(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ ГІРСЬКОЛИЖНІ ТУРИ
ГІРСЬКОЛИЖНИЙ КУРОРТ "ВОРОХТА"

Ворохта - це мальовниче селище міського типу Івано-Франківській області. Розташований він недалеко від Яблуницького перевалу на висоті 850 метрів над рівнем моря. Ворохта - це один з найпопулярніших середньогірських курортів в Карпатах. Помірно-континентальний клімат, чисте гірське повітря, просякнуте смерековою хвоєю, є одним з кращих способів лікування навіть найважчих захворювань дихальних шляхів.

Проведемо невеликий екскурс по сторінках історії Ворохти. Кількість населення в цьому селищі налічує вже більше 4000 чоловік. Є кілька версій походження назви цього селища. Згідно з першою версією, назва «Ворохта» походить від слова «ворохи». Так називали раніше дерева, які привозили селяни до благородних солеварень. В одному з письмових джерел 1700 року зазначено: «Ворох - це дрова для бань і солеварень».

Згідно з іншою версією, селище назване на честь його першого поселенця Мочерняка (Михайла) Ворохти. Легенда говорить, що він був воїном, який втік від військової муштри, після чого оселився в цих краях. Михайло Ворохта був дуже талановитим ткачем. І по всій окрузі швидко розлетілася слава про його здібності.

Ремесло ткацтва в Карпатах має свої особливості: людей, що проживають в горах, одягала шерсть з овець, коли людей з низинних місцевостей вдягало поле - коноплі, льон. Вироби, виткані ткачами з гірських селищ, завжди користувалися великим попитом, завдяки своїй якості, унікальності та яскравій кольоровій гамі. Для фарбування своїх виробів місцеві ремісники використовували тільки барвники, створені на натуральній основі: чорна фарба варилася з сухих бобових стручків, темно-червона - з вишневою або вільхової кори.

Завдяки таланту Михайла Ворохти, в цій місцевості почало все більше поширяться ремесло ткацтва, і сюди потягнувся різний люд, який почав вирубувати і викорчовивать ліс для розширення житлового простору. Нові житлові ділянки називали іменами їх першопрохідців. Деякі з них збереглися до цих пір.

Ворохта має дуже цікаве місце розташування - вона знаходиться як на схилах карпатських пагорбів, так і в низині. Зі східного боку від селища Татарова Ворохту відокремлює смуга Ребровач, яка повністю заросла ялиновим лісом і тягнеться через полонини Ріжу і Ділок, що знаходяться між Космачем і Ворохтою. Дві інші смуги - Перевал та Буковелі - тягнуться від полонини Ріж до полонини Озерна і Кострич. Остання вже є Верховинською смугою, що розділяє Ворохту і Верховину. Від Кострича далі йде низка полян і лісів, гора Гомул, полонина Данциш і Пожижевська. І так поступово маршрут наближається до Говерли. До речі, саме з Ворохти найкраще починати підйом на Говерлу - найвищу гірську вершину України, яка знаходиться на висоті 2061 метр над рівнем моря.
Північний схил самої Говерли належить Ворохті, а південний - Ясені.

Ворохта найбільш відома як відмінний гірськолижний центр з хорошими умовами для незабутнього зимового відпочинку. В арсеналі гірськолижного курорту «Ворохта» є 5 діючих високоякісних трамплінів, кілька бугельних і крісельних підйомників різної довжини, дві підвісні канатно-крісельні дороги, лижний стадіон, траси різної складності з системою нічного освітлення. Для тих, хто їде до Ворохти, щоб покататися на лижах, тут створені відмінні траси різної складності: більш рівні й пологі лижні траси для новачків, з можливістю навчання з тренерами, а також траси для професійних лижників. Саме у Ворохті знаходиться центр підготовки спортсменів національної збірної зі стрибків з трампліну, лижних гонок та біатлону.

 
 
 

Прості лижники самостійно або з інструкторами можуть також тут вдосконалити свої навички в лижному спорті, а також перевірити свої здібності в новому «сніговому» виді спорту - сноуборд.

Гірськолижний курорт «Ворохта» - це прекрасна можливість провести хороший зимовий відпочинок для людей з різними фінансовими можливостями (ціни на житло тут найнижчі, в приватному секторі - від 50 грн/добу) .

Інфраструктура Ворохти дуже добре розвинена - тут є величезний вибір готелів, котеджів, а також кафе, магазини, колиби, лазні, сауни, більярд, масажні кабінети, прокат гірськолижного спорядження, снігоходів, квадроциклів, екскурсії, прогулянки на джипах і багато іншого.

Гірськолижний курорт «Ворохта» має також свої пам'ятки. Сам курорт знаходиться на території Карпатського національного природного парку, де можна насолодитися неповторною красою природи тутешніх гір (гори Бребенескул, Петрос, Говерла), красою гірських річок і галасливих водоспадів. Крім того, у Ворохті знаходиться старовинний архітектурний пам'ятник - Церква Різдва Богородиці (1654), яка є одним з кращих прикладів гуцульської дерев'яної архітектури XVII століття. У Ворохті можна також побачити віадуки - це залізничні мости у вигляді арок.

Гірськолижний курорт «Ворохта» - це один з кращих курортів в Карпатах, який підійде як для тихого спокійного відпочинку всією сім'єю, так і для активної та веселої компанії.

на лижі у Ворохту курорт Ворохта, зимовий відпочинок в Карпатах, опис та історія ГК Ворохти, траси Ворохти, інфраструктура Ворохти, гірськолижні курорти, зимовий відпочинок на лижах, куди поїхати кататися на лижах, недорогі гірськолижні курорти.

witch.hand