(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ГОВЕРЛА - НАЙВИЩА ВЕРШИНА УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

ГоверлаГоловною прикрасою мальовничих Українських Карпат є гора Говерла. Вона входить до складу високогірного хребта Чорногора. Говерла досягає у висоту 2061 метр над рівнем моря. Тисячі туристів, вчених і альпіністів з різних куточків світу відвідують цей популярний екскурсійний об’єкт головним ландшафтним компонентом котрого являється Говерла. На вершині гори погодні умови дуже мінливі і зовсім не дивно якщо у літку тут застанете сніг. Не дарма у перекладі з мадярського Говерла означає «сніжна гора». Схили гори вкривають форми плейстоценового заледеніння й каменепади. Досить часто взимку тут бувають снігові лавини. Гора утворена з конгломератів та пісковиків, що вкриті альпійськими луками з кам’яними осипами та чагарниковими пустищами. Біля підніжжя Говерли клекотить водоспад Карпатського Прута. Дана територія складає охоронну зону Карпатського заповідника.

ГоверлаСамий пік Говерли утворює невеличкий майданчик, що нагадує майже рівний плац. Завдяки такій особливості відвідувачі «Королеви Українських Карпат» мають неймовірно унікальну можливість любуватися найпрекраснішими пейзажними ландшафтами у радіусі 360 градусів. З вершини гори видно чорногорський хребет, котрий простягнувся на південний схід. В панорамних видахдомінує череда зелених та синіх відтінків карпатських хребтів що залишаються в пам’яті на довгі роки. Безліч гірських струмочків, озер, селищ й стежок, що наче віяло сповзають з гір і ховаються у густі ліси Карпат, видно звідси як на долоні.   

Пік гірського хребта Чорногора має яскраво виражену пірамідальну форму. Хребет окрім Говерли має ще чотири достатньо високі вершини висота яких більше 2000 метрів: Чорна Гора – 2028 м.; Петрос – 2020 м.; Гутин Томнатик – 2013 м.; Ребра – 2002 м.

ГоверлаОсновними маршрутами для сходження на вершину Говерли являються – зі сторони туристичної бази «Заросляк» (Заросляк-Говерла), зі сторони гори Петрос, зі сторони гори під назвою Пожижевська, по Чорногірському хребту, точніше його гребеню й також зі сторони Коземщик (урочище). Альпіністські сходження в зимову пору року отримують категорію 1А.

Чорногірський хребет від Говерли простягається на південний схід, для ока підкорювача цієї вершини відкривається вид з основними хребтами Українських Карпат й Румунські гори – Марамурешу.

На вершині Говерли встановлена плита з вмонтованими капсулами землі з всіх українських областей. Дану плиту встановлено з нагоди п’ятої річниці незалежної України. Також на піку гори височіє хрест й бетонний стовп, майорить український двоколор-прапор. Нещодавно тут же на вершині гори встановили скульптурний монумент що прикрашає український тризуб. Український народ недарма називає Говерлу «карпатський символ незалежності й могутності України».

ГоверлаСтежина що вужиком в’ється до піку Говерли вторована за роки ногами туристів. Перший маршрут на гору Говерла було відкрито ще в 1880 році. Початок цього маршруту – спортивна база «Заросляк». По лісовій стежині подолавши межі лісу, що укорінився на висоті 1500 метрів від рівня моря, шлях поведе мальовничим «криволіссям» - субальпійські луки.

Діставшись вершини «Королеви Карпат» - Говерли,помилувавшись казковими краєвидами незрівнянно красивих Карпат, зробивши вдосталь пам’ятних фото, необхідно буде розпочинати свій спуск, котрий проходить дещо за іншим маршрутом. На вашому шляху зустрінеться річка Прут. Тут ви побачите місце його витоку та величні каскади водоспаду, що до речі досягає 80 метрів. Існує легенда що Говерла і Прут зачаровані дівчина та юнак. Що стосунки котрі між ними були дуже не подобались батьку дівчини і він перетворив їх в величну гору Говерлу і в бурхливу ріку Прут, що так і в’ється у ніг своєї коханої.

Щоб піднятися на Говерлу насамперед потрібно дістатися до міста Івано-Франківськ. З вокзалу міста необхідно дістатись до Ворохти, це можна зробити на маршрутному таксі. А безпосередньо з Ворохти до самої вершини шлях краще подолати пішки. Хоча дорога займе у вас півдня, адже довжина маршруту 8 кілометрів з перепадом висот 800 метрів. В середньому подорож по маршруту займе 6-7 годин. Сам підйом на гору займе близько 2,5 - 3 годин, а спуск 1,5 – 2 години. Але воно того варте!

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

Статті про Говерлу; екскурсійні тури на Говерлу; екскурсійні програми Карпат; тури Закарпаття; тури в Карпати; Чорногорський хребет і його особливості; пам'ятки Карпат; маршрути сходження на Говерлу; короткий маршрут на Говерлу; як дістатися до Говерли; екскурсії на Говерлу; цікаві статті про Говерлу; цікаві статті про Карпати.

witch.hand