(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ
СТАТТЯ "ФРОЛІВСЬКИЙ МОНАСТИР"

Фролівський монастир ( інша назва – Флорівський монастир) вважається одним із найдавніших жіночих монастирів Києва. Він розташований на території Подолу. Обитель було названо на честь Флора і Лавравідомих святих. На сьогоднішній день споруду офіційно називають Свято-ВознесенськимФлорівським (Фролівським) жіночим монастирем. Західний бік території монастиря сполучається із Замковою горою, де раніше був розташований цвинтар.

Першою письмовою згадкою про монастир вважають запис у одній із грамот короля Сигізмунда ІІ Августа, датованій 1566 роком. В часи польського панування монастир залишався православним. В XVII—XVIII ст.. монастир прийняв таких нових ігумень, як княгиня Шаховська, графиня Апраксина та  князівна Катерина Милославська. В свій час послушницею монастиря стала й Наталія Долгорукова. Відома серед православних християн книга «Благоговейные христианские размышления»була написана ігуменею Фролівського монастиря Смарагдою. Тут також було пострижено в ігумені Олександру Мельгунову, яка заснувала Серафимо-Дивіївський монастир.

Ігумені монастиря залишили слід в історії завдяки своїм благодійним та освітнім справам наприкінці XIXст. В цей час на території монастиря діяла лікарня для бідняків та школа.
У 1710 році Фролівський монастир був об’єднанийіз Вознесенським монастирем, який на той час перевелиз Печерська. Причиною таких змін стало те, що на території колишнього монастиря була зведена Стара Печерська фортеця. Під час 1722–32 років було збудовано Вознесенську церкву —величну споруду, яка досі продовжує дивувати киян та гостей міста своєю архітектурою.

Фролівський монастир відомий тим, що після пожежі у 1811 році відновлювальними роботами керував знаменитий  архітектектор А. Меленський. Його споруди справді вражають. Вони – одна з причин, через які варто відвідати цей монастир. На його території знаходиться Воскресенська церква, збудована в класичному стилі у 1824 році. Споруда являє собою круглу ротонду, фасад якої прикрашений колонадами. Тут також знаходиться дзвіниця, яку побудували в 1740 році і перебудували в 1824. Це прямокутна споруда з трьома ярусами, на першому з яких знаходиться проїзд, на другому – двоколонний тосканський портик, на третьому – купол, розміщений на барабані із високим шпилем.  Також вартий уваги будинок ігумені, що являє собою невелику прямокутну будівлю, вхід до якої прикрашає двоколонний іонічний портиком. Будинок зведений у 1822 році.

Автор Остап Українець

Статті про Київ і область > Софіївська площа :: Софія Київська :: Михайлівський Золотоверхий собор :: Фролівський монастир :: Володимирський Собор :: Урочище Феофанія :: Кирилівська церква :: Київ мажорний :: Видубицький монастир :: Іллінська церква :: Андріївська церква в Києві :: Археологічний заповідник Китаїв :: Караїмська кенаса у Києві :: Будинок з химерами :: Аскольдова могила :: Арка Дружби Народів :: Замок Річарда :: Пам’ятники Києва :: Пейзажна алея :: Миколаївський костел в Києві :: Київська фортеця :: Невідомий Київський замок :: Золоті Ворота :: Постамент Батьківщина :: Архітектура Печерську :: Фунікулер :: Київський Печерськ :: Поштова площа Києва :: Андріївський узвіз :: Маріїнський парк :: Контрактова Площа :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Пуща Водиця :: Старовинний район Києва-Поділ :: Гідропарк :: Труханів острів :: Голосіївський парк :: Парк Слави :: Музей Однієї Вулиці :: Дельфінарій Немо в Києві :: Музей Експериментаніум :: Міжнародний музей вишивки :: Музей іграшки :: Музей книги :: Художній музей :: Музей воскових фігур :: Музей води у Києві :: Музей Булгакова Київ :: Музей Тараса Шевченка :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Храмовий комплекс Буки :: Українське село :: Олександрія :: Контакти

музеї києва, цікаві місця києва, екскурсії для дітей та школярів по києву, тури в київ, екскурсія до замку, тури по києву для дітей, цікаві музеї києва, що показати дітям у києві, куди повести дитину в києві.

witch.hand