - з 1958 року, коли на всій території СРСР закривалися монастирі. Завдяки безціннимзусиллям ігумені Людмили Свято-Троїцький монастир не закрили.

Корецький жіночий монастирЗараз у Свято-Троїцькому жіночому монастирі вирує активне і процвітаюче життя - тут проживають 90 черниць, проводяться щоденні служіння в 06.00 і 17.00, при монастирі відкрито недільну школу і регенстко-катехізаторське училище, де проходить навчання церковному співу. На території монастиря є сад, город, пасіка і пекарня, а також багато майстерень - золочення по дереву, пошивна, виготовлення великодніх яєць. Але найголовніша і унікальна - золотошвейна - це єдина в своєму роді майстерня, яка залишилася на території всієї Руської Православної Церкви.

Черниці Свято-Троїцького жіночого монастиря гостинно зустрічають всіх гостей і дозволяють гуляти на території монастиря.

Свято-Троїцький монастир у Корці - це місце, яке не можна не відвідати, перебуваючи у Корці. Тут можна також придбати унікальні і надзвичайно красиві золототкані ікони, а також вклонитися чудодійну ікону Божої Матері. У цьому старовинному, багатостраждальному і дивовижному монастирі панує краса, мир, любов і благодать!

Автор Марина Мельниченко

Статті про Волинь > Тури на Волинь :: Стаття про Волинську область :: Озеро Світязь :: Оконські джерела :: Українська Швейцарія :: Воротнів :: Шацькі озера :: Шацький національний природний парк :: Замок Любарта :: Зимненський Святогірський монастир :: Оборонна вежа Чарторийських :: Музей Лесі Українки :: Петропавлівський костьол у Луцьку :: Олицький замок :: Збаражський замок :: Підгорецький замок :: Будинок скульптора Голованя :: Лютеранська кірха :: Дубенський замок :: Дубенський форт :: Корець :: Кременець.Фортеця на Замковій горі :: Меджибожський замок :: Козацькі могили :: Межиріцький монастир-фортеця :: Свято-Троїцький кафедральний собор :: Музей Волинської ікони :: Покровська церква в Луцьку :: Володимир-Волинський :: Успенський собор у Володимир-Волинському :: Тунель кохання :: Острог-місто-історія

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури по Україні, екскурсії по Україні, екскурсії в корець, корецький замок, цікава інформація про корецький замок, історія корецького замку, корецький жіночий монастир, храми в Корці, Свято-Троїцький жіночий монастир, корецький Свято-Троїцький жіночий монастир, екскурсія в Свято-Троїцький жіночий монастир, поїздка в Корець, замки України , історія замків України, замки на Волині, пам'ятки на Волині, пам'ятки в Корці, тури в Корець, тури на вихідні в корець, що побачити в Корці.

witch.hand