(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ ВІДПОЧИНОК У КРИМУ.
СТАТТЯ: "ХЕРСОНЕС ТАВРІЙСЬКИЙ". 

«Гідні подиву руїни дуже явно свідчать, що це було колись чудове, багате і славне місто греків, багатолюдне і славне своєю гаванню. У всю ширину півострова, від берега до іншого, ще й тепер красується висока стіна й вежі численні і великі з тесаних величезних каменів. Це місто стоїть порожнім і безлюдним і являє одні руїни і спустошення. Будинки лежать у поросі і зрівняні з землею ... ». (польський посол XVI в. Мартін Браневскій)

Херсонес Таврійський Херсонес Таврійський - це не просто туристичний об'єкт, а в першу чергу місто, яке було політичним, економічним і культурним центром Північного Причорномор'я близько 2 тисяч років, у зв'язку з цим його історія включає себе історії Стародавнього Риму, Стародавнього Греції та Візантії.

Сьогодні Херсонес є історико-археологічним заповідником України, а з 1996 року - одним зі ста найвидатніших пам'яток світової культури, на думку ЮНЕСКО.

Херсонес (у перекладі з грецької «півострів») був заснований в 422-421 рр.. до н. е.. вихідцями з Гераклеї Понтійської. Розташоване місто біля Карантинної бухти в південно-західній частині Криму.

Державний лад представляв собою рабовласницьку республіку з демократичною формою правління, де народні збори було вищим органом державної влади.Херсонес Таврійський

З часів заснування держави херсонесітам доводилося постійно відстоювати свою незалежність - спочатку в тривалій війні зі скіфами, далі увійшовши до складу держави Мітрідата і Римської імперії.

У 988 році великий київський князь Володимир захопив місто. Таким чином, на півострів проникає християнство і змітає за собою безцінні пам'ятки античного мистецтва, храми та театри, натомість розбудовуючи християнські церкви.

Багато міст в цей час гинуть від навали гунів. Завдяки потужним оборонним стінам, Херсонес продовжує жити ще тисячоліття. Але набіги кочівників в кінці XIII в. зруйнували місто, а через сто років завдали йому нищівного удару, після якого Херсонесу не судилося відродитися.

Херсонес Таврійський Через півстоліття, в 1827 році головний командир Чорноморського флоту і портів А.С. Грейг розпорядився про проведення перших розкопок з науковими цілями на місці загиблого Херсонеса, в результаті яких було відкрито три храми. У 80-х роках розкопки велися вже систематично, а організатор майбутнього музею К.К. Косцюшко-Валюжинич віддав їм двадцять років життя.

Херсонеський історико-археологічний заповідник за роки Радянської влади перетворився на один з найбільших науково-дослідних центрів, тут археологи та студенти всього світу мають можливість вести дослідницьку роботу і проходити практику.

У 2009 році вчені-археологи Херсонеського Національного заповідника України спільно з ученими Американського інституту класичної археології Техаського університету в Остіні реалізували оцифровку документального фонду заповідника. 75 DVD-дисках записано цифрові копії креслень рукописів, негативи і книги XIX - початку XX століття.Херсонес Таврійський

Щорічно десятки тисяч екскурсантів відвідують музей-заповідник щоб на власні очі побачити як жили і чим займалися древні жителі Херсонеса: їх ремісничі вироби і знаряддя праці, а також епіграфічні пам'ятники (в т.ч. присяга громадян Херсонеса III ст. до н. е.) .

Вперше за всю історію в 2012 році відділу підводної археології Національного заповідника «Херсонес Таврійський» дозволили вивчення акваторії в адміністративних межах всього Севастополя. Підводними археологами на глибині від 15-27 метрів були виявлені і підняті з дна моря 12 кам'яних якорів вагою до 60 кг.

Херсонес Таврійський У 2013 році Національний заповідник «Херсонес Таврійський» внесений до списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Об'єкт ЮНЕСКО включає в себе шість елементів: Центральна площа Херсонеса, театр, Базиліка в Базиліці, дзвін, башта Зенона.

Центральна площа Херсонесарозташована в середині головної вулиці. Заснована центральна площа ще при первинній побудові міста в V ст. до н. е.. Вона була призначена для проведення народної ради, на її  території були розміщені статуї античних богів, храми і вівтарі. З появою християнства призначення площі Херсонеса не змінилося - замін античній архітектурі з'явилося 7 нових храмів.

У XIX столітті зведений собор на честь великого князя Володимира; в 2004 році Володимирський собор був відновлений.

Побудований в кінці III - на початку IV століть Херсонеський театр вміщував близько трьох тисяч глядачів і був створений для проведення вистав і народних святкувань. Театр також служив ареною для гладіаторських боїв в часи римського панування, але з оголошенням християнства офіційною релігією Римської імперії вистави були заборонені, а театр зруйнований. На його руїнах споруджені 2 християнських храми. Один з них при проведенні реставрації розібрали. Другий - хрестоподібний храм (названий «Храм із ковчегом») - зберегли.Херсонес Таврійський

Театр Херсонеса - єдиний античний театр, який був знайдений археологами на території країн СНД.

Храм Базиліка в Базиліці на території Херсонеса був зведений в середньовіччі. Таку назву храму дали за те, що він відбудовувався двічі на одному і тому ж місці - другий зводився з уламків руїн першого храму.

У травні 2007 року вандалами були перекинуті колони «Базиліки у Базиліці», в результаті чого безжально зруйновано кілька колон і пошкоджений мозаїчна підлога-безцінна для археологів.

Башта Зенона була створена як оборонна флангова вежа Херсонеса Таврійського і названа на честь Візантійського імператора Зенона. Основи башти були побудовані ще в I столітті до нашої ери. Через 100 років стіни були потовщені першим рядом кладки.

На сьогоднішній день вежа Зенона одна з найбільш збережених споруд міста, його висота становить 9 метрів, а діаметр вежі - 28 метрів.

Херсонес Таврійський Останнім пам'ятником міста є Дзвін. Згідно таблички на дзвоні він був відлитий в 1778 р. в Таганрозі з узятих в якості трофея турецьких гармат. На дзвоні зображені святі Микола та Фока - покровителі моряків. За указом імператора Олександра I дзвін відправили до Севастополя до церкви Святого Миколая в 1783году.

Після програної Кримської війни (1853-1856 р.р.) дзвін як трофей був вивезений до Парижа і знаходився там до 1913 року. Повернення в Херсонес дзвони супроводжувалося хрестовим походом.

Існує ще одна версія появи дзвона в Херсонесі підтверджена архівними даними, згідно з якими він був відлитий незадовго до зведення собору приблизно в 1890 році. Починаючи з 1925 року, дзвін служив звуковим маяком на березі моря, а після Великої Вітчизняної війни, коли судна почали оснащувати радіолокаторами, він перетворився на ще одні пам'ятник історії Херсонеса Таврійського.

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури до Криму, цікаві місця Криму, стаття про Херсонес Таврійський, Херсонес Таврійський, екскурсія по Криму, тури до Криму з києва, опис херсонес таврійського, цікава інформація про Херсонес Таврійський, відомі місця Криму, що подивитися в Криму, визначні пам'ятки Криму, пам'ятники архітекрури Криму, печери Криму, історія Херсонеса Таврійського, фото Херсонеса Таврійського.

witch.hand