(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ТУРИ ПО УКРАЇНІ
СТАТТЯ "ФЕСТИВАЛІ В КАМ’ЯНЦІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ"

Невід'ємною частиною одних з самих видатних подій культури Європи є Кам'янець-Подільський - один з найдревніших міст України. Місто, чиє історичне минуле зберігає багато таємниць, досі незвіданих. На сьогоднішній день невідомо навіть, коли саме виник Кам'янець-Подільський. Якщо вірити припущенням деяких істориків, то місту приблизно 2000 років. Вони стверджують, що містовиникло ще на початку нашої ери. У той час місто мало іншу назву: Клепідава або Петрадіва, що в перекладі з латинської «ляпіс» і грецького «петра» позначає «камінь», а слово «дава» з дакійськоїмови перекладається як «місто».

Кам'янець-Подільський був у всі часи свого існування дуже значущим і найпопулярнішим містом в житті України і Європи. До цих пір неповторність єдності архітектури і ландшафту цього міста зачаровує багатьох людей.

Головним надбанням Кам'янець-Подільського є Старий замок - справжнє кам'яне диво, на будівництво якого багатьом відомим і невідомим на той час майстрам довелося витратити більше ніж десять століть. Цяунікальнаоборонна споруда сталагосподарем природного п'єдесталу, розташувавшись на скелястому острові, береги якого опоясує туга петля річки Смотрич, шлях якої лежить через дуже глибокийканьйон.

Могутність і краса архітектурних споруд, міських укріплень у Кам'янці-Подільському, які зібрали, так звану, енциклопедію архітектури різноманітних епох та стилів, велич і неповторність природних дарів, а також загадкова історія міста - все це впродовж багатьох століть притягуєдо себе мандрівників. Цікавим єодин історичний факт. У далекому 1621 році, за часів українсько-турецьких війн, побачивши оборонні споруди Кам'янця, турецький султан запитав: «Хто збудував цемогутнє місто?». На що отримав відповідь: «Сам Бог!». Зі словами: «Нехай же Бог його і підкорює!», - турецький султан повів своє численне військо далеко від міста.

У наш час Кам'янець-Подільськ не втратив своєї популярності, а завдяки безлічі фестивалів, які щороку тут проводяться, навпаки, почав залучати ще більше відвідувачів.

Вже традиційними стали такі Міжнародні та Всеукраїнські фестивалі, як «Фестиваль національних культур», «Козацькі забави», «Лицарський турнір», «Кам'янецькі скелі», Фестивалі повітряних куль та інші. Ці фестивалі дуже популярні не тільки на території України, але й далеко за її межами.

Фестиваль повітряних куль

Починаючи з 1998 року, в Кам'янець-Подільському щорічно проводиться Фестиваль повітряних куль. Приблизно 10-15 теплових аеростатів беруть участь в організації цього заходу.

Фестиваль повітряних куль став настільки популярний, що його почали проводити три рази на рік.

Перший фестиваль «Воздухоплавная Фієста«Лютневі пригоди» проходить в кінці зими. Легендарні «Лютневі пригоди» принесуть масу задоволення для тих, хто не боїться суворого лютневого вітру і захоче побачити з висоти прекрасні пейзажі укритого снігом міста.

Ідея «Лютневихпригод» - це об'єднання двох азартних та екстремальних способів розваги - автоперегонів (змагання позашляховиків в подоланні бездоріжжя) і повітроплавання (польоти на повітряних кулях). Команди-дербі повинні за максимально короткий час подолати зазначений організаторами шлях, як на землі, так і в повітрі. Для цього командам-учасникам необхідно дуже добре скоординувати свої зусилля. Кожен активний, відчайдушний і небайдужийдо пригод і спорту українець може легко прийняти участь в цьому заході.

Дуже популярне серед багатьох туристів є святкування фестивалю «Травневі дні Кам'янця-Подільського». У ці дні бажаючі можуть піднятися в небо і з висоти насолодитися красою природи і архітектурного ансамблю міста.

Але в Травневі дні також проводиться Міжнародний чемпіонат повітряних куль «Кубок Поділля». Протягом чотирьох днів над красивим середньовічним містом і його околицями пройдуть змагання 15 екіпажів аеростатів України та інших країн. Дуже ефектним і вражаючим є фінал свята - Нічний старт повітряних куль.

Третій фестиваль повітряних куль під назвою «Воздухоплавная Фієста" Золота Омега» проходить в жовтні. Це свято аналогічне«Кубку Поділля».

Тому, якщо у Вашому серці давно горить вогонь мрії політати на повітряній кулі, то саме в Кам'янець-Подільському ці мрії легко втілити в реальність. Приїжджайте, і Ви не пошкодуєте, тому що у Вашому серці буде палати радість здйсненоїмрії і приголомшливі враження від польоту.

Травневі дні Кам'янця-Подільського

Щороку в третю суботу та неділю травня мешканці Кам'янця-Подільського відзначають головне свято року свого міста - фестиваль «Травневі дні Кам'янця-Подільського». Ці дні насичені різноманітними подіями - традиційний парад вулицями міста, безліч театралізованих дійств на території Старої фортеці, лицарські поєдинки, виставки, конкурси, польоти на повітряних кулях, вуличні концерти та багато іншого.

Фестиваль «Porta Temporis» («Порта Темпоріс»)

Міжнародний історичний фестиваль «Porta Temporis» («Порта Темпоріс») в черговий раз сколихне своєю силою, своїми діями весь Кам'янець-Подільськ. Свято проходить під час Травневих днів в Кам'янці.

Фестиваль «Porta Temporis» - це унікальна театральна площадка, на якій дуже гармонійно поєднуються краса природних ландшафтів Кам'янець-Подільського, геніальність і неперевершеність військово-інженерного задуму, дуже добре вимуштрувані учасники, які приїхали сюди з різних країн Європи, вихід на європейські портали, величезна увага українських медіа і, головне, тисячі щасливих і вдячних глядачів.

Головна мета фестивалю покликана відновити унікальний гідротехнічний пам'ятник Кам'янець-Подільського «Руська брама», який знаходиться в каньйоні річки Смотрич, і відродити давні традиції українського народу, завдяки глибокому проникненню в історичне минуле держави, осмислення героїчної історії подільського краю. Девіз фестивалю - «Ave tempus! Ave homo! Ave Podolia! », що перекладається як «Благословенне час! Благословенний той муж! Благословлено Поділля!».

Основою фестивалю «Porta Temporis» є історичні події Кам'янця, що розвивалися тут у часи правління Великого князівства Литовського. Саме тому одним із організаторів фестивалю виступає Литва.

На протязі трьох днів перед очима відвідувачів Міжнародного історичного фестивалю «Порта Темпоріс» будуть розвиватися безліч історичних подій, військовий штурм фортифікаційного об'єкта «Руська брама», змагання між кращими стрільцями, відтворення військового наметового табору і середньовічних ремісничих цехів, виступи вуличних театрів і захоплююче лазерно-світлове шоу, які тісно пов'язані із Середньовічною тематикою, унікальні постановки фаєр-шоу, а навколо гратиме середньовічна музика (музичнітвори XIV-XV століть).Також кожен бажаючий зможе взяти участь у майстер-класах з хореографії.

На згадку про захоплюючий історичнийфестиваль«Porta Temporis» у Кам'янці-Подільському гості міста зможуть придбати різноманітні подаруночки: сувенірні грамоти у вигляді сувоїв, стильні кульки, блокноти, календарі і багато іншого. Ці сувеніри стануть ще одним приємним спогадом про «Брамучасу», щопереносить подумки в далеке Велике князівство Литовське.

Фестиваль «Остання столиця»

На День Незалежності України Старе місто, Кам'янець-Подільськ, люб'язно запрошує всіх бажаючих на фестиваль «Остання столиця», головна тематика якого - Кам'янецька доба УНР.

Фестиваль «Остання столиця» - це чергова військово-історична реконструкція, на честь драматичних подій 1919 року, відтворення героїчного минулого міста в цей період. У 1919 році на недовгий час Кам'янець-Подільськ був названий тимчасовою столицею Української Народної Республіки.

Програма цього фестивалю дуже насичена видовищними заходами в Старому місті. Батально-історичні та меморіальні дії насичені автентичними деталями. Вони широко відкривають для публіки всі тонкощі військового мистецтва, особливості військової тактики, зброї, спорядження, одностроїв і побуту, властиві армії Української Народної Республіки. В цей день в особливих, яскравих, образних формах і діях віддається честь і хвала нашим предкам, які з різними ідеологічними поглядами і під різними прапорами, кожен по-своєму намагався відстояти право на майбутнє для свого народу.

Фестиваль «Республіка»

Кам'янець-Подільськ відомий світові не тільки як військово-історичне місто, але і як шанувальник музичного мистецтва. Одним з головних фестивалів Кам'янець-Подільського є музичний фестиваль «Respublika», який щорічно проходить в середині вересня на території Нового і Старого міста Кам'янця.

У місті встановлюється декількасцен, на яких протягом трьох фестивальних днів вирує сучасне вуличне мистецтво у всіх його напрямках: танці, музика, фотографія, поезія, живопис. Участь у фестивалі беруть молоді таланти з Россі, Польщі, Білорусі, Іспанії та України.

Міжнародний фестиваль «Re$publika Anti-Moneyfest» - це сучасний антикомерційний арт-фестиваль. Організатори цієї фестивальної акції основною її метою бачать залучення уваги до культурно-соціальних проблем не тільки в малих містах, але й у всій країні, а також бажають заповнити вулиці міста сучасною музикою, поезією, танцями і живописом. Фестиваль «Respublika» - це повноцінний самодостатній проект, який демонструє і доводить багатьом людям, що справжній і якісний мистецький продукт творять також і в невеликих містечках, у провінціях, а не тільки в столиці.

Міжнародний музичний фестиваль «Respublika» - це три дні сучасної музики та стріт-арту.Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

Кам'янець-Подільський, Стара Фортеця, Фестиваль повітряних куль, Травневі дні, Фестиваль PortaTemporis, Фестиваль Остання столиця, Фестиваль Respublica, Фестиваль Respublika, Фестиваль Республіка, Старе місто

witch.hand