(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІВАНОВА ГОРА В ПОЛТАВІ

Іванова гора в ПолтавіУ жителів міста Полтава є одне дуже красиве і улюблене місце, яке стало для міста практично сакральним, - це Іванова гора. Це найкращий видовий майданчик міста, з якого відкривається чудова панорама на центр Полтави та її найбільш знакові споруди.

Іванова гора в Полтаві є її історичним ядром. Тут знаходиться величезний комплекс історичних та архітектурних пам'яток міста, кожна з яких є його візитною карткою.

Отже, Іванова гора в Полтаві - це високий і мальовничий пагорб, який підноситься над річкою Ворскла. Багато століть тому тут був закладений перший дитинець літописного міста Лтава, який є попередником сучасного міста Полтава. Перші письмові згадки про данеукріплення з'явилися в 1174 році в Іпатіївському літописі. Через деякий час на місці цього укріплення звели земляну Полтавську фортецю, яка в XVII столітті відіграла дуже важливу роль під час Північної війни - вона три місяці мужньо утримувала натиск шведських військ. Полтавська фортеця мала п'ятнадцять веж, одній з них - Подільській - вдалося зберегтися і до наших днів. Нещодавно Подільську вежу реконструювали, і зараз вона є частиною комплексу пам'яток Полтави «Іванова гора».Іванова гора в Полтаві

Однією з основних визначних пам'яток Іванової гори є Соборна площа, на якій в 2005 році був зведений розкішний Свято-Успенський собор. За собором знаходиться знаменитий Музей-садиба великого українського письменника Івана Петровича Котляревського, автора відомої в усьому світі «Енеїди». У комплекс Музею-садиби письменника входять комора, криниця-журавель, сарай, і, звичайно ж, будинок, який є типовим українським житлом зі світлицею, кухнею, вітальнею і спальнею.

Вершину Іванової гори прикрашає ще одна з її пам'яток, яку обожнюють гості Полтави і місцеві жителі, - це Біла альтанка (ротонда). Біла альтанка вважається одним з найбільш впізнаваних символів міста. Побудована вона була в 1909 році на честь однієї з головних історичних подій міста - Полтавської битви, яка докорінно змінила долю не тільки самої Полтави, а й усієї Російської імперії. Альтанку побудували у формі підкови. Таке рішення прийнято не випадково! Адже існує легенда, згідно з якою на місці нинішньої альтанки місцевий коваль вміло підкував коня імператора Петра I, який втратив підкову під час Полтавської битви.Іванова гора в Полтаві

На жаль, під час Великої Вітчизняної війни альтанка не встояла. Її розібрали, а на місці альтанки фашисти встановили свій артилерійський спостережний пункт. Замість Білої альтанки в 1954 році була побудована восьмиколонна Ротонда Дружби народів. Місцеві жителі, за звичкою, називають цю ротонду Білою альтанкою. З місця, на якому встановлена Біла ротонда, відкривається прекрасний вид на річку, на місто і ще одну пам'ятку Полтави - Хрестовоздвиженський монастир, який є найдавнішою архітектурною спорудою міста. Вночі Білу ротонду освітлюють світлодіодні лампи, надаючи споруді приголомшливий вигляд завдяки переливанню тисячею самих різних відтінків.

Іванова гора в ПолтавіНедалеко від Білої ротонди знаходиться ще один символ сучасної Полтави і знаковий монумент Іванової гори - пам'ятник Галушці. З'явився він тут недавно. Відкриття пам'ятника було приурочено до дня народження ще одного відомого у всьому світі українського письменника, уродженця Полтавської області, - Миколи Васильовича Гоголя. Саме цей письменник у своїх творах увічнив культове українське блюдо - галушки. Пам'ятник Галушці зроблений у вигляді глибокої тарілки, яка стоїть на високому постаменті, що нагадує форму дерев'яної стільниці. У тарілці лежить велика ложка і дванадцять галушок. Після відкриття Пам'ятника Галушки креативні полтавчани організували самобутнє Свято полтавської галушки, який зараз став традиційним для Полтави і проводиться щорічно в літній час.

З Іванової гори відкривається також прекрасний вид на місто, внизу тече річка Ворскла, ліворуч видніється Монастирська гора, праворуч - Інститутська гора.

Іванова гора - це одна з найдавніших і найцінніших пам'яток не тільки для полтавців, а й для всіх українців.

Екскурсії по Україні > Екскурсія в Переяслав-Хмельницький :: Місцями царського полювання :: Еко-екскурсії по Києву :: Сплав на байдарках Повне занурення :: Міжрічинський національний парк :: Стежками митців :: Екскурсія в Козелець та Батурин :: Дендропарк Софіївка :: Дендропарк Олександрія + Храмовий комплекс в с. Буки :: Екскурсія до Трипілля і Каньйон Буки :: Екскурсія Парковими стежками Чернігівщи :: Екскурсія Козелець - Чернігів :: Козелець-Чернігів-Седнів :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Українське село та Радомишль :: Великі Сорочинці :: Автобусна одноденна екскурсія до Вінниці :: Екскурсія в Межигір’я :: Одноденний тур в Канів :: Статті про Україну :: Археологічний заповідник Китаїв :: Унікальна Чернігівщина :: Храмовий комплекс Буки :: Статті про Київ і область :: Дендропарки України :: Урочище Феофанія :: Українське село :: Козелець-Крути-Батурин :: Статті про Київ і область

цікава стаття про полтаву, цікава інформація про полтаву, полтавська область, екскурсії в полтаву, екскурсія по полтавській області, тури в полтавську область, тур по полтаві, тури в полтаву, цікаві статті про полтавську область,іваанова гора, іванова гора в полтаві, визначні місця на івановій горі, що побачити на івановій горі в полтаві, цікава стаття про іванову гору.

witch.hand