(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО СЛОВАЧЧИНУ
"ДЕМЕНІВСЬКА ДОЛИНА"

Деменівська Долина Деменівська Долина - одна з наймальовничіших долин в Словаччині, яка має почесне звання головного туристичного центру північної частини Низьких Татр. Кришталево чисте високогірне повітря, розмаїття флори і фауни та гірськолижні курорти, що приносять незабутні враження та емоції. Долина знаходиться на північній стороні схилу Низьких Татр (за своєю величиною другий гірський масив у Словаччині). Статус Національного парку Словаччини, долина отримала за дивовижні, збережені в первозданному вигляді хвойні ліси, цілющі термальні джерела насичені мінералами, унікальні печери та озера. Головною цінністю парку є Врбіцке плесо і Деменівський крас.

Деменівська Долина лежить між вершинами Хопок (2024 м), Крупова Голля (1927 м), Поляна (1889 м), Дереша (2003 м) і Дюмбер (2043 м). Протяжність долини становить 15 кілометрів, а загальний розмір цієї резервації досягає 837 гектарів.

Деменівська Долина Тривалий період Деменівська Долина була відома тільки своїми печерами, а це означало, що лише вузьке коло цінителів підземної краси могло насолодитися мальовничістю цього райського місця. Світову популярність долина здобула в XIX - XX столітті, коли проводили дослідження, складали карти карстових і крижаних печер, робили їх опис. Ще більшого розголосу долина отримала після відкриття печери Свободи в 1921 році. Після цього тут проклали асфальтовану дорогу. А максимальну популярність забезпечила канатно-крісельна дорога, споруджена на горі Хопок в 1936 році.

Курорти та пам'ятки Деменівської Долини

Гора Хопок - її висота становить 2021 метр від рівня моря і є найвідомішим та одним з найкращих гірськолижних курортів в Європі. Цей пагорб розташований на території Деменівської Долини. Тут знаходиться найвідоміший гірськолижний курорт не тільки в Словаччині, але і в Європі - Ясна. Курорт поділяють на 4 окремих туристичних центрів: Хопок - Південь, Хопок - Північ, Отупне, Загардки. Кожному з цих центрів характерні свої класи трас. наприклад:

  • Отупне - в основному сині траси для початківців лижників, їх висота 1430 -1140 метрів;
  • Заградки - червоні траси, підходять і для новачків і для досвідчених лижників, висота - 1450 - 1030 метрів;
  • Хопок-Північ, тут траси червоні і парочка чорних, висота - 2020 -1230 метрів;
  • Хопок-Південь - можливість цілинного катання, траси чорні та червоні для лижників асів, висота - 2020 - 1160 метрів.

Деменівська Долина Обладнання курорту: 1 - фунікулер, 4 - канатних дороги, 10 - підйомників і пропускна здатність 24500 осіб на годину.

У Словаччині багатий і барвистий підземний світ - печери, які наче магніт, притягують туристів з інших країн подивитися на це диво. Унікальні форми та фарбування капельникових або крижаних утворень, відкривають завісу сил природи. На території Словаччини налічується близько 4000 печер, але тільки 12 відкриті для відвідування.

Деменівська долина включає в свою територію Деменівська карст, де розташований печерний комплекс, його протяжність близько 25 кілометрів. Серед безлічі печер які закриті для відвідувачів, тут притаманні різні карстові утворення і прірви.

У регіоні Деменівської долини для відвідування туристами відкритті тільки дві печери, одна з яких - Деменівська печера Свободи. Ця печера славиться своїми надзвичайними підземними красотами, завдяки яким відома у всій Європі. На протязі декількох років печеру відвідує від 150 до 175 000 чоловік на рік. Про її існування стало відомо в 1921 році, а через три роки відкрили для екскурсій. Вхід до печери розташований на висоті 870 метрів над рівнем моря. Печера була утворена завдяки течіям річок Задна Вода і Деменовка, що створили в підземні тунелі в вапнякових відкладах. Деменівська Долина Тут складна система підземних коридорів, гротів і залів прикрашених капельниковими утвореннями. По мимо сталагмитів, сталактитів і неймовірної краси водоспадів, утворилися озера з капельниковимі прикрасами, що нагадують листя латать і перлів, якими всипане дно. Ця печера має загальну довжину в 8126 метрів, але відкрила свої живописні красоти для відвідувачів, тільки на протяжності 1800 метрів. У лоні Деменівської печери протікає річка Деменовка. Екскурсія в печері проходить за двома маршрутами - по малому (1200 метрів) і за великим (2200 метрів) колах. Деменівську печеру включили до числа Національних природних пам'яток. З 1933 року тут проводять оздоровчі спелеокліматіческой сеанси, які дуже ефективні при захворюваннях верхніх дихальних шляхів.

Деменівська крижана або Драконяча печера- розташована на висоті 840 метрів від рівня моря в кручі Башта і утворена руслом річки Деменовка, яка протікає під землею. Печера була виявлена в 1719 році в цей же час, тут проводив її дослідження Бухолз Юрай. Загальна протяжність печери близько 1750 метрів, екскурсійний шлях 650 метрів. Для загального доступу туристів її відкрили наприкінці XIX століття. Назву Драконяча печера вона заслужила завдяки знахідкам останків кісток печерних ведмедів, які сприймали за кістки драконів. Унікальна краса печери максимально проявляється під час танення снігу, вода з якого, проникаючи в ущелину замерзає, утворюючи величні мальовничі колони.Деменівська Долина

Врбіцке озеро - найбільше природне озеро, що розкинулося на території Деменівської долини в Низьких Татрах. Розташоване воно на висоті 1113 метрів від рівня моря. Загальна площа становить 0,69 гектара, а максимальна глибина досягає 8 метрів, ширина озера - 62 метри, довжина - 115 метрів. Врбіцке озеро утворилося внаслідок відходу льодовика зі схилів пагорбів Дереша і Хопок. З цього озера бере початок річка Отупнянка. Щоб утримати рівень озера незмінним, на його берегах створили насипи, поступово краї озера заселяє рослинність. Навколо мальовничої водойми прокладено безліч туристичних маршрутів. На цих же берегах розміщується гірськолижний курорт Ясна. У 1975 році Врбіцке озеро внесли до списку національних пам'яток природи і з цього часу призначили найвищий рівень охорони - п'ятий. У наші дні розробляється проект охорони, який допоможе зберегти розміри озера, адже воно з кожним роком зменшується. Зарослі рогозу стрімко розростаються і ним заросла більша частина поверхні озера тільки за останніх два десятки років. Громадськість вкрай стурбована цим, і сподіваються, що новий проект допоможе зберегти найпрекрасніший природний здобуток. І можливо хоча б в обмеженій кількості, сюди знову повернуться прогулянкові човники, які були такими популярними серед відпочиваючих в 60-х роках минулого століття. Врбіцке озеро служить відправною точкою багатьох туристичних маршрутів і прогулянок.

Деменівська Долина Аквапарк «Татраландія» - вважається найбільшим аквапарком не тільки у всій Словаччині а й у Польщі та Чехії. Він функціонує - цілий рік. Це цілий комплекс з готелями, магазинами та іншими додатковими послугами. Аквапарк цікавий для будь-якої вікової категорії, адже найширший спектр послуг і розваг наданий на його території. У повному розпорядженні відвідувачів: басейни з мінеральною термальною водою - 8, два з яких криті. Температура води від плюс 28 до 38 ?С. У літній період доступно для відвідування 11 басейнів, всі використовують термальну воду. Басейни обладнані різноманітними водними атракціонами: доріжками для плавання, водними постелями, водню скалолазною стіною, а також водними течіями, гойдалками, дитячими гірками і 27 тобоганними дорогами та гірками. Татраландія відома тобоганом з назвою Анаконда, його довжина 146 метрів, а ще тобоганом з найкрутішим спуском - Free Fall - 35 метрів у вільному падінні. Щодня тут проходить насичена шоу-програма. Територія аквапарку включає в себе санаторний світ Татра-Терм-Вітал. Тут розміщені масажні, парні і водні ванни, сауни та доступні різні процедури.

Татраландія це прекрасне місце, де можна поєднати роботу і відпочинок. Отримати місце для проведення корпоративів, конгресів, мотиваційних зустрічей. Тут розташовані приміщення, обладнані за новітніми технологіями найвищого рівня.

Для максимальної зручності в аквапарку введена система безготівкового розрахунку за допомогою електронного чіпу, завдяки чому підвищується безпека, швидкість обслуговування.

Режим роботи:

  • літо - 9:00 - 21:00;
  • зима - 9:00 - 21:00;
  • міжсезоння - 10:00 - 21:00.

Словаччина > Термальні курорти Словаччини :: Загальна інформація про Словакію :: Бардеєевскі купелі :: Бойніце :: Курортне місто-Попрад :: Вишні Ружбахи :: Пієштяни :: Аквапарк Татраландія :: Віза в Словаччину :: Шенген в Словаччину :: Печери Словаччини :: Чому Словаччина? :: Гірськолижні курорти Словаччини :: Низькі Татри :: Високі Татри :: Гірськолижний курорт Ясна :: Липтовський Микулаш :: Деменівська Долина :: Татранська Ломніца :: Гірськолижний курорт Смоковці :: Штребське Плесо :: Дитячий табір в Словаччині :: Чудеса Братислави :: Прешов :: Кошице :: Замки Словаччини :: Екскурсійний тур до Словаччини :: Автобусний гірськолижний тур до Словаччи :: Тур на Різдво до Словаччини :: Новий рік в Бардєєвських Купелях :: Новий рік в Смоковці :: Новий рік на курорті Вишні Ружбахи :: Трансфер в Словаччину

тури в словаччину, тури в деманівську долину, відпочинок в словаччині, гірськолижні курорти словаччини, термальні курорти словаччини, визначні місця словаччини, гірськолижний курорт деманівська долина, міста словаччини, курорти словаччини, тури на курорти словаччини, зимовий відпочинок в словаччині, екскурсії в деманівській долині, екскурсії по словаччині, цікава стаття про деманівську долину, деменівська печера, де відпочити в словаччині, тури в словаччину з києва, тури в словаччину з україни, тури в деманівську долину з україни, тури в деманівську долину з києва.

witch.hand