(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО СЛОВАЧЧИНУ
"ГІРСЬКОЛИЖНИЙ КУРОРТ СМОКОВЦІ"

СмоковціБіля підніжжя південних схилів Високих Татр затишно розташувався ще один гірськолижний курорт - «Смоковці». Це один з найвідоміших і найстаріших курортів Словаччини. Смоковці- це також адміністративний центр Високих Татр, який знаходиться на відстані 10 км від Попрада. Саме місто ділиться на чотири регіони:

  • Старий Смоковець - це сама старовинна частина гірськолижного курорту Смоковець, яка відома вже більше 200 років своїми готелями, чия архітектура заворожує кожного туриста. Тут збереглися дерев'яні споруди XIX ст. (Швейцарський дім, костел, вілла «Флора»). Старий Смоковець розташовується на висоті 1010 м над рівнем моря. У цій частині Смоковця гармонійно поєднуються елементи традиційного словацького курорту з сучасною і широко розвиненою інфраструктурою.
  • Новий Смоковець - другий регіон Смоковця. Кліматичний лікувальний курорт Нового Смоковця дуже популярний у Центральній Європі. За деякими класифікаціями кліматотерапії цей курорт відноситься до числа курортів другого вищого ступеня іонізуючої стимуляції, де проводиться лікування різних захворювань дихальних шляхів. Новий Смоковець розташовується на висоті 1000 м над рівнем моря і в декількох кілометрах на захід від Старого Смоковця.
  • Гірський Смоковець знайшов широку популярність завдяки чудовій Татранської галереї і природному катку. Знаходиться він в 2 км на схід від Старого Смоковця і на висоті 950 м над рівнем моря.
  • Долинний Смоковець - четвертий регіон курорту Смоковець, що знаходиться в 2 км на південь від Старого Смоковця і на висоті 890 м над рівнем моря. Він знайшов величезну популярність завдяки своїм санаторіям і кемпінгу.

Гірськолижний курорт Смоковці розташовується на території Татранського національного парку, в якому зберігаються унікальні природні умови і дівоча краса Високих Татр (чудові хвойні ліси, величезна кількість водоспадів, 85 чистих високогірних озер і т.д.). Затишні готелі і пансіонати, побудовані в горах у традиційному словацькому стилі, додають курорту особливу привабливість і неповторну чарівність. У Смоковцях створені чудові умови для зимового відпочинку та занять зимовими видами спорту: катання на лижах, санях, сноубордах, ковзанах, альпінізм.

Основні характеристики курорту Смоковці

  • Загальна протяжність трас - 7 км.
  • Види трас - 1 траса для катання на санях, 1 складна траса, 4 легкі траси і 2 траси середньої складності, 2 траси для бігових лиж довжиною 6 і 12 км, траси для піших прогулянок.
  • Види підйомників - 1 наземний фунікулер, 2 дитячих бугельних і 11 звичайних бугельних підйомників.
  • Перепад висот - 800-1480 м.
  • Сезон катання - з грудня до початку квітня (Клімат Смоковцівмає свою особливість: тут чітко виражені дві пори року - літо і зима, осінь і весна тривають до двох тижнів кожна).

Смоковці

Коротка характеристика гірськолижних трас в Смоковцях

В околицях курорту Смоковці створені чудові умови і підготовлені відмінні траси різної складності для багатьох видів зимового спорту.

Головним центром катання на лижах є Гребієнок («Hrebienok»), який розташовується в Старому Смоковці. Обслуговує Гребієнок наземний фунікулер, який за 9 хвилин піднімає туристів на висоту 1263 м, далі, на висоту 1500 м, піднімає вже бугельний підйомник. Звідси і починаються самі різноманітні траси курорту - тренувальні і легкі, а також санні траси, протяжність яких становить 2 км, а перепади висот приблизно 250 м. Для новачків у лижному спорті тут є нескладні траси, протяжність яких становить приблизно 300-370 м, а більш досвідчених спортсменів порадує «чорна» слаломна траса Homa Luka. Гребієнок обслуговують три бугельні підйомники. Деякі траси цього гірськолижного центру оснащені освітленням і сніговими гарматами. Щосереди Гребієнок радує своїх відвідувачів захоплюючим «нічним» катанням на санях з музичним супроводом , конкурсами, подарунками для переможців і гарячим вином.Смоковці

Біля селища Новий Смоковець, поблизу готелю «Park» можна знайти відмінний гірськолижний спуск для тренувань протяжністю 860 м, який оснащений освітленням (освітлюється з 18.00 до 21.00), бугельним підйомником і сніговими гарматами. Цей спуск називається «Jakubkova luka». У Новому Смоковці існує також дитячий бугельний підйомник, довжина якого 70 м, спеціальна лижна зона і школа для найменших любителів лижного спорту, заняття в якій проводяться в цікавій ігровій формі, і зона для початківців.

Більш досвідченим лижникам в якості попередньої розминки підійде досить крутий і широкий схил Гірського Смоковця біля готелю «Bellevue». Ця траса обладнана бугельним підйомником, перепад висот тут становить 61 м.

Apres-ski (відпочинок після катання на гірськолижних схилах) на курорті Смоковці

Широко розвинена інфраструктура курорту Смоковці дозволяє своїм гостям величезний вибір розваг «Apres-ski» - тренажерні зали, більярд, сауни, басейни, затишні кафе, бари та ресторани, національні словацькі ресторани «Koliba», де звучить приємна жива музика, кегельбан, кінотеатр, дискотека «Albas» з незабутнім лазерним шоу.

Особливу чарівність Смоковцю додають сучасні елегантні і затишні готелі і пансіони, які оформлені в традиційному словацькому стилі і розташовуються на мальовничих південних схилах Високих Татр. Найпопулярнішими готелями в Смоковцях є «Гранд Смоковець» («Grand Smokovec» 4*), «Вілла Сієста» («Villa Siesta» 3*), «Беллевю» («Bellevue» 3*), «Гребієнок» («Hrebienok» 2*). Розміститися також можна в кемпінгах і на туристичних базах.

Не дивлячись на те, що сервісне обслуговування, умови та інфраструктура курорту Смоковци дуже високі, ціни тут набагато нижче, ніж на інших відомих курортах Європи.

Визначні місця курорту Смоковці

Головною домінантою або так званою «візитною карткою» курорту Смоковці вважається пік Герлаховський Штит, висота якого становить 2655 м над рівнем моря. Герлаховський Штит має яскраво виражений «альпійський» рельєф і є самою вищою вершиною серед 26 найбільш високих піків на території Високих Татр.Смоковці

Своєрідною пам'яткою гірськолижного курорту Смоковціназивають також вершину Гребієнок, звідки можна споглядати приголомшливе зимове видовище. Знаходиться Гребієнок в південно-східній частині Славського гребеня. Саме з цієї вершини починаються найцікавіші гірськолижні траси курорту, які можна назвати смоковецькими зимовими атракціонами, що доставляють незабутні враження і величезне задоволення глядачам і учасникам.

У 10 км від гірськолижного курорту Смоковець знаходиться місто Попрад, де можна відвідати багато визначних пам'яток і відмінний аквапарк. Відпочиваючи в Смоковцях можна замовити дуже цікаві, захоплюючі і незабутні екскурсії в Бойніцкий замок привидів, аквапарк «Татраландія», знамениту Белянську печеру, Спішський середньовічний замок.

Словаччина > Термальні курорти Словаччини :: Загальна інформація про Словакію :: Бардеєевскі купелі :: Бойніце :: Курортне місто-Попрад :: Вишні Ружбахи :: Пієштяни :: Аквапарк Татраландія :: Віза в Словаччину :: Шенген в Словаччину :: Печери Словаччини :: Чому Словаччина? :: Гірськолижні курорти Словаччини :: Низькі Татри :: Високі Татри :: Гірськолижний курорт Ясна :: Липтовський Микулаш :: Деменівська Долина :: Татранська Ломніца :: Гірськолижний курорт Смоковці :: Штребське Плесо :: Дитячий табір в Словаччині :: Чудеса Братислави :: Прешов :: Кошице :: Замки Словаччини :: Екскурсійний тур до Словаччини :: Автобусний гірськолижний тур до Словаччи :: Тур на Різдво до Словаччини :: Новий рік в Бардєєвських Купелях :: Новий рік в Смоковці :: Новий рік на курорті Вишні Ружбахи :: Трансфер в Словаччину

тури в словаччину, тури в смоковець, відпочинок в словаччині, гірськолижні курорти словаччини, термальні курорти словаччини, визначні місця словаччини, гірськолижний курорт смоковець, міста словаччини, курорти словаччини, тури на курорти словаччини, зимовий відпочинок в словаччині, екскурсії в смоковцях, екскурсії по словаччині, цікава стаття про смоковець, беліанська печера, де відпочити в словаччині, тури в словаччину з києва, тури в словаччину з україни, тури в смоковець з україни, тури в смоковець з києва.

witch.hand