(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

СЕЛИЩЕ ГОГОЛЕВЕ

Вирушаючи в чергову подорож в інше місто або регіон, абсолютно кожен турист хоче побачити всі найголовніші пам'ятки цього краю. І не важливо, яка це країна, яке місто, який регіон - завжди знайдеться дуже багато місць і пам'яток, які обов'язково треба побачити. Що стосується Полтавської області, так тут таких місць хоч греблю гати.Гоголеве

Багато з визначних пам'яток Полтавського краю пов'язані з літературною діяльністю великих українських письменників - Миколи Васильовича Гоголя та Івана Петровича Котляревського. Їх імена, твори, герої цих творів на повіки вкоренилися в назвах сіл, пам'яток, історію та традиції Полтавщини. Наприклад, одне з місцевих сіл, в якому народився, виріс, жив, і довгий час плідно працював Микола Гоголь, в 1902 році на честь 50-річчя з дня народження цього письменника отримало нову назву - Гоголеве. Раніше село називалося Василівкою.

Що цікавого в цьому селищі? В першу чергу, це музей-заповідник Миколи Васильовича Гоголя, який вперше відкрив свої двері для відвідувачів у 1984 році. Церемонія відкриття і саме створення музею-заповідника було приурочено до 175-ї річниці від дня народження М.Гоголя.

ГоголевеТут же, в Гоголеве, раніше знаходилася фамільна садиба Гоголів-Яновських. На жаль, вона не збереглася до наших днів в оригінальному вигляді, оскільки під час Великої вітчизняної війни була повністю спалена. Але на її місці за старими фотографіями, ілюстраціями, малюнками, що збереглися, листами, а також завдяки спогадам сучасників, незабаром була відтворена і відтворена в нинішній музей-заповідник письменника. Відновлені були батьківський будинок, разом з усім його внутрішнім оздобленням, який яскраво характеризує особливості інтер'єру гоголівської епохи. Крім будинку, відновили також і флігель, в якому знаходився робочий кабінет Миколи Гоголя, були реконструйовані романтичний грот на березі, віковий сад, ставки.

Знайомство з музеєм-заповідником Миколи Гоголя починається з екскурсії в батьківський будинок письменника. Інтер'єр кожної кімнати, робочого кабінету, вітальні, спальні, їдальні був відтворений з максимальною точністю до оригінального вигляду, грунтуючись на збережені матеріали та спогади сучасників. На книжкових полицях виставлені книги, які читав ще дідусь письменника А. Д. Гоголь-Яновський, фотокопії робіт, які написав батько Миколи Гоголя - Василь Панасович. У будинку можна побачити також багато особистих речей Н. Гоголя та його родини. Як відомо, Микола Васильович Гоголь був різнобічною особистістю. Одним з його видів діяльності було зібрання фольклорного матеріалу рідного краю, про це свідчить величезна етнографічна експозиція музею.

ГоголевеВ вступному залі виставлена виставка «Гоголь і сучасність. Світове значення творчості письменника». Тут можна дізнатися про те, як високо оцінювали і оцінюють творчість Миколи Гоголя багато видатних діячів минулого і теперішнього часу. В інших розділах виставки представлені експозиції, які розповідають про вплив творчості та діяльності Миколи Гоголя на світову літературу.

Колекція музею-заповідника імені Н. В. Гоголя налічує більше 7000 експонатів. Це образотворчі, письмові, фото-, відео- та кіноматеріали, оригінальні портрети письменника і його сім'ї та багато інших речей.

Біля головного будинку знаходиться флігель, в якому жив письменник, коли здійснював візити до своїх родичів. Якщо порівнювати флігель з основною садибою, то він має дуже багато різного. Флігель має порівняно невеликі розміри. Він побудований у вигляді традиційної для України мазанки з очеретяним дахом.Гоголеве

Садибу Гоголів-Яновських прикрашає старовинний сад, який був висаджений ще дідусем письменника. Оскільки останній абсолютно не терпів симетрії і насильства над красою природи, в саду Гоголя немає рівно висаджених рядів дерев та алей. Замість них через сад прокладено велику кількість стежок, які ведуть до ставка. На іншому березі цього ставка раніше розташовувався маєток племінника Н. Гоголя - М.В.Бикова.

Недалеко від цієї водойми знаходиться грот, якого родина письменника називала «Храмом самотності». За свідченнями друзів письменника, відомо, що саме в цьому гроті він дуже любив складати свої твори.

На території музею-заповідника виросли дві великі берези, їх називають «матір'ю» і «батьком». Поруч з цими двома деревами є ще п'ять беріз, які ростуть з одного кореня. Біля цих беріз знаходиться завершальна крапка екскурсійного маршруту по музеї-заповіднику ім. М.В.Гоголя, це могила батьків письменника. Тут же, колись розташовувалася церква Різдва Богородиці, яка була побудована в 1821 році на кошти батьків Миколи Гоголя. Пізніше в будівлі церкви була церковно-приходська школа, а в 1959 році її зруйнували, як і багато інших церков, яких наздогнала епоха хрущовського богоборства.

Абсолютно все в музеї-заповіднику, в самому селищі Гоголеве розповідає про великого письменника, про його діяльність та вплив не тільки на вітчизняну, а й на світову літературу. Все це долучає мандрівників і гостей селища до джерел безсмертного генія Миколи Васильовича Гоголя.

Екскурсії по Україні > Екскурсія в Переяслав-Хмельницький :: Місцями царського полювання :: Еко-екскурсії по Києву :: Сплав на байдарках Повне занурення :: Міжрічинський національний парк :: Стежками митців :: Екскурсія в Козелець та Батурин :: Дендропарк Софіївка :: Дендропарк Олександрія + Храмовий комплекс в с. Буки :: Екскурсія до Трипілля і Каньйон Буки :: Екскурсія Парковими стежками Чернігівщи :: Екскурсія Козелець - Чернігів :: Козелець-Чернігів-Седнів :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Українське село та Радомишль :: Великі Сорочинці :: Автобусна одноденна екскурсія до Вінниці :: Екскурсія в Межигір’я :: Одноденний тур в Канів :: Статті про Україну :: Археологічний заповідник Китаїв :: Унікальна Чернігівщина :: Храмовий комплекс Буки :: Статті про Київ і область :: Дендропарки України :: Урочище Феофанія :: Українське село :: Козелець-Крути-Батурин :: Статті про Київ і область

тур в полтаву, тури на полтавщину, полтава, визначні місця полтавщини, що побачити на полтавщині, екскурсії в полтавській області, гоголево, селище гоголево, музей-заповідник ім. Миколи Васильовича Гоголя, музей Гоголя, екскурсія в музей Гоголя, цікава інформація про музей-заповідник Миколи Гоголя

witch.hand