(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

Дивовижне – поряд! Унікальні Буки

Екскурсії по Україні

Одноденні екскурсії Україною

 

Под небом голубым
есть город золотой.
С прозрачными воротами
и яркою звездой.
А в городе том - сад,
все травы, да цветы,
Гуляют там животные
невиданной красы...

 

Хто не чув цю прекрасну пісню у виконанні Б.Г. з гурту "Акваріум"? Та мало хто, окрім справжніх прихильників творчості харизматичного і неповторного Бориса Грєбєнщикова знає, що автором музики дослідники вважають радянського гітариста і лютніста Володимира Вавилова, а поетичні рядки "Город золотой" до цієї мелодії написав поет Анрі Волохонський. В якості епіграфу їх взято тому, що саме ці рядки спали на думку, коли зібрався писати про Буки.

екскурсії з КиєваПафосно, звісно, але тим більше підходить до тематики, адже в пафосі Букам не відмовиш. І цей пафос вражаючий, він перевершує сподівання навіть спокушеного дивиною мандрівника.

Бо справді, чого можна чекати від маленького українського села, що розташоване в глибинці, подалі від шумних автомагістралей?

І раптом перед вами, ніби з-під землі, постає унікальна храмова архітектура, розкішний парк та навіть свій звіринець на чолі із вогнегривим царем "Султаном"!

автобусні екскурсіїАле перш ніж розповідати далі, варто обмовитись, про які саме Буки йдеться.
Є на Черкащині поселення Буки з однойменним Буцьким каньйоном, утвореним мальовничими берегами ріки Гірський Тікич, дивовижна пам'ятка природи, в межах якої є навіть так званий "Український Стоунхендж". Саме за ті Буки часто згадують туристи, коли чують цю назву.

Так от, зараз мова йде про інші Буки, що на Київщині, а саме - у Сквирському районі. Про каньйон Гірського Тікича поговоримо докладніше в окремому матеріалі. Наразі ж, відмежуємо тезок і повернемось до Буків, що на Сквирщині.

Екскурсія корпоративнаНу а щоб посилити інтригу, запитаю наступне: пам'ятаєте розкішний гранітний фонтан, що прикращав столичний Майдан Незалежності до останньої масштабної реконструкції за мера Омельченка? В народі кам'яну чашу називали "Рулеткою" за схожість форм. Офіційна назва: "Фонтан дружби народів". А чули, що тепер цей фонтан прикрашає якесь село на Київщині? Так, нині він красується в Буках і за легкого вітру влітку обдаровує туристів жаданою прохолодою. Місцевий меценат, підприємець та голова агрокорпорації "Сквира" дав вказівку відшукати його на складі і після певної реставрації фонтан отримав друге життя.

Сама ж історія сучасного меценатства в Буках почалася 2001-го з відкриттям дитячого будинку "Центр розвитку дитини ‹7›". Діти в ньому утримуються коштом Івана Миколайовича Суслова. Сімку він, до речі, вважає своїм щасливим числом: народився в родині сьомим. Перші літери імені й прізвища теж складають сімку.Екскурсія з Києва

На розчищеному від сміття руслі місцевої річки Роставиці постала міні-ГЕС, що забезпечила енергією зведений згодом храмовий комплекс, що складається з центрального храму Св. Євгенія, каплиць Св. Олександра та Миколая і дзвіниці Св. Даниїла. Архітектор Юрій Бабич отримав 2007 року за проект державну премію в галузі архітектури. НБУ присвятив храмовому комплексу випуск пам'ятної срібної монети.

Та й без цих авторитетних відзнак комплексу варто віддати належне: сміливі обриси оригінальних архітектурних форм спираються на масивний природний граніт, а стрункі гостроверхі бані витягуються в простори неба. Погляд на довго завмирає, милуючись розкішною і незвичною красою архітектури.

Екскурсія з києва на один деньПоряд із храмовим, на відвідувачів чекає не менш оригінальний та розкішний парковий комплекс з казковими персонажами дитячого майданчика, фонтанами, водоспадами, містками, скульптурами і невеликим звіринцем, де, окрім величного лева, справляють враження рухливі й пазуристі ведмеді, кумедні з виду вовченята, страус, олень, віслючок та інші звірі й птахи.

Якщо ви встигли чимало помандрувати Україною, бачили багато відомих і красивих місцин та прагнете чогось неабиякого, дивовижного і несподіваного – відвідайте Буки .

Дивовижне - поряд!

Автор Олександр Пилипчук
Спеціально для "Anga Travel"

Екскурсії з Києва Поїздка на один день Екскурсії Київська область

РАДИМО Екскурсію "Дендропарк Олександрія та Храмовий комплекс БУКИ"

Також можете замовити екскурсію в Буки,
зробивши онлайн замовлення
Тури на Україні

2012 (С) Будь-яке копіювання матеріалу без відкритих посилань на angatravel.com.ua спричинить за собою безглузді жертви!

witch.hand