(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ ТУРИ В ОДЕСУ
СТАТТЯ: "ІСТОРИЧНИЙ РАЙОН ОДЕСИ - МОЛДОВАНКА"

Тури в Одесу > Одеса - це любов :: Екскурсії по Одесі :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Місто Одеса :: Свято сміху в Одесі :: Чудеса в Одесі :: Потьомкінські сходи в Одесі :: Тещин міст в Одесі :: Місто Білгород Дністровський :: Винний центр Шабо :: Плоский дім в Одесі :: Історичний Район Одеси Молдованка :: Готель у Одесі Пасаж :: Аквапарк Посейдон в селищі Чорноморське :: Арабський культурний центр в Одесі :: Пам’ятники в Одесі :: Хаджибейська фортеця :: Одеський морський порт :: Приморський бульвар :: Одеський театр опери та балету :: Одеські катакомби :: Аркадія :: Екскурсії по Одесі :: Вулиця Дерибасівська :: Будинок клоунів в Одесі :: Пам’ятник Дюку :: Ринок «Привоз» :: Садиба Петрівське :: Одеський дельфінарій Немо :: Воронцовський маяк

 

Як кажуть одесити, Молдаванка - це більше Одесса, ніж сама Одеса. Адже її моральність, звичаї, мораль, наповнена сумом пам'ять - це не просто Молдаванка, один з районів міста, це свого роду, стиль життя. Тому якщо Ви хочете дізнатися більше про Одесу, не забудьте включити в свій екскурсійний тур цей дивний район.

Молдаванка є одним з найважливіших історичних районів Одеси, який розташувався на території Приморського та Малиновського бульвару. Історія свідчить, що в XVII столітті, коли сонячна Молдавія стала ареною для кривавих війн декількох держав, для багатьох втікаючих з тих місць людей порятунком стала сусідня Одеса. Вона стала оазою серед поля жорстоких битв російських і турецьких військ. В Одесі споконвіку жили родичі молдаван - болгари і влахи, які теж колись бігли від турок.

Починаючи з 1814 року, на карті Одеси з'явилася Слобідка, позначена у вигляді невеликого прямокутного селища. Результати першого перепису населення показали, що в цьому районі проживало близько сотні молдаван. Але минув певний час, і від молдаван тут залишилася тільки назва району. Основну частину населення молдаванки становили євреї. Оскільки на протязі багатьох років Одеса вважалася «острівцем свободи» з особливим статусом, то євреям тут представлялися такі ж пільги і привілеї, як і всім іншим жителям міста. В кінці XIX століття 90% населення Молдаванки були євреї. Завдяки «Одеським оповіданням» Ісаака Бабеля, уродженця цього району, про Молдаванку дізнався весь світ, а король одеських бандитів Мішка Япончик отримав безсмертя в образі Бені Крика.
З початку формування цього селища, Молдаванка була робочим передмістям Одеси. Тут розташовувалися основні промислові підприємства і вдома їх працівників. На сьогоднішній день Молдаванка як і раніше залишається промисловим районом, але в останні роки нові офісні центри та житлові будинки стали витісняти старі промислові підприємства.

Але тим не менш, тут ще збереглися «заповідні місця» Молдаванки, із затишними старими двориками, кам'яними прибудовами, дерев'яними палісадниками і верандочками, оточені штахетником, який пофарбований у вічну зелену фарбу. Тут і сьогодні можна зустріти нащадків корінних жителів Молдаванки: «блатних авторитетів», злиденних кравців, шевців, дрібних злодюжок («хламідніков»), господарів убогих крамничок, легендарних биндюжників. Не дивлячись на весь цей «видовий колорит» жителі Молдаванки завжди були і є дуже дружними. Національність тут не має значення, а говорять не російською, українською, єврейською і навіть не молдавською, а рідною одеською, «і шо ви думаєте?».

Молдаванка - це легендарне передмістя міста Одеса ... Саме завдяки її мешканцям впродовж багатьох років формувався романтичний образ «простого одесита» - дотепного, чарівного, темпераментного і трохи шахраюватого. Шкода, але від колишньої романтики залишилися лише спогади. На Молдаванці жили також герої оповідань Бабеля і Олеші, а сам район можна побачити в таких відомих серіалах, як «Ліквідація», «Одного разу в Одесі, або Пригоди Мішки Япончика» ...

Статті про Одесу та Одеську область > Тури в Одесу :: Місто Одеса :: Свято сміху в Одесі :: Чудеса в Одесі :: Потьомкінські сходи в Одесі :: Тещин міст в Одесі :: Місто Білгород Дністровський :: Винний центр Шабо :: Плоский дім в Одесі :: Історичний Район Одеси Молдованка :: Готель у Одесі Пасаж :: Аквапарк Посейдон в селищі Чорноморське :: Арабський культурний центр в Одесі :: Пам’ятники в Одесі :: Хаджибейська фортеця :: Одеський морський порт :: Приморський бульвар :: Одеський театр опери та балету :: Одеські катакомби :: Аркадія :: Екскурсії по Одесі :: Вулиця Дерибасівська :: Будинок клоунів в Одесі :: Пам’ятник Дюку :: Ринок «Привоз» :: Садиба Петрівське :: Одеський дельфінарій Немо :: Воронцовський маяк

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури в Одесу, тури по Україні, стаття про одессу, пам'ятки одеси, чому варто відвідати Одесу, екскурсія в одессу, тур до Одеси з києва, опис одеси, опис плоского будинку, цікава інформація про одессу, відомі місця в одесі, райони одеси, район молдлванка, історія району, промисловий район Одеси.

witch.hand