(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ХЕРСОН

ХерсонНайпрекрасніше місто поблизу Чорного і Азовського морів, яке прикрашає правий берег Дніпра - це Херсон. Ласкаве сонечко, зелені вулиці, степовий вітерець, наповнений чорноморською сіллю, акуратна набережна і багата історія - усе це тут, в Херсоні! Населення міста налічує 340,2 тисяч жителів. Історія досить древнього міста Херсона бере свої витоки з 1778 року.

18 червня князь Потьомкин скористався своїм фаворитським положенням у Цариці Катерини ІІ, яка підписала указ і виділила фінансування на зведення портового міста поряд з Чорним морем. Головною метою побудови такого міста було створення хорошого захисту південної межі великої Російської імперії. Назву міста історично зв'язують із старогрецькою кримською колонією Херсонес, на честь якої названо нове місто.

ХерсонГоловним засновником Херсона є князь Потьомкин, хоча будівництвом міста і фортеці керували Корсаків і Ганнібал. Будівництво фортеці було завершене до 1787 року. До приїзду Цариці Катерини місто було повністю укріплене і займало площу 100 га.

Територія, на якій нині красується Херсон, ніколи не пустувала без людей. Свідоцтвом того, що ці місця були заселені, доводять археологічні розкопки. По степах Таврії в древні віки кочували скіфи, невдовзі їх змінили сармати. А за часів Київської Русі, Дніпро був частиною торгового шляху "з варяг у греки".

У 1787-1791 роках, в період русско-турецкоїй війни, турки намагалися захопити місто, але були повержені ще на підступах до міста корпусом Суворова. Фортеця функціонувала увесь час, поки військове суднобудування не перейшло в Миколаїв. На сьогодні від величної фортеці залишилися лише останки.

Херсон"Місто кораблів"- неспроста така назва ходила в народі, оскільки суднобудівельна верф, була "колискою" Чорноморського флоту. У 1790 роки Херсон був головним містом на півдні Росії і через порт, якого здійснювалася торгівля з Іспанією, Італією, Францією і іншими країнами. Але з основою Одеси і Миколаєва суднобудування перенесли в ці міста, а Херсон втратив досить велику частину купецьких контор. У зв'язку з усіма цими подіями значно скоротилося населення.

У 1803 році в місті відбуваються значимі зміни, сприяючі активному розвитку міста - Херсон центр Херсонської губернії. У рази збільшується кількість торгових підприємств, відкриваються нові музеї, учбові заклади, бібліотека, театр. Також тут прокладають залізницю, яка сполучає Херсон з Миколаєвом. У 1861 році був новий поштовх розвитку економіки міста, що посприяло вжиття заходів на обмілілому Дніпрі по його поглибленню. Херсон знову став відомий як важливий морський порт.

Відвідавши чарівний Херсон, в пам'яті залишиться безліч незабутніх дивовижних вражень. Будучи в Херсоні необхідно насамперед оглянути останки Херсонської фортеці, які збереглися ще з XVIII століття. До наших днів збереглися лише ворота і будівля арсеналу, які знаходяться в парку імені Ленінського комсомолу. На території де раніше знаходилася фортеця, розташований Єкатерининський собор (1781 року), тут був похований Потемкин.Херсон

Греко-софійська церква - сама прадавня в Херсоні, вона збереглася ще з XVIII століття

Недалеко від фортеці розташована резиденція губернатора. Вона представлена переконливою будівлею, зведеною в стилі класицизму.

Головною пішохідною вулицею є вулиця Суворова. Тут знаходиться безліч кафешок, магазинчиків, а на самому її початку розташований будинок, в нім і жив Суворов. Будиночок не виділяється серед інших будинків, визначальною його навігацією є три меморіальні таблички. Дуже захоплюючим і красивим гості міста, та і самі городяни, вважають будинок з атлантами. Він такий єдиний на усе місто.

ХерсонОскільки спочатку місто Херсон започатковувалося, як верф, то на набережній встановлений пам'ятник, присвячений першим кораблям Чорноморського флоту. Він представлений трищогловим вітрильником на постаменті, з боків якого висічені зображення суднобудівників. Першим кораблем, який спустили на воду, був лінкор "Слава Катерини".

Також буде досить цікавим буде ознайомитися з будівлею колишнього готелю "Європейська". Дуже потішно на його парапеті розсілися бетонні товариші.

ХерсонЩорічно в Херсоні проходить фестиваль музичних і театральних прем'єр - "Мельпомена Таврії". Неподалік від міста знаходиться містечко Каховка, тут проводять відомий фестиваль під назвою "Таврійські ігри", а в сусідньому Скадовську - "Чорноморські ігри".

Відвідавши Херсон, обов'язково прогуляйтеся по самій прекрасній набережній. Тут є свої "міні Потьомкінські сходи". Вони ведуть від парку до набережної, уздовж якої, схиливши голови, стоять ліхтарі. Безліч пришвартованих вітрильників примостилися уздовж набережної. Романтичнішого місця не варто і шукати! Шум хвиль Дніпра, крик чайок і білі вітрила, що розвиваються, - це прекрасно!

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури по Україні, тури в херсон, відпочинок в херсоні, відпочинок на морі в Україні, відпустка в херсоні, проживання в херсоні, курорт херсон, визначні місця Херсона, що подивитися в херсоні, куди поїхати на море в Україні 2014, херсон, готелі в херсоні, проживання в херсоні, розваги в Херсоні, дешеві тури в херсон, цікава інформація про херсон.

witch.hand