(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ТУРИ ПО УКРАЇНІ
СТАТТЯ: "КАМЯНЕЦЬ ПОДІЛЬСЬКИЙ"

Тур в Кам’янець-Подільський|Екскурсії по Кам’янцю|автобусі тури з Києва

Тур в Кам’янець-Подільський|Екскурсії по Кам’янцю|Стара фортеця

                  Є міста, про які не знаєш, що б цікавого за них розповісти. А є й такі, за котрі не знаєш, з чого ж – серед маси цікавого – починати розповідати. Кам'янець – саме таке місто. Пізніший додаток до назви "Подільський" мав вирізняти його з поміж решти міст на камені. Проте навряд чи хтось, почувши сьогодні цю скорочену назву, думає про якийсь інший, неподільський Кам'янець.

            Багато вже написано про це неповторне місто. Настільки багато, що наразі сформувався чималий набір штампів та кліше, пов'язаних з "Квіткою на Камені". Ось вам, до речі, і перший штамп. Цю опоетизовану назву в І-нет мережі нерідко приписують Лесі Українці, хоча місцевий журналіст Олег Будзей з цього приводу стверджує, що поетеса насправді в місті над Смотричем ніколи не була, а, проїжджаючи в юності через Вінниччину, назвала Поділля красою України. Тож категорично відмахуватись від кліше не станемо, але поводитися з ними будемо обережно. Отже, Кам'янець.

Тур в Кам’янець-Подільський|Екскурсії по Кам’янцю|автобусі тури з Києва              Стосовно питання про заснування міста фахівці досі ведуть дискусії. Так, кілька головних версій охоплюють часовий діапазон ІІ – ХІVст. н.е. Основною прийнято вважати давньоруську гіпотезу, згідно з якою міське поселення виникло в домонгольську добу на межі ХІІ-ХІІІ ст.У наступні століття місто пережило чимало яскравих історичних періодів, кожен з яких зробив свій внесок у формування неповторного вигляду Кам'янця.

                В 2007 р. був організований всеукраїнський рейтинг "7 чудес України". До списку переможців увійшла, зокрема, і Стара фортеця в Кам'янці та розташована неподалік Хотинська фортеця.

            Конкурс надихнув мешканців міста на проведення власного рейтингу "7 чудес Кам'янця". В результаті сформували перелік найунікальніших міських пам'яток. Розглянемо цей список докладніше:

Тур в Кам’янець-Подільський|Екскурсії по Кам’янцю|автобусі тури з Києва            Розпочинає рейтинг Стара фортеця - фіналіст попереднього всеукраїнського конкурсу. Проте ми розпочнемо з іншого об'єкту, котрий допоможе зрозуміти унікальність розташування старого міста і пояснить передумови виникнення самої фортеці. До того ж об'єкт цей – єдиний в переліку – природного походження і є кандидатом до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

            Смотрицький каньйон.

            Води Смотрича на своєму шляху з півночі на південь роблять в цій місцині красиву омега-подібну петлю, утворюючи мальовничий каньйон з прямовисними схилами до півста метрів висотою. Територія, що утворилась таким чином в центрі каньйону – неприступна для тих древніх часів природна твердиня. Ідеальне місце для захищеного поселення. На єдиному вузькому перешийку, що з'єднував великий відріг з рештою річкового берегу, і була зведена фортеця.

              Щодо каньйону, то він є частиною Подільських товтр. Ці гірські вапнякові пасма є залишками бар'єрного рифу, сформованого рештками вапнякових водоростей, молюсків та інших організмів в ту далеку пору, коли на цих землях народжувались не міста і села, а гори і долини.

             Місцеві жителі красиво й лагідно звуть ці невеликі гірські утворення Медоборами, оскільки багатий рослинний світ товтр забезпечує щедрий збір меду.

Тур в Кам’янець-Подільський|Екскурсії по Кам’янцю|автобусі тури з Києва

    Красень-Каньйон в районі Кам'янця - можливо, найромантичніша ділянка Подільських товтр. Романтику місця гармонійно доповнює середньовічна красуня-Фортеця. Означення "Стара" хай лишається на совісті прискіпливих істориків. Від себе ж додам, що на вигляд вона мініатюрна і прекрасна, як з дальніх оглядових майданчиків старого міста, так і при ближчому ознайомленні із середньовічною красунею, котра отримала визнання своєї неповторної краси, в тому числі, й на загальнонаціональному рівні. Між тим, від краси фортифікаційних споруд перейдемо до краси храмових будівель.

             Архітектурний ансамбль Костелу святих Апостолів Петра і Павла поєднує в собі численні архітектурні стилі та включає власне костел, дзвіницю, тріумфальну арку і - увага -  мінарет(!). Останній – спогад про турецьке панування в місті в кінці ХVIIст. Але і це ще не все: прикрашає мінарет в самій верхівці сяюча золотом фігура Діви Марії в оточенні зір та півмісяця. Спробуйте знайти щось подібне не те щоб в Україні - в цілому світі. Кам'янець, проте, може похвалитись таким унікальним дивом. Ще одне мистецьке чудо знаходиться тут же, в костелі.

Тур в Кам’янець-Підольський|Екскурсії по Кам’янцю|автобусі тури з Києва           Надмогильний пам'ятник Лаурі Пшездецькій – мистецький шедевр світового рівня. Створювався він професором Петербурзької академії мистецтв Віктором Бродським протягом 2-х років. Розповідають, що причиною смерті 21-річної дівчини в 1874 р. стало пошкодження хребта під час кінної прогулянки. Проте мармурова красуня швидше нагадує сплячу, лише згаслий смолоскип в руках крилатого хлопчика (янгола, а можливо - Амура) символізує згасле життя.

        Поряд із кафедральним костелом знаходиться інша визначна історико-архітектурна пам'ятка міста.

         Будинок ратуші (польського магістрату)називають найдавнішою адміністративною будівлею в Україні, що дійшла збереженою до нашого часу. Ще одне кліше. Та цього разу - схоже на правду. Ратуша в Кам'янці, ймовірно, таки найстаріша в Україні.

 Тур в Кам’янець-Подільський|Екскурсії по Кам’янцю|автобусі тури з Києва          Завершують наш огляд два міські мости.

      Один із них називають найдавнішою інженерною спорудою в нашій державі, посилаючись при цьому на гіпотезу, згідно якої міст будували римляни в ІІ ст. н.е.

             Замковий міст – дійсно цікавий об'єкт. По перше схожий він більше не на міст, а на дамбу. Під цим саркофагом, зведеним турками, має знаходитись римської роботи міст, зображений, як припускають, на колоні Траяна в Римі. А по друге, він сполучає між собою два праві береги Смотрича. Місцеві ще називають міст Турецьким.

            Інший міст з дуже красивою, як для мосту, і цілком доречною в даному випадку назвою "Стрімка лань" презентують, як найвищий безопорний міст в Україні. І тут повіримо, бо дійсно високо (зустрічав цифру - 70 м). І дійсно – схоже на лань, що завмерла в стрімкому стрибку.

           На цьому завершується рейтинг, але далеко не завершуються чудеса Кам'янця. Адже за кількістю історико-архітектурних пам'яток (біля 150) місто поступається лише Львову та Києву. І якщо розкішний Київ та  вишуканий Львів вже мали нагоду оселитись у вашому серці – настав час і для неповторного Кам'янця.

Автор Олександр Пилипчук

Тур в Кам’янець-Подільський|Екскурсії по Кам’янцю|автобусі тури з Києва Тур в Кам’янець-Подільський|Екскурсії по Кам’янцю|автобусі тури з Києва Тур в Кам’янець-Подільський|Екскурсії по Кам’янцю|автобусі тури з Києва

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

місто україни камянець, місто камянець подільський, стаття про кам'янець подільський, видітні місця камянця подільського, цікава інформація про камянець подільський, екскурсії в камянець подільський, тури в камянець подільський, тури в камянець з києва, фортеця камянця подільського, замки поділля, українське поділлья, що подивитись в камянці подільському, оглядова екскурсія по камянцю подільському, екскурсія по камянецькій фортеці, тури з києва в камянець подільський.

witch.hand