(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

 З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ
СТАТТЯ "КИРИЛІВСЬКА ЦЕРКВА" 

Кирилівська церква вважається однією з видатних пам’яток сакральної архітектури і має велике значення не тільки для української столиці , але й усього світу. В середньовіччі храм зіграв визначну роль у релігійному, культурному та політичному житті Києва, що залишило яскраві відбитки не лише в історії, але й в монументальному комплексі церкви. Поява церкви-фортеці обумовлена періодом феодальної формації, під час якого у Київській Русі часто спалахували внутрішні війни.

Будівництво Кирилівської церкви замовив князь Всеволод Ольгович, в період правління якого й з’явився собор. Мудрий князь-воїн був ще й далекоглядним, амбіційним політиком, тому прекрасно усвідомлював необхідність побудови церкви-фортеці на підступах до древнього Києва. Зведення собору на території надзвичайно важливого у стратегічному відношенні північно-західного Дорогожицького плацдарму зумовлене складним політичним становищем в Київській Русі ХІІ ст., численними претензіями князів на величний київський престол, а також незадоволенням політичними методами Ольговичів.

Історія Кирилівського монастиря має одну білу пляму – період монголо-татарської навали. Причина поганого вивчення цього періоду полягає в відсутності свідчень, включаючи навіть ті поодинокі дані, які стверджують, що Кирилівський собор впродовж цього часу хоч і був діючим, та відзначався поступовим запустінням і руйнуванням. Його відродження пов’язують з діяльністю відомих поборників православ’я, таких, як князь Костянтин Острозький, ігумени Кирилівського монастиря Василій Красовський, Інокентій Монастирський та Димитрій Ростовський.

Одним із найважливіших культурних явищ, пов’язаних із існуванням Кирилівської церкви, були ремонтно-реставраційні роботи, які проводились на території храму в ХІХ столітті. Безцінний духовний і матеріальний спадок залишила по собі діяльність відомого талановитого мистецтвознавця А.В.Прахова, який займався відкриттям та копіюванням давніх фресок,а також образи для іконостаса та монументальні композиції на церковних стінах, які створив надзвичайно талановитий художник М.О.Врубель.

Сучасні художники-реставратори П.Редько, О.Лісаневич, О.Коваленко та А.Остапчук протягом багатьох років займались дослідженням стародавнього фрескового розпису та відновленням олійних композицій ХІХ ст.. На сьогоднішній день церква вражає величезною кількістю старовинних фресок, монументальними творами українських митців, шедеврами видатного колориста та монументаліста М.Врубеля. Завдяки всім цим надбанням Кирилівська церква вважається однією з найцінніших пам’яток світової культури. 

Автор Остап Українець

Статті про Київ і область > Софіївська площа :: Софія Київська :: Михайлівський Золотоверхий собор :: Фролівський монастир :: Володимирський Собор :: Урочище Феофанія :: Кирилівська церква :: Київ мажорний :: Видубицький монастир :: Іллінська церква :: Андріївська церква в Києві :: Археологічний заповідник Китаїв :: Караїмська кенаса у Києві :: Будинок з химерами :: Аскольдова могила :: Арка Дружби Народів :: Замок Річарда :: Пам’ятники Києва :: Пейзажна алея :: Миколаївський костел в Києві :: Київська фортеця :: Невідомий Київський замок :: Золоті Ворота :: Постамент Батьківщина :: Архітектура Печерську :: Фунікулер :: Київський Печерськ :: Поштова площа Києва :: Андріївський узвіз :: Маріїнський парк :: Контрактова Площа :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Пуща Водиця :: Старовинний район Києва-Поділ :: Гідропарк :: Труханів острів :: Голосіївський парк :: Парк Слави :: Музей Однієї Вулиці :: Дельфінарій Немо в Києві :: Музей Експериментаніум :: Міжнародний музей вишивки :: Музей іграшки :: Музей книги :: Художній музей :: Музей воскових фігур :: Музей води у Києві :: Музей Булгакова Київ :: Музей Тараса Шевченка :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Храмовий комплекс Буки :: Українське село :: Олександрія :: Контакти

музеї києва, цікаві місця києва, екскурсії для дітей та школярів по києву, тури в київ, екскурсія до замку, тури по києву для дітей, цікаві музеї києва, що показати дітям у києві, куди повести дитину в києві.

witch.hand