(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

МІСТО КАХОВКА

КаховкаОдним з головних надбань Херсонської області є місто Каховка. Це місто обласного значення, яке знаходиться на відстані 88 кілометрів від Херсона і 594 кілометрів від столиці, трохи вище Каховської ГЕС, на лівому березі Каховського водосховища, що на Дніпрі. Каховка - це досить невелике містечко, яке давно відомене тільки на території всієї України, а й далеко за її межами. Це місто є також адміністративним центром Каховського району, який територіально займає центральну частину Херсонської області. Площа міста становить 1,62 тис. кв. км., кількість населення налічується приблизно 38 тисяч жителів.

Історія цього невеликого містечка починається з 1791 року. Засновником Каховки є великий російський полковник Л. М. Кіліковський. Полковник заснував своє місто на місці колишньої фортеці Іслам-Кермен, яку побудував ще в далекому 1492 році кримський хан Менглі Гірей І.Вона довгий час належала туркам. Назва «Іслам-Кермен» перекладається з турецької мови як «ісламська фортеця». У багатьох українських джерелах вона дуже часто іменується Аслан-Містом.Каховка

Фортеця Іслам-Кермен неодноразово штурмували війська запорізьких козаків - в 1556 році під керівництвом гетьмана Дмитра Вишневецького, в 1576 році під керівництвом Богдана Ружинського, в 1628 році військом командував Михайло Дорошенко, в 1673 році Іван Сірко. Кожен раз фортеці вдавалося вистояти під сильним натиском козаків. І лише в 1695 році під керівництвом гетьмана Івана Мазепи фортеця була не тільки захоплена, але і повністю зруйнована.

Через майже 80 років, в 1771 році, на місці фортеці Іслам-Кермен було споруджено нове укріплення під назвою Шагінгірейське, яке в 1791 році вже згадувалося в багатьох джерелах як «Каховка». Назва цього поселення була присвоєна на честь братів Василя та Миколи Каховських, які були відомими російськими військовослужбовцями і володіли цим містом до 1879 року.Каховка

На протязі цього часу невелике військове укріплення було перетворено в відоме торгівельне місто, якена той час знаходилося саме на перехресті важливих торговельних шляхів, якраз поблизу від Таврійської переправи через Дніпро. Каховка в той час відігравала важливу роль одного з головних постачальників робочої сили для великих поміщиків. Тут регулярно проводилися ярмарки праці, на яких збиралося близько 40 000 приїжджих, що шукали роботу.

З кінця XIX століття розвиток Каховки набувнових напрямків - в цей час почався активний розвиток промисловості і виробництва.У місті незабаром з'явилося багато заводів - пивоварний, лісопильний, горілчаний, завод сільськогосподарських машин і фабрика виробництва безалкогольних напоїв. Величезну і одну з найважливіших ролей у процесі розвитку Каховки зіграло створення чотирьох каховських пристаней.

На початок ХХ століття в цьому місті вже проживало понад 4 тисячі жителів, функціонували лікарня, шість шкіл, електростанція, Народний дім, Ілюзіон, одна з найстаріших бібліотек на території всієї України. На початку ХХ століття новими власниками міста Каховка були купці Панкеєві, які приймали дуже активну участь у розвитку свого міста, як в економічному, так і в соціально-культурному напрямі.Каховка

Усі наступні історичні події ХХ століття не минули і Каховку. У 1918 році вона отримала офіційний статус міста. Під час Громадянської війни побувала у владі і білогвардійців, і Центральної ради, і більшовиків. Біля Каховки, в 1920 році, в період з 7 серпня по 28 жовтня проводилися активні бої між Білою і Червоною арміями за переправу через Дніпро. В результаті цих бойових дій програла Біла армія, якій довелося відступити за Перекоп.

У тяжкі часи Другої Світової війни Каховку 30 серпня 1941 року окупували німецькі фашистські війська. Місто було звільнено тільки 2 листопада 1943 року.

Прославили Каховку, на той час на весь Радянський Союз, відомий поет Михайло Свєтлов і композитор Ісаак Дунаєвський, які написали в 1935 році пісню для фільму «Три товариші» під назвою «Каховка». У цій пісні гостро відображається Громадянська війна: «Каховка, Каховка, родная винтовка… Иркутск и Варшава, Орел и Каховка – этапы большого пути!».

Головною історичною пам'яткою Каховки є пам'ятник «Легендарна тачанка», який був споруджений в 1967 році на честь кіннотників, що брали участь у боях під час Громадянської війни, які проходили на Каховському плацдармі. Після «Тачанки» в пам'ять про цей історичний період країни в місті з'явилося ще кілька пам'ятників: пам'ятник Блюхеру в 1967 році, Миколі Островському та Орджонікідзе в 1974 році. Раніше, в 1957 році, в Каховці було встановлено пам'ятник Фрунзе. Крім того в Каховці відкрито історичний музей.Каховка

Після завершення Великої Вітчизняної війни Каховка набрала дуже швидких темпів розвитку в промисловому напрямку і незабаром стала одним з головних індустріальних центрів на Херсонщині. Подальший розвиток Каховки в першу чергу було пов'язано зі створенням найбільшої в Європі зрошувальної системи і будівництвом Каховської гідроелектростанції. Каховська зрошувальна система зрошує землі Запорізької та Херсонської області, загальна площа яких становить 55,8 тис. га, а це 9,2% від усієї території України.

На сьогоднішній день Каховка займає перше місце серед усіх міст України за обсягами вкладень іноземних інвестицій на душу населення. У місті діють 550 підприємств різних форм власності. На цих підприємствах працює три чверті всього працездатного населення Каховки.

На ринку промислового виробництва лідируючу позицію займає ВАТ «Каховський завод електрозварювального устаткування» (ВАТ «КЗЕСО»), на якому випускається сучасна електрозварювальна техніка, що поставляється майже в 80 країн світу. Величезним попитом серед споживачів користуються масляні обігрівачі, які виробляються саме на цьому заводі.

Серед інших великих промислових підприємств цього міста - завод «Сільгоспагрегат», що спеціалізується на ремонті дизельних двигунів і виробництві запасних частин для сільгосптехніки; Експериментальний механічний завод, на якому виробляється устаткування для харчової та переробної промисловості; і, звичайно ж, не можна забувати про флагмані харчової промисловості України - ЗАТ «Чумак».

Крім великих промислових підприємств в Каховці вельми широкого і активного розвитку набирають представники малого та середнього бізнесу, які займають практично 60% загального обсягу промислового виробництва. Ці підприємства продовжують динамічно розвиватися, тим самим створюючи робочі місця для жителів Каховки.

Каховка є великим транспортним вузлом України. Через місто проходить одна з найважливіших автомагістралей в напрямку «Кишинів - Одеса - Ростов», а також велике залізничне сполучення «Херсон - Каховка - Запоріжжя», і, звичайно ж, водний шлях - вихід у Чорне море по Дніпру.

Каховка знаменита не тільки на всій території України, алей далеко за її межами завдяки щорічному Міжнародному фестивалю «Таврійські ігри», який був заснований в 1992 році і на сьогоднішній день є найпопулярнішим музичним фестивалем в Україні. Ще однією відомою подією в Каховці є байк-рок фестиваль «Тачанка».

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури по Україні, тури в Каховку, відпочинок в Каховці, відпочинок на морі в Україні, відпустка у Каховці, проживання в Каховці, курорт каховка, визначні місця Каховки, що подивитися в Каховці, куди поїхати на море в Україні 2014, каховка, готелі в Каховці, проживання в Каховці, розваги в Каховці, дешеві тури в Каховку, цікава інформація про Каховку.

witch.hand