(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

           ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО САНКТ-ПЕТЕРБУРГ
"КІЛЬКА ХИБНИХ ДУМОК ПРО САНКТ-ПЕТЕРБУРГ"

Санкт-ПетербургНапевно, кожен населений пункт, будь то велике місто або маленьке село, має свої легенди і міфи, різні неймовірні історії, які ходять між жителями і поступово обростають новими фактами і деталями. А що вже говорити про таке місто, як Санкт-Петербург!.. Його дуже часто і називають містом легенд і міфів. Хоча інакше і бути не може - величезне місто, розташоване на березі річки Нева, має багатовікову історію, насичену різними подіями, сумними і веселими, місто бачило стільки воєн, переворотів, свят, царських персон, багатьох талановитих і відомих особистостей... Але все це спровокувало також і появу безлічі помилок і невідповідностей з дійсністю. Кілька прикладів таких помилок Ви дізнаєтеся в цій статті:

  1. На думку багатьох людей, місто назване на честь його засновника - імператора Петра I. Але насправді було так, в розпал Північної війни, коли тільки ще будувалася головна фортеця нинішнього міста, імператор Петро Перший хотів привласнити їй назву на честь свого покровителя - Святого Петра. І лише після того, як було засновано місто, йому дали таку ж назву, як і фортеці, на честь Святого Апостола.
  2. Вважається, що фіни були корінними жителями на території нинішнього Санкт-Петербурга. Звичайно ж, на цій думці наполягають фінські вчені, аргументуючи свої доводи тим, що всі топоніми міста і біля лежачих територій перейменовані, а початкові їх назви мають споконвічно фінські корені. Але як довели історики, фіни вперше з'явилися в цих краях лише в XVII столітті разом зі шведами. На той момент кількість росіян в цих краях значно переважало над чисельністю фінів.
  3. Всім відомо, що місцевість, на якій розташовується Санкт-Петербург, є болотистою. Багато хто навіть називає її непридатною для життя. Але проте місто вже не одне сторіччя існує і тільки збільшує свою територію, до того ж ще задовго до будівництва Санкт-Петербурга, на цій території вже були поселення - невеликі села і навіть великі міста.Санкт-Петербург
  4. Існує легенда про те, що Санкт-Петербург побудований на 101 острові. Насправді їх набагато менше. Вже багато століть тому кількість островів дійсно налічувала101 острів, але під впливом людських і природних факторів з часом вонапочало зменшуватися. На початку ХХ століття налічувалося лише 42 острова.
  5. Існує думка також про те, що під час будівництва Північної Столиці Росії використовувалася праця кріпосного народу. «Авторами» цих міфів були іноземці, які зовсім не розуміли реалії життя російського народу. Якщо дійсно припустити, що при будівництві міста архітектори використовували працю кріпаків, то страшно навіть уявити, яка велика була б смертність серед робітників. Але, на щастя, це чергова помилка, яку також підтверджує низка проведених розкопок. Будівництвом міста, насправді, займалися люди з трудової повинності, які одержували певні гроші за свою працю. Працювали вони позмінно, і до будівництва їх ніхто не примушував.Санкт-Петербург
  6. Всім відомий пам'ятник в центрі Санкт-Петербурга, на Сенатській площі, іменований «Мідний вершник», насправді вилитий з бронзи, а не з міді. Винуватець цих думок А.С. Пушкін. Саме він і назвав пам'ятник «Мідний вершник» у своїй однойменній поемі .
  7. І останнє оману про Санкт-Петербурзі. Існує легенда, яка свідчить про те, що свою назву Василівський острів отримав ще під час правління Петра I. Тоді на острові було укріплення, в якому командував капітан Василь Корчмин. Але достовірних підтверджень цього факту немає, за те є дані про те, що назва Василівський з'явилася у цього острова набагато раніше. Ще в XV столітті в деяких літописах з'явилися згадки про острів .

Це був лише маленький екскурс по основних легендам Санкт-Петербурга. Ви вже судіть самі! ...

Автор Марина Мельниченко

тури в росію, тури в санкт-петербург, відпочинок в санкт-петербурзі, визначні місця санкт-петербурга, тури в санкт-петербург з києва, цікава стаття про санкт-петербург, екскурсійні тури в санкт-петербург, що побачити в санкт-петербурзі, тури та екскурсії в санкт-петербург з києва, цікава інформація про визначні місця санкт-петербурга.

witch.hand