(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ
СТАТТЯ "Будинок з химерами, архітектора Городецького"

Будинок з химерами – це унікальна і чарівна споруда, прикрашена різноманітними мисливськими і міфологічними мініатюрами. Цей будинок – одна з основних окрас київської архітектури.

Будинок зведений в стилі модерн. Його будували протягом трьох років: з 1901 р. по 1903 р.  Архітектором виступив Владислав Городецький, а всі надзвичайні скульптурні прикраси споруди виконані міланським скульптором Еліо Саля за ескізами самого Городецького. Існує легенда, що цей будинок був побудований Городецьким в честь його доньки, яка втопилась в Дніпрі від нещасного кохання. Тоді убитий горем батько збудував цей склеп в пам'ять про свою дитину. Але всі факти свідчать про те, що донька відомого архітектора дожила до старості і дочекалась онуків. Скоріш за все, цю легенду придумали для того, щоб привернути увагу туристів до цієї споруди.  За іншою версією (яка, скоріш за все, відповідає істині), Городецький зводив будинок, побившись об заклад – кожен наступний поверх, отже, побудований на кошти, отримані від будівництва попереднього.

Все зовнішне оздоблення полягає в красі мініатюр, які характеризують тваринний підводний та надземний світи, а також надзвичайних казкових персонажів. На фасадах та колонах розташовані різноманітні мініатюри. Наприклад, колони оздоблені головами оленів, а на огорожі відображено сцену боротьби беззахисного орла та могутньої левиці. У стіни вмуровано велетенські голови тварин: слонів, носорогів, антилоп, крокодилів. Місце на колонах належить кам'яним ящіркам. На даху фантазія архітектора розташувала велетенських жаб і міфічних морських чудовиськ. У всіх цих неперевершених створінь на голові замість волосся фантастичні квіти, листя, різноманітні ланцюги.

Внутрішнє оздоблення ні в чому не поступається екстер'єру. Інтер'єр ґрунтується на чудернацьких художніх розписах, ліпнинах та різьблених прикрасах. Захоплюють погляд туристів мисливські ліпні мініатюри, які розташувались вздовж сходів. На стінах повсюдно можна побачити фризи з екзотичних рослин, квітів і фруктів (найчастіше трапляються ананаси), поміж яких зображено велетенські, могутні черепи оленів і лосів. Дуже часто трапляються справжні мисливські атрибути: велетенські роги, страшенні черепи і різноманітні опудала. Одразу біля входу відвідувачів лякає спрут. А в самому центрі залу знаходиться світильник-торшер. Його зроблено у вигляді двох величезних риб, які підняли свої хвости догори. Вони сповиті морськими і океанічними водоростями, а також квітами лотоса. На стінах висять чудові плафони, прикрашені фруктами: виноградом, ананасами, а також різнобарвними квітами і водоростями. Розетки для плафонів зроблені у формі морських зірок.

Інтер'єр Будинку, на жаль, недоступний широкому колу відвідувачів, але навіть кількахвилинний огляд цієї споруди ззовні вартий поїздки до Києва!

Автор: Остап Українець

ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ ПО КИЄВУ можна
044383 32 78 або 067 444 01 90 (або онлайн заявка)
 

Статті про Київ і область > Софіївська площа :: Софія Київська :: Михайлівський Золотоверхий собор :: Фролівський монастир :: Володимирський Собор :: Урочище Феофанія :: Кирилівська церква :: Київ мажорний :: Видубицький монастир :: Іллінська церква :: Андріївська церква в Києві :: Археологічний заповідник Китаїв :: Караїмська кенаса у Києві :: Будинок з химерами :: Аскольдова могила :: Арка Дружби Народів :: Замок Річарда :: Пам’ятники Києва :: Пейзажна алея :: Миколаївський костел в Києві :: Київська фортеця :: Невідомий Київський замок :: Золоті Ворота :: Постамент Батьківщина :: Архітектура Печерську :: Фунікулер :: Київський Печерськ :: Поштова площа Києва :: Андріївський узвіз :: Маріїнський парк :: Контрактова Площа :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Пуща Водиця :: Старовинний район Києва-Поділ :: Гідропарк :: Труханів острів :: Голосіївський парк :: Парк Слави :: Музей Однієї Вулиці :: Дельфінарій Немо в Києві :: Музей Експериментаніум :: Міжнародний музей вишивки :: Музей іграшки :: Музей книги :: Художній музей :: Музей воскових фігур :: Музей води у Києві :: Музей Булгакова Київ :: Музей Тараса Шевченка :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Храмовий комплекс Буки :: Українське село :: Олександрія :: Контакти

Екскурсії по Україні > Екскурсія в Переяслав-Хмельницький :: Місцями царського полювання :: Еко-екскурсії по Києву :: Сплав на байдарках Повне занурення :: Міжрічинський національний парк :: Стежками митців :: Екскурсія в Козелець та Батурин :: Дендропарк Софіївка :: Дендропарк Олександрія + Храмовий комплекс в с. Буки :: Екскурсія до Трипілля і Каньйон Буки :: Екскурсія Парковими стежками Чернігівщи :: Екскурсія Козелець - Чернігів :: Козелець-Чернігів-Седнів :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Українське село та Радомишль :: Великі Сорочинці :: Автобусна одноденна екскурсія до Вінниці :: Екскурсія в Межигір’я :: Одноденний тур в Канів :: Статті про Україну :: Археологічний заповідник Китаїв :: Унікальна Чернігівщина :: Храмовий комплекс Буки :: Статті про Київ і область :: Дендропарки України :: Урочище Феофанія :: Українське село :: Козелець-Крути-Батурин :: Статті про Київ і область

будинок з химерами, екскурсії в будинок з химерами, екскурсії по києву, цікава інформація про архітектуру києва, архітектор городецький, прогулянка по києву, замовити екскурсію по києву, екскурсійні обєкти києва.

witch.hand