(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ЕСТЕРГОМСЬКА БАЗИЛІКА В МІСТІ ЕСТЕРГОМ

Естергомська базилікаНа південному березі Дунаю, на природному кордоні Угорщини та Словаччини, розташоване відоме угорське містечко - Естергом. Головною визначною пам'яткою цього міста, яка прославила його на весь світ, є Естергомська базиліка, яка служить також кафедрою примаса Угорщини.

Естергомська базиліка- це не просто символ Естергома, який славиться величезною кількістю храмів і монастирів, це також і один з найбільших храмів в Угорщині. Її параметри: висота - 100 м, довжина - 118 м, ширина - 49 м. Будівля базиліки увінчана куполом, висота якого становить 71,5 м, а внутрішній діаметр - 33,5 м. Висота гладких колон, які підтримують портик біля входу в Естергомську базиліку, становить 22 м. За своїми масштабами церква займає 18 місце у світі серед найбільших храмів.

Збережені історичні джерела свідчать про те, що перший монастир на цьому місці з'явився на початку XI століття, після церемонії коронації в Естергомі в 1000 році Стефана I (Іштвана), який став першим християнським королем Угорщини. Він же і поклав початок християнства в цій країні. Перша церква була освячена на честь Святого Адальберта. У той час вона була відома під назвою Красива церква. До нашого часу від неї залишилася тільки каплиця, яка була побудована в 1507 році з червоного мармуру і є усипальницею Тамаша Бакоца - Естергомського архієпископа.Естергомська базиліка

Але незабаром постійні набіги монголо-татарських військ, боротьба за володіння угорським престолом і пожежа на початку XIV століття практично знищили цей монастир. Протягом усього XIV століття тривали відновлювальні роботи. Новій будівлі, на жаль, не судилося довго простояти. У 1543 році церква була стерта з лиця землі турецькими військами. Будівництво нової церкви на цьому ж місці почалося лише в 1822 році і тривало до 1869 року. Урочисте освячення Естергомської базиліки на честь Вознесіння Святої Діви Марії відбулося в 1856 році, після того як було встановлено купол. З того часу Естергомська базиліка має подвійне ім'я - Вознесіння Пресвятої Діви Марії і Святого Адальберта.

Ще з часів правління короля Стефана І, якого в церкві шанують як святого, Естергомська базиліка символізує національний дух Угорщини.

У південній частині Естергомської базиліки, зліва від її входу, прилягає каплиця Бакоца, яка вважається найціннішою реліквією Угорщини епохи Ренесансу.Інтер'єр каплиці виконаний в угорсько-тосканському стилі, стіни прикрашають 96 унікальних різьблених панелей. Із зовнішнього боку каплиця прикрашена червоним мармуром з візерунком, що зображує виноградні лози і розетки. Всередині встановлено флорентійський вівтар, виготовлений в 1506 році з каррарського мармуру з обробкою з червоного мармуру на замовлення Тамаша Бакоца спеціально для першої базиліки. Навколо вівтаря розташовані статуї Святого Ладислава, Святого Стефана і Святого Бакоца, зображеного полеглим ниць.Естергомська базиліка

За вівтарем знаходиться найбільший в світі запрестольний образпараметри якого 13х6,5 м. На величезному єдиному полотні венеціанський майстер Гріголетто зумів зобразити Успіння Богородиці. Численні записки і таблички з подяками від віруючих свідчать про те, що ікона Успіння Богородиці в Естергомській базиліці має чудотворні властивості.

Праворуч від вівтаря є сходи, які ведуть в унікальний і неповторний світ Скарбниці Естергомської базиліки. Тут можна побачити чудову колекцію унікальних ювелірних виробів для цього храму, тканини для шат священнослужителів і декору, які прикрашені хитромудрою вишивкою. Все це зберігається тут ще з часів Середньовіччя.

 

 

 
 
 
 

 

Склеп цього храму завдяки фланговим сходам, що ведуть до самих похмурих зводів, вражає всіх своєю схожістю з фільмом про графа Дракулу. Вже кілька сотень років цей склеп є усипальницею для архієпископів Естергомської базиліки.

У храмі є ще одне неповторне місце, яке обов'язково необхідно відвідати, - це дзвіниця. Піднявшись на неї по, здається, нескінченних сходах, перед Вами відкриється яскраве небо над головою в оточенні голубів і розпростертий біля ніг Естергом. Все це створює особливий стан душі і незабутні враження.

[parent#201-23[/parent]

 храми і монастирі в Угорщині, естергомська базиліка, екскурсія по естергомі, естергом, визначні місця естергома, храми в естергомі, духовні святині в естергомі, цікава інформація про естергомську базиліку, екскурсія в естергомську базиліку.

witch.hand