(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

КОЧУБЕЇВСЬКІ ДУБИ В ДИКАНЬЦІ

Диканька - це неймовірно красивий, колоритний край в Україні, це, свого роду, окремий світ, в якому панують свої радості і турботи. Диканька оповита настільки величезною кількістю переказів і легенд, що здається, тут минуле переплітається із сучасністю, а реальне - з неймовірним.

Кочубеївські дубиКількість туристів, охочих побачити всі визначні пам'ятки Полтавського краю, в тому числі і окремо Диканьку разом з її прекрасними місцями і багатствами, стрімко збільшується з кожним роком. Так що іноді створюється враження, ніби Диканьку знають усі. Диканька- це унікальне селище на Полтащині, яке дуже мальовниче і має багато пам'ятних місць, з якими нерозривно пов'язана історія Диканьки і хід багатьох важливих подій з історії України. Диканьщині відома в усьому світі своїми самобутніми традиціями, місцевим колоритом, древніми пам'ятниками культури, природи. Тут створено Диканьський регіональний ландшафтний парк, до складу якого входять також сім природних пам'яток загальнодержавного значення - ялиновий ліс, Бузковий гай, урочище Парасоцький ліс, Пивоварські ставки, Кочубеївські дуби та інші заповідні місця.

Однією з найбільш довголітніх або древніх природних пам'яток Диканьки є Кочубеївські дуби, вік яких перевищує 800 років. Чому Кочубеївські запитаєте Ви? Назвудубам привласнили місцеві жителі на честь власників Диканьки та оточуючихїї територій- родини Кочубеїв. Вклад цієї родини у розвиток Полтавського регіону дуже великий, про нього ми вже неодноразово розповідали в інших статтях про визначні пам'ятки Диканьки. І це, так сказати, окрема історія. А ось що стосується Кочубеївських дубів, то тут нам є, що розповісти.Кочубеївські дуби

Навколо маєтку Кочубеїв, величезного красивого палацу, колись була висаджена густа діброва. Але на сьогоднішній день тут збереглося тільки чотири дуба. Кочубеївські дуби - це одна з природних пам'яток у вигляді вікових дерев, які з 1964 року охороняються Законом України. Хоча на карті Диканьки від 1861 року тут була висаджена величезна алея з 68 дубів.Алея прикрашала в’їзд на територію маєтку родини Кочубеїв. За переказами, дуби у Диканьці були висаджені полтавським полковником Іваном Іскрою і генеральним суддею Василем Кочубеєм за довгий час до знаменитої Полтавської битви на честь дня народження В.Л. Кочубея.

Три Кочубеївських дуба ростуть в одному ряду, один біля одного, а один - трошки в стороні, але ближче до Диканьки. Висота цих велетнів досягає 20-22 метрів, а діаметр їх стовбурів коливається в межах 1,5-1,8 м. У парку біля Кочубеївських дубів встановлені лавки, на яких можна присісти і відпочити, насолодившись приємною атмосферою і чистим лісовим повітрям.

Кочубеївські дубиЗгідно з однією з легенд, біля одного з гігантських Кочубеївських дубів, обхватякого був аж 14 аршинів, проходили таємні побачення 16-річної дочки Кочубея Мотрі та 65-річного гетьмана України Івана Мазепи, який до того ж був її хрещеним батьком. У народі цей дуб так і називали - дуб Мазепи або дуб Марії.

Кочубеївські дуби багато років тому були оспівані легендарним російським поетом Олександром Сергійовичем Пушкіним в його відомому творі «Полтава»:

Цвіте у Диканьці древній ряд 
Дубов, друзьминасаджених, 
Вони в праотцях страчених 
Донині внукам говорят .... 

Якщо вірити одному з народних повір'їв, то коли людина притискається до могутнього Кочубєєвського дубу, то вонаможе собі перейняти довголіття, здоров'я і міць цього велетня.

Біля Кочубеївських дубів у Диканьці завжди дуже людно, а особливо в період цвітіння бузку. У прекраснім Бузковім гаю в Диканьці збирається величезна кількість людей з усіх куточків України і не тільки, для того щоб побачити неперевершену красу цвітіння бузку в Диканьці. Крім того, тут щорічно проводиться свято «Пісні бузкового гаю».

Кочубеївські дуби у Диканьці - це широкі і міцні велетні, які збереглися в перебігу багатьох століть і є німими свідками славної історії Полтавського краю. Разом з тим Кочубеївські дуби - це символ величезної сили і природної краси Диканьки.

Екскурсії по Україні > Екскурсія в Переяслав-Хмельницький :: Місцями царського полювання :: Еко-екскурсії по Києву :: Сплав на байдарках Повне занурення :: Міжрічинський національний парк :: Стежками митців :: Екскурсія в Козелець та Батурин :: Дендропарк Софіївка :: Дендропарк Олександрія + Храмовий комплекс в с. Буки :: Екскурсія до Трипілля і Каньйон Буки :: Екскурсія Парковими стежками Чернігівщи :: Екскурсія Козелець - Чернігів :: Козелець-Чернігів-Седнів :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Українське село та Радомишль :: Великі Сорочинці :: Автобусна одноденна екскурсія до Вінниці :: Екскурсія в Межигір’я :: Одноденний тур в Канів :: Статті про Україну :: Археологічний заповідник Китаїв :: Унікальна Чернігівщина :: Храмовий комплекс Буки :: Статті про Київ і область :: Дендропарки України :: Урочище Феофанія :: Українське село :: Козелець-Крути-Батурин :: Статті про Київ і область

тури в полтаву, тури на полтавщині, екскурсії в полтавській області, гоголево, диканька, цікаві місця в диканьці, кочубеївські дуби в диканьці, екскурсія вдо кочубеївських дубів в диканьці.

witch.hand