(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ
"КОНТРАКТОВА ПЛОЩА"

Архітектурний комплекс Києво-Могилянської Академії разом з Контрактовою Площею є однією із найзначніших пам’яток, які залишились у Києві від козацької доби, а тому обов’язковим для відвідування туристами місцем.

Площа, яка колись зароджувалась як Ринкова (купці тримали на ній контори, тому й назва – Контрактова, від укладання контрактів) через свою близькість до річкового порту згодом втратила своє оригінальне значення, проте унікальний за багатством і різноманіттям архітектурний ансамбль донині залишається окрасою Києва. Більшість споруд на площі споруджені ще у добу бароко – до того, як роль фінансового центра Києва перейшла до Хрещатика, а отже насолода від екскурсії площею вам гарантована

Однією з окрас площі заслужено можна вважати Контрактовий дім – одна з лічених будівель Києва, зведених у стилі класицизму. Заслужено цей будинок вважається одним із найхимерніших у Києві – через проблеми з місцем забудови стіни сполучаються не під прямими кутами, а фронтон повернутий стосовно решти споруди. Оглянути будинок зсередини, на жаль, не вийде – зараз він виконує свою історичну функцію (всередині знаходиться валютна біржа).

Староакадемічний корпус НаУКМА – одна із найстаріших і найавтентичніших на площі споруд, зведена за часів Мазепи у стилі бароко. Колись це був один із головних корпусів КМА, зараз же всередині знаходиться наукова бібліотека університету та Докторська Школа. Будівля також включає в себе Благовіщенську церкву (зведену тоді ж) та музейний блок КМА (який знаходиться в будинку засновниці Академії). Всі частини староакадемічного корпусу є архітектурними пам’ятками, відкритими для відвідування.

Свого часу найбільший торговельний комплекс у Києві – Гостинний Двір – теж знаходиться на Контрактовій площі. Він зведений «лише» на початку 19 ст. і слугував приміщенням для крамниць та майстерень, свого роду ЦУМ. Зараз центр відкритий для відвідувачів, однак там проводяться виключно приватні виставки та перфоманси, однак Гостинний Двір залишається одним із тих місць, де можна найповніше відчути дух старого Києва.

Шанувальники музики зможуть оцінити Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва – унікальний музичний театр. Зведений на місці колишнього клубу, зараз він є єдиним у світі театром подібного профілю. Постійні постановки відомих композицій, експерименти на переосмислення (CarminaBurana, Чайка на ім’я Джонатан) не залишать байдужим жодного меломана.

Завершує ансамбль Контрактової площі пам’ятник її фундатору – Петрові Конашевичу-Сагайдачному, зведений посеред скверу на пагорбі. Зараз – це одна із найхарактерніших пам’яток Контрактової площі і Подолу, яка логічно її завершує.

Автор Остап Українець

 

екскурсії по києву, екскурсія по києву, тури по києву, тур по киеву, тури в київ, цікаві статті про київ, контрактова площа києва, стаття про контрактову плащу, статті про київ, цікавий київ, цікаві екскурсії по києву, екскурсія по подолу, оглядова екскурсія по києву, екскурія по київському подолу.

witch.hand