(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО САНКТ-ПЕТЕРБУРГ
"ЕРМІТАЖ"

ЕРМІТАЖ

Найголовнішою пам'яткою Санкт-Петербурга по праву вважається Ермітаж. Ермітаж - це величезний музей, який давно придбав всесвітньо відому славу і стоїть поряд з такими світовими музеями як Метрополітен, Лувр і Британський музей.

Зали Ермітажу зберігають багатющу колекцію експонатів, і на сьогоднішній день Ермітаж - це найбільш відвідуваний музей усього світу. Колекція музею на сьогоднішній день налічує більше 3 000 000 експонатів, а саме скульптури, картини, малюнки, гравюри, нумізматичні колекції, античні цінності, книги і медалі, дорогоцінні різьблені камені, предмети декоративно-прикладного мистецтва і багато інших творів мистецтва різних епох і стилів. Для того щоб оглянути всі експозиції музею необхідно пройти 20 км, а якщо на розглядання кожного експоната витратити по одній хвилині, то в сумі необхідно 8 років, щоб розглянути всю колекцію.ЕРМІТАЖ

Музейний комплекс Ермітажу - це п'ять красивих будівель: Зимовий Палац (архітектор Б.Ф.Растреллі), Малий Ермітаж (архітектор Ж.Б.М.Валлен-Деламот), Новий Ермітаж (архітектор Л.фон Кленце), Великий Ермітаж (архітектор Ю.М.Фельтен) і Ермітажний театр (архітектор Дж.Кваренгі).

Колекція Ермітажу складається з експозицій Відділу Сходу, Відділу античного світу, Відділу первісної культури, Західноєвропейського відділу, Відділу історії російської культури (у цей відділ входять палацові інтер'єри, Зимовий палац і палац Меншикова), Відділу нумізматики, «Золота Комора».

Історія створення Ермітажу

ЕРМІТАЖУ перекладі з французької мови «ermitage» означає «відокремлений куточок». В одній з кімнат Малого Ермітажу спеціально для Катерини ІІ була облаштована кімната з двома столами, що піднімалися накритими з першого поверху. Таким чином імператриця могла обідати усамітнено, без допомоги слуг.

Величезний Зимовий палац здавався імператриці Катерині ІІ незатишним і вона віддала наказ побудувати «маленький відокремлений куточок». Незабаром неподалік від Зимового двору було зведено нову будівлю. Тут розміщувалися парадні кімнати, в яких імператриця приймала своїх гостей. Південна частина будівлі - це апартаменти фаворитів, тому вона так і називалася «Фаворитський корпус». Прикрашали будинок також висячі сади, завдяки яким палац спочатку називався оранжерейним будинком. Трохи пізніше до нього добудували Північний павільйон. Фасад оранжерейного будинку прикрашали колони, скульптури та барельєфи, виконані в стилі єкатерининського класицизму. Будівництво цього палацу тривало 11 років.

Імператриця дуже любила проводити тут час, вечорами гості грали, спілкувалися, розігрували спектаклі. Катерина ІІ називала їх «малими Ермітажними зборами» - звідси і пішла нова назва палацу - Малий Ермітаж.

У 1764 році німецький купець Гонцовський подарував імператриці свою колекцію картин (вона налічувала 225 експонатів) в рахунок боргу. Картини помістили в залах Малого Ермітажу, і це стало початком колекції музею. Катерина ІІ була справжньою цінителькою мистецтва. У Малому Ермітажі вона спочатку зберігала величезну колекцію картин і книг, а після подарунка німецького купця імператриця дала розпорядження скуповувати на закордонних аукціонах всі цінні твори мистецтв. Одним з найстаріших експонатів Малого Ермітажу вважаються механічний годинник «Павич», які граф Григорій Орлов презентував Катерині ІІ. Незабаром приміщень Малого Ермітажу було мало, для того щоб розмістити всі експонати. Це стало ідеєю для будівництва Старого або Великого Ермітажу.ЕРМІТАЖ

На протязі 17 років тривало будівництво Старого Ермітажу. Це величезне і красиве архітектурне спорудження, перший поверх якого призначався для розміщення Ради Міністрів і Державної Ради. Стіни великого двохкольоровогозалу прикрашають портрети відомих російських полководців. Багато приміщень Старого Ермітажу прикрашені мармуровими колонами і пілястрами з позолоченим і бронзовим орнаментом, каміни прикрашені лазуритом, а шість дверей палацу зроблені з фрагментів черепашачих панцирів. У залах Старого Ермітажу виставлені єдині в Росії роботи Леонардо да Вінчі.

З часом колекцію музею поповнили картини Рубенса і Ван Дейка, з Англії крім цих робіт привезли чудові скульптури, які прикрасили Царське Село і Ермітаж. Завдяки російському послу у Франції Д. Голіцина в Ермітажі з'явилися геніальні роботи «Вакха» Рубенса, «Юдиф» Джорджоне, «Повернення блудного сина» Рембрандта і багато інших.

Катерина II зібрала більше 4000 картин, які розмістили в заміських палацах і Ермітажі. Продовженням поповнення колекції музею зайнявся Олександр I і Микола I, який відкрив в 1812 році Військову галерею в пам'ять про героїв Вітчизняної війни 1812 року.

Музей пережив пожежу, що охопила частину палацу в грудні 1837. На жаль, деякі експонати музею були втрачені. Після революції колекція творів мистецтва в Ермітажі збільшилася в чотири рази. Під музей були віддані та інші приміщення - Ермітажний театр, Старий і Малий Ермітаж, Зимовий палац, які раніше були резиденціями царської сім'ї. Під час Великої Вітчизняної війни вся колекція була евакуйована в місто Свердловськ.

Музейний комплекс продовжує розвиватися і зараз, а кількість його відвідувачів щороку налічує більше трьох мільйонів.

Неповторна атмосфера залів Ермітажу

Внутрішнє убрання залів і галерей музею представляють собою різні епохи живопису та архітектурного оформлення, чим створюють унікальну атмосферу в кожному куточку Ермітажу.

Кожен зал, кожна кімната, коридори сходи - все відрізняється неймовірною розкішшю і пишнотою, що доповнюють різьблені позолочені меблі, вази, торшери, стільниці з напівкоштовних каменів. Інтер'єри всіх залів Ермітажу відрізняються особливою вишуканістю і парадністю.

Величний вестибюль прикрашають колони і гармонійно спроектовані Йорданські сходи, які практично не змінили свій первозданний вигляд. Назву сходи отримали на честь церемонії освячення води в Неві. Марші сходів ведуть у Великий зал, площа якого 1103 кв. м. Складається цей зал з трьох кімнат, розташованих уздовж Неви. Звідси можна потрапити в величний Концертний зал. З бічного проходу Йорданських сходів можна пройти в фельдмаршальський зал. Приміщення отримало таку назву через те, що раніше в його нішах зберігалися портрети російських фельдмаршалів. Наступний за маршрутом Петровський зал, в якому розміщений царський срібний трон, виготовлений в Англії. Герби всіх російських губерній прикрашають люстри губернського залу.

 

 

 
 
 
 

 

Білий, Малахітовий, Великий тронний або Георгіївський, Олександрівський зали, Золота вітальня... кожен зал, кожна кімната, коридори сходи - все відрізняється неймовірною розкішшю і пишнотою, що доповнюють різьбленіпозолочені меблі, вази, торшери, стільниці з напівкоштовних каменів. Інтер'єри всіх залів Ермітажу відрізняються особливою вишуканістю і парадністю.

Сьогодні Ермітаж - це величезний палац-музей з чудовими і розкішними інтер'єрами, унікальними експонатами, це історично значимий і цінний пам'ятник музейної культури світового рівня. Кожна людина, що побувалау Санкт-Петербурзі, вважає своїм обов'язком відвідати Ермітаж.

Автор Марина Мельниченко

тури в росію, тури в санкт-петербург, відпочинок в санкт-петербурзі, визначні місця санкт-петербурга, тури в санкт-петербург з києва, ермітаж, музей ермітаж, цікава стаття про ермітаж, історія створення ермітажу, екскурсія в ермітаж, музеї санкт-петербурга, цікава стаття про санкт-петербург, екскурсійні тури в санкт-петербург, що побачити в санкт-петербурзі, тури та екскурсії в санкт-петербург з києва, цікава інформація про визначні місця санкт-петербурга.

witch.hand