(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

КАРАВАН-САРАЇ В ТИФЛІСІ

Караван-сараї в ТифлісіГоловними заняттями для жителів Старого Тифліса були ремісництво і торгівля. Старий Тифліс мав дуже вигідне географічне розташування, оскільки через нього проходило багато торгових шляхів. Завдяки цьому в Тифлісі з'явилася своя традиція будівництва - караван-сараї. Вони також стали однією з головних особливостей грузинської історії та культури.

Караван-сарай міг бути одночасно і готелем, і торговим центром, в якому могли вестися серйозні переговори і укладатись безліч великих угод, і заїжджим двором, в якому зупинялися як звичайні мандрівники, що примкнули сюди, до великого каравану, заради безпеки та зручності, так і купці, які везли з різних країн світу свої товари.

Історія караван-сараїв в Грузії

Час, коли на території нинішньої Грузії почали будуватися караван-сараї точно невідомо, однак на сьогоднішній день відомо багато інших фактів з їх історії. У 1795 році на Тбілісі напали орди Ага-Магомет-Хана. Під час їх навали всі караван-сараї в Тифлісі дуже сильно постраждали або ж були повністю зруйновані. І лише на початку XIX століття, в той час, коли Грузія стала частиною великої Російської Імперії, караван-сараї в Тифлісі почали заново відбудовуватися або ж реконструюватися.Караван-сараї в Тифлісі

Одним з перших караван-сараїв в Тифлісі був караван-сарай «Арцруні», якого зараз можна побачити на Оружейній вулиці, поруч з Сіонських собором. Ця споруда була побудована в 1818 році. Точніше вона було реконструйована, а раніше належала єпископу Тбілелі. Караван-сарай Арцруні був великим триповерховим будинком, який складався з 25 магазинів і крамниць, що торгували в роздріб і оптом, 33 житлових приміщень, 24 малих і одного великого складського підвалу. Частина з цих підвалів були побудовані ще в XV столітті, крім того тут збереглися також будівельні шари, які відносяться до XVII сторіччя, епохи царя Ростома. У 1912 році караван-сарай Арцруні був викуплений братами Афрікянц, які трохи модернізували будівлю, а саме: з боку двору були добудовані чавунні сходи та галереї, з боку Сіонської вулиці - побудований фасад в модерністському стилі. Зараз в будівлі колишнього караван-сараю Арцруні розташовується Тбіліський музей історії.

Караван-сараї в ТифлісіЧерез деякий час, після відкриття караван-сараю Арцруні, в 1830 році в Тифлісі з'являється ще один - караван-сарай Шадінових. Розташовується він біля Авлабарського моста. У 1858 році на знову відбудованій Воронцовській вулиці, яка зараз є вулицею Вахтанга Гогасалі і знаходиться на правому березі річки Кура, з'явився караван-сарай Халатова. Поступово схожі заїжджі двори починають будувати і в інших частинах Тифліса - ще один Арцруні, який розташовувався на Двірцевій вулиці (зараз на місці цього караван-сараю знаходиться будівля колишнього універмагу «Тбілісі», розташованого поряд зі станцією метро «Площа Свободи»), на Єреванській площі був побудований караван-сарай Тамамшева (це була величезна будівля, площа якої займала територію від Пушкінського скверу до пам'ятника Святому Георгію).

Але час змінювався, установлювались нові засоби і форми торгівлі, а це, в свою чергу, призвело до того, що епоха караван-сараїв в Грузії поступово почала вщухати. Про цю грузинську особливість залишилися тільки спогади і вищезгаданий караван-сарай Арцруні, в якому зараз знаходиться Музей історії Тбілісі.

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тур в грузію, тури в грузію, подарож в грузію, екскурсія в грузію, в грузію на травневі свята, тури та екскурсії в грузію, грузія тур, туроператор по грузії, туркомпанія в грузію, тур з києва в грузію, грузія екскурсії, тури в Грузію на травневі свята, тур по Грузії, тбілісі, визначні місця тбілісі, що побачити в тбілісі, караван-сараї в тбілісі, арцруні, караван-сарай арцруні, старовинні будівлі в грузії, цікава інформація про караван-сараї, де побачити караван-сарай арцруні

witch.hand