(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ХРАМ ВІРИ, НАДІЇ І ЛЮБОВІ І МАТЕРІ ЇХ СОФІЇ В ПОЛТАВІ

Всім відомо, що Полтаву і весь Полтавський край називають духовним центром України. Тут побудована величезна кількість монастирів, церков, і храмів. Одним з найновіших і найвідоміших храмів в Полтаві є Храм Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.Храм Віри, Надії і Любові

Храм Віри, Надії, Любові і матері їх Софії був побудований в Полтаві в 2002 році з ініціативи місцевої жіночої релігійної громади та міської влади. Автором архітектурного проекту церкви виступив заслужений художник і архітектор України Анатолій Чернощеков. Новозведена церква в Полтаві була освячена єпископом Полтавським і Кременчуцьким Філіпом.

Земний будинок Ісуса Христа в середині храму прикрашає величезний іконостас, який встановлено на всю висоту будівлі. Іконостас створений талановитими майстрами з львівської фірми «Сяйво». Біблійні сюжети, які зображені на стінах храму, виконані художниками Василем Коркішко, Віктором Трохимець-Мілютіним, Петром Гуменюком. Деякі ікони Храму Віри, Надії, Любові і матері їх Софії були привезені прямо з Почаївської Лаври.

Церква Віри, Надії, Любові та матері їх Софії в Полтаві має форму п'ятикутного храму, побудованого в стилі класицизму. Вінчає цей храм центральний хрест, висота якого сягає більше п'яти метрів. Прикрашають верх храму Віри, Надії, Любові декоративні лазні-дзвони, яких налічується 7 штук. Всі ці дзвони були відлиті на Полтавському тепловозоремонтному заводі. Найбільший дзвін, який має назву «Полтава», важить 271 км.

Храм Віри, Надії і ЛюбовіХрам Віри, Надії і ЛюбовіХрам Віри, Надії і Любові

Незважаючи на такий маленький період існування, Храм Віри, Надії, Любові та матері їх Софії в Полтаві знайшов величезну популярність і повагу, як серед гостей міста, так і серед місцевих його жителів.

Житіє Святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії

Для тих, хто не знає історію Віри, Надії, Любові і матері їх Софії ми спробуємо її коротко розповісти.

В 137 році, в період правління імператора Адріана, в період занепаду Риму та жахливої розпусти, вдова Софія сама виховувала трьох доньок всупереч загальній тенденції. Софія змогла виховати розсудливих дівчат з найсильнішою вірою в Христа в їх серцях. Незабаром чутка про красу, розум і благопристойність Віри, Надії, Любові дійшла до імператора Адріана, який наказав привести цих праведних дівчат і їх матір до палацу.

Дівчата прекрасно розуміли, чому їх викликає імператор, тому з гарячою молитвою вони звернулися до Господа свого, в якій вони просили Його зміцнити їхні духовні і тілесні сили під час страждань. Софія, їх самовіддана мати і люта християнка, з радістю в серці благословила дочок на мученицький подвиг в Ім'я Христа Спасителя. Вона переконувала Віру, Надію і Любов твердо стояти за віру в Господа свого і не боятися короткочасних страждань і мук.Храм Віри, Надії і Любові

Коли ж дівчата разом з матір'ю постали перед очима імператора, всі в палаці були просто приголомшені їх спокоєм і силою духу. У всіх було враження, що вони прийшли не на муки і смерть, а на бенкет. По черзі почав викликати до себе імператор Адріан дівчат і ласкаво переконувати їх принести жертву богині Артеміді. Але всі три дівчини відмовилися зробити це і прийняли згода перетерпіти всі тяжкі муки за Господа свого Ісуса Христа. Андріан наказав жорсткими способами катувати всіх трьох дівчат. Почав він зі старшої дочки, з Віри, і відбувалося все це на очах у матері і молодших дочок. Кати нещадно били Віру, відриваючи від її тіла частини. Потім вони вирішили покласти дівчину на розпечену решітку, але Силою Божою тілу Віри вогонь не завдав ніякої шкоди. У збожеволілого від своєї жорстокості на проявлену чудо Боже очі не відкрилися, і він звелів кинути Віру в казан з киплячою смолою. Але сталося ще одне чудо Господнє - котел охолов і не заподіяв ніякої шкоди сповідниці. Тоді її вирішили стратити мечем. Натхнені мужністю своєї старшої сестри, Надія і Любов взяли на себе подібні муки. І з величезною непохитною вірою в серце дівчата радісно прийняли свій мученицький вінець.

Свята Софія, мати цих покірних християнок, бачачи, які муки довелося пережити дочкам, весь час проявляла незвичайну мужність і силу волю, переконуючи Віру, Надію і Любов терпіти всі ці страждання і очікувати нагороди від Небесного Жениха. Після всіх цих трагічних змагань над молодими дівчатами, Софії дозволили забрати тіла своїх доньок, щоб віддати їх землі. Три дні Софія плакала над могилами Віри, Надії та Любові, і, нарешті, віддала Господу свою згорьовану душу.

За вірність християнству і наставництво своїх дітей Софію, так само як і її дочок - Віру, Надію і Любов, зараховують до лику Святих. Сьогодні мощі Святих Віри, Надії, Любові і матері їх Софії покояться в церкві Ешо, в Ельзасі.

Екскурсії по Україні > Екскурсія в Переяслав-Хмельницький :: Місцями царського полювання :: Еко-екскурсії по Києву :: Міжрічинський національний парк :: Стежками митців :: Екскурсія в Козелець та Батурин :: Дендропарк Софіївка :: Дендропарк Олександрія + Храмовий комплекс в с. Буки :: Екскурсія до Трипілля і Каньйон Буки :: Екскурсія Парковими стежками Чернігівщи :: Екскурсія Козелець - Чернігів :: Козелець-Чернігів-Седнів :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Українське село та Радомишль :: Великі Сорочинці :: Автобусна одноденна екскурсія до Вінниці :: Екскурсія в Межигір’я :: Одноденний тур в Канів :: Статті про Україну :: Археологічний заповідник Китаїв :: Унікальна Чернігівщина :: Храмовий комплекс Буки :: Статті про Київ і область :: Дендропарки України :: Урочище Феофанія :: Українське село :: Козелець-Крути-Батурин :: Статті про Київ і область

тур в полтаву, тури в полтаву, екскурсії в полтаві, екскурсії на полтавщині, що побачити в полтаві, духовні святині полтави, церкви полтави, храм віри, надії та любові в полтаві, цікава стаття про храм віри, надії та любові в полтаві, 

witch.hand