(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ
СТАТТЯ: "НАЙПРЕСТИЖНІШИЙ РАЙОН КИЄВА - ПЕЧЕРСЬК"

        У Києві близько 10 районів, найпрестижнішим і, можливо, одним з найбагатших на пам'ятки є Печерськ. Він розташований на півдні від Хрещатика, на височині, яка складається з районів Печерськ і Липки.

Головна вулиця цього району вул. М. Грушевського, у минулому носила назву Революційної і Кірова, а з 1991 отримала ім'я першого Президента України - Михайла Грушевського. Вона починається з Києво-Печерської Лаври і спускається до Європейської площі - початок Хрещатика. Поки Ви будете спускатися вниз до самого центру, Вам відкриються не тільки чудові види Лівого берега, а й незвичайне явище для центру величезного мегаполісу - пухнасті чагарники в паркових зонах Маріїнського парку і Парку Слави.

        До початку XVIII століття Печерська височина представляла собою суцільну лісову глушину. У 1706 році імператор Петро побудував фортецю, що оточили Лавру з усіма її установами.

        Печерськ - це місце скупчення палаців, чого вартий тільки Будинок з химерами відомого архітектора Владислава Городецького - українського Гауді, і творіння його ж рук - Національний художній музей України в стилі неокласицизму. У Маріїнському парку, знаходиться Маріїнський палац, побудований в середині XVIII Бартоломео Растреллі. Будівля представляє стиль бароко, внутрішнє оздоблення і декор нагадає Вам стиль Луї XVI.

        Перед початком Великої Вітчизняної війни, Печерськ почав інтенсивно забудовуватися будівлями адміністративного значення. Одна з них - будинок Ради народних комісарів, де нині розташовується Кабінет Міністрів України.

        На півдороги до Європейської площі, Ви побачите площу Слави, з розташованим на ній готелем «Салют» вельми чудернацької форми, а також Будинок юнацтва.

        Існує багато версій походження назви цього району, одна з них – це те, що назва походить від головної української святині Києво-Печерської Лаври. Щорічно тисячі паломників прибувають сюди, щоб побачити святе місце, де Нестор літописець написав «Повість минулих літ», де виникла перша друкарня і одне з перших училищ. Києво-Печерська Лавра розташовується на території нинішнього музейного комплексу Києво-Печерського заповідника.

        Аскольдова могила - ще одна пам’ятка, яка варта уваги. Розташовується вона між Набережним шосе, Парком Слави і Маріїнським парком.

        Липки - міні-район Печерська - місце, де знаходиться найбільша кількість аристократичних будинків.

        В Українському домі нині проводяться різноманітні виставки та презентації, а в XIX столітті розташовувався перший український театр. Про Печерськ можна розповідати годинами. На околиці району знаходиться Меморіальний комплекс, присвячений історії Великої Вітчизняної війни, на території якого знаходиться статуя Батьківщина-мати (висота102 метра).

        І, якщо, гуляючи по Києву з екскурсією, Вам захочеться дізнатися, в якому районі Ви перебуваєте, запитайте, і, найімовірніше, відповіддю буде «Печерськ».

Автор Дар'я Талан

[parent#103-02][/link]

[parent#106][/link]

[parent#400-01][/link]

найпрестижніший район киева, тур по печерську, тур по києву для іноземців, тур на вихідні по києву, київський печерськ, єкскурсії по печерську, екскурсії київ, тури київ, київ екскурсії та тури, тури та екскурсії в києві, екскурсії по печерську, екскурсії по печерську, екскурсії по київському печерську, екскурсія городецького, екскурсія маріїнський палац, екскурсії по києву маріїнський палац, екскурсія по киеву в парк слави.

witch.hand