(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ
СТАТТЯ "ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ УКРАЇНИ"

музеї києва, пам’ятки києва

музеї києва, пам’ятки києва, Національний художній музей УкраїниНаціональний художній музей України є одним з найбільших і найстаріших на території нашої держави. Протягом тривалого періоду існування (понад століття) його фонди включили в себе унікальні колекції українських живописних шедеврів, а також шедеврів графіки та скульптури, починаючи XII століттям і закінчуючи сьогоденням. Завдяки цьому музей вважається одним з центральних закладів, що займається збереженням, вивченням та популяризацією національного образотворчого мистецтва, яке є справжнім джерелом збагачення української духовної культури.

Музей знаходиться в приміщенні будівлі, над створенням якої працював архітектор Владислав Городецький. Будівля зводилась спеціально для першого Міського музею в Києві. музеї києва, пам’ятки києваАле це було не оригінальне рішення, а переробка проекту відомого архітектора Петра Бойцова, якому не вдалось отримати від уряду ліцензію на практичне будівництво (зазвичай П.Бойцову доводилось багато працювати у ролі приватного архітектора для багатіїв, а у творчий доробок митця входить проект першої будівлі Музею красних мистецтв у Москві, збудованої Романом Клейном). Споруду витримано у неокласичному стилі. На сьогоднішній день їй потрібні документи задля затвердження статусу пам'ятки архітектури України. Скульптурне оформлення головного фасаду належить Е. Салю.

Офіційне відкриття музею і його освячення проводилось у грудні 1904 року. В цей час музей отримав назву «Київського художньо-промислового і наукового музею імператора Миколи Олександровича». В той же час існували назви на кшталт «Музею старожитностей і мистецтв» та «Київського міського музею».

музеї києва, пам’ятки києва, Національний художній музей УкраїниКолекцію Національного художнього музею України можна сміливо вважати найбільш широким і повним зібранням українського образотворчого мистецтва. Експозиція музею може похвалитися численними шедеврами українського живопису, графіки та скульптури, які охоплюють період тривалістю понад тисячу років. Тут можна знайти роботи майстрів з усіх куточків України.

Музей володіє однією з найкращих у країні колекцій іконопису. Класичні зразки іконопису ХІV-ХVІ століття представляють середньовіччя на теренах Західної України. Надзвичайною цінністю відрізняються колекції барокового українського мистецтва, зокрема численні ікони, картини, поліхромна скульптура, стародруки. Особливу добірку складає колекція авангарду минулого століття. В музейній колекції пізніших десятиліть відображені найрізноманітніші напрями і течії, починаючи соцреалізмом і закінчуючи постмодернізмом.

Автор Остап Українець

Статті про Київ і область > Софіївська площа :: Софія Київська :: Михайлівський Золотоверхий собор :: Фролівський монастир :: Володимирський Собор :: Урочище Феофанія :: Кирилівська церква :: Київ мажорний :: Видубицький монастир :: Іллінська церква :: Андріївська церква в Києві :: Археологічний заповідник Китаїв :: Караїмська кенаса у Києві :: Будинок з химерами :: Аскольдова могила :: Арка Дружби Народів :: Замок Річарда :: Пам’ятники Києва :: Пейзажна алея :: Миколаївський костел в Києві :: Київська фортеця :: Невідомий Київський замок :: Золоті Ворота :: Постамент Батьківщина :: Архітектура Печерську :: Фунікулер :: Київський Печерськ :: Поштова площа Києва :: Андріївський узвіз :: Маріїнський парк :: Контрактова Площа :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Пуща Водиця :: Старовинний район Києва-Поділ :: Гідропарк :: Труханів острів :: Голосіївський парк :: Парк Слави :: Музей Однієї Вулиці :: Дельфінарій Немо в Києві :: Музей Експериментаніум :: Міжнародний музей вишивки :: Музей іграшки :: Музей книги :: Художній музей :: Музей воскових фігур :: Музей води у Києві :: Музей Булгакова Київ :: Музей Тараса Шевченка :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Храмовий комплекс Буки :: Українське село :: Олександрія :: Контакти

музеї києва, цікаві місця києва, екскурсії для дітей та школярів по києву, тури в київ, екскурсія до замку, тури по києву для дітей, цікаві музеї києва, що показати дітям у києві, куди повести дитину в києві

witch.hand