(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

КОЛОМИЯ

Коломия Коломия – старовинне місто з австро-угорськими мотивами забудови. Це містечко славиться своїми древніми кам’яницями XIX– XXстоліть, яких тут безліч. Погулявши по тісним вуличкам впродовж декількох годин наповнюєшся тутешньою атмосферою. Коломия – це немов еталон галицького міста.

Історія

Місто виникло задовго до першої документальної згадки про нього (1241 рік Галицько-Волинський літопис). Над Чорним Потоком на горі раніше була фортеця, нажаль до наших часів від неї не залишилось і сліду, монгольська навала знесла замки й спустошила міста. Замок було відновлено в період польського панування, але розмістили його не на пагорбі, а на території теперішньої ратуші. Це місце називають «Старий двір».

В 1405 році місто отримало Магдебурське право, а через шість років місто разом з всім Покуттям було проданим на термін в 25 років молдавському пану Олександру. Все це було ціною за обіцяння виступити на боці Польщі проти Угорщини.Коломия

1490 року Коломийський замок був зруйнований заново бунтівниками. А впродовж наступних 150 років були найважчими в історії Коломиї, адже щороку турки, татари та волохи грабували місто. Тому й не дивує, що з тих  часів майже не збереглося міських споруд, окрім дерев’яної церкви на цвинтарі. Під час одного з нападів був зруйнований домініканський монастир, а його ченців повісили на хрестах цвинтаря.

Місто наче було приречене на безкінечні напади татар й турків. Були роки в які нападі були по три а то й чотири рази на рік. Під час одного з чергових нападів 1626 року місто було настільки обезсилене, що навіть не було кому й особливо чим чинити опір. Та незважаючи на нечувані погроми місто наче фенікс відроджувалося разом з тим щораз відступаючи від неспокійного Прута. Замок втрете звели на землях міста, та на цей раз на пагорбі захищеному ставом, на цьому місці згодом збудували міську гімназію. На в’їзді з Обертина та Снятина височіли звідні мости. Домініканський монастир також було відновлено. Але у 1788 році його зачинили,приміщення перейшло до влади магістрату, на місці монастиря в 1855 звели церкву Св.Михаїла.Коломия

Як й інші прикарпатські міста, Коломия була постачальником солі, яку добували в селах на околицях міста. Також Коломия була достатньо значним транзитним пунктом на шляху між Львовом та Києвом. У міста були особливі привілеї – купцям було категорично заборонено оминати Коломию й під загрозою втрати товару, заборонялося торгувати в селах, а користуватися можна було лише Коломийською вагою.

В 1866 році через Коломию поклали залізницю Львів-Чернівці. В цей же період в цій місцині було знайдено нафту та відкрито вугільну копальню.

Цікаві місця

Серцем галицького міста як і завжди була і буде площа Ринок і ратуша. В Коломиї площа має назву майдан Шевченка. Ратуша, що на площі, була побудована у 1877 році, раніше на цьому місці височіла стара дерев’яна. На південно-східній стороні центральної площі в 1762 році було зведено парафіяльний римо-католицький костьол Святої Панни Марії. На сьогодні на цьому місці збудована церква Йосафата Коломийського.Коломия

Проспект В'ячеслава Чорновола приведе вас до візитівки Коломиї - музею писанки. Музей організований в 1987 році, тут налічується 12 000 писанок (яєць), а найголовнішим експонатом є власне сама будівля музею у вигляді величезної писанки.
Однією з найцікавіших цивільних споруд Коломиї є будинок громадських організацій, він побудований в 1895 році, зараз тут знаходиться товариство «Сокіл», яке досить відоме на Галичині.

На вулиці Івана Франка знаходиться будинок побудований в кінці XIX століття, він є важливою архітектурною пам'яткою, на сьогодні це приміщення окуповане «Приватбанком».

Єдиним римсько-католицьким храмом у Коломиї є костел св.Ігнатія Лойлли.Він побудований в 1897 році.

Коломия Місто Коломия досить яскраве. Однією з кращих його площ є Вічевий майдан. Головною домінантою цієї площі виступає будівля драматичного театру, побудована ще на початку недалекого XX століття. Звичайно ж що за галицьке місто без синагоги! На вулиці Пекарський розташований Храм іудейської громади, він був зведений в XIX-му столітті, точніше у другій його половині.

Найдревнішим храмом міста є Дерев'яна Благовіщенська церква. Вона побудована зі зрубу в далекому 1587 р. Її можна з упевненістю назвати справжнім еталоном гуцульського дерев'яного храму.

У місті Коломия працює професійний театр і це притому, що населення міста складає лише 60 000. Також тут працює «Музей народного мистецтва Гуцульщини» і «Музей історії Коломиї ». Місто дуже охайне, справжнє європейське! 

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

Статті про Коломию; екскурсійні тури в Коломию; музей писанки в Коломиї; екскурсійні програми Коломиї; тури закарпаття; видатні місця Коломиї; історія міста Коломия; храми закарпаття; пам’ятки культури в Коломиї. 

witch.hand