(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ЧУДО БУДАПЕШТА - ПАРК ВАРОШЛІГЕТ

Парк ВарошлігетВарошлігет - парк угорської столиці Будапешт. Міський парк розміщений поблизу площі Героїв, яка є популярним місцем для прогулянок не тільки місцевих жителів, а й гостей з різних країн. Поряд з площею знаходиться музей образотворчих мистецтв, неподалік від цієї будівлі знаходиться виставковий зал під назвою Мючарнок, від нього веде мальовнича алея в парк.

На території де тепер розмістився парк Варошлігет, що на угорській означає «міський ліс», колись тут були угіддя для полювання короля Матяша, які виглядали як болотиста труднопрохідна місцевість з не великою розмаїтістю рослинності в заплаві Дунаю. За часів правління Леопольда I ця територія відійшла під пасовища для худоби. З настанням 1799 року, період правління Марії Терезії, було прийнято рішення осушити болота та висадити озеленення. В цей же час тут проклали цілу систему каналів. На сьогоднішній день в парку росте близько 7000 дерев, в це число входять як древні, так і екзотичні дерева, які ростуть на території в 1 квадратний кілометр.

Парк ВарошлігетПарк ВарошлігетПарк Варошлігет

Парк Варошлігет розділяє навпіл автомобільна дорога, вона є основною транспортною розв'язкою міста, яка веде до автомагістралі Угорщини.

На рівнині парку Варошлігет розташовані кілька штучних озер. Замок Вайдахуняд розташований на острівці посеред одного з таких озер. Цей замок звели на честь 1000-річчя з дня набуття батьківщини угорців в період з 1896 - 1908 рік. Дана споруда виконана за проектами архітектора Игнаца Альпарі, вона призначалася в якості декорацій для вистав, а в 1904 році замок відбудували в камені. Проект замку зібрав у собі 21 елемент знаменитих споруд Угорщини, в це число входять такі фортеці Трансільванії і Вайдахуняд, Шегешварі, Каталіна, а також безлічі інших подібних веж, храмів, замків. Завдяки такому поєднанню різних елементів з різних будов, замок зібрав в своїй зовнішності різні архітектурні стилі: готичний, романський, бароко, ренесанс. У самого входу в замок Вайдахуняд встановили пам'ятник знатному архітектору Ігнацу Альпарі. Парк ВарошлігетВ замку розташований один з перших в усьому світі музей Сільськогосподарського напрямку. Поруч із замком, а точніше у внутрішньому дворі, знаходиться пам'ятник Анонімусу (автор літопису «діяння угорців») - колега Нестора-Літописця. Дійти до замку можна з усіх сторін парку пройшовши по спеціальних містках, тут їх близько десятка. Ще з цього боку парку розміщений виставковий центр Петефі, а також музей транспорту. Безліч полянок розсипані по території парку. На них можна влаштувати пікнік, полежати на зеленій травичці, пограти в фрізбі. Це все в собі поєднала права сторона парку.

Ліва сторона парку є дуже популярною серед відпочиваючих, адже на її території знаходиться найбільший банно-купальний комплекс Європи - купальня Сечені. Майже кожен, хто побував тут, відвідав ці купальні. Купальні Сечені починають свою історію існування з 1909 року, і в 1913 році були відкриті для загального відвідування. Будинки купалень пережили неодноразові перебудови, тут постійно бурили нові свердловини, щоб знизити витрати для нагріву води. Парк ВарошлігетУ 1938 році, досягнувши глибини у 1256 метрів, було виявлено джерело з термальною водою, температура якої становила 77 градусів Цельсія. У складі цієї води міститься неймовірно велика кількість натрію і кальцієво-магнієвих сульфатних матеріалів, а також метаборної кислоти і фтору. Дані купальні рекомендують для відвідування людям, які страждають на різні хвороби суглобів, або для проходження посттравматичних реабілітацій, ортопедичної терапії. На сьогоднішній день комплекс представлений трьома відкритими басейнами і п'ятнадцятьма закритого типу, вода яких має різницю температур. На території комплексу існує колодязь, який заповнений питною водою.Парк Варошлігет

На території парку знаходиться відомий ресторан «Гундель», він був заснований більше ніж 150 років тому. Таку популярність він отримав завдяки своїй вишуканій угорської кухні. Стосовно цін у даному ресторані, то вони злегка «кусаються». Якщо ваш бюджет не дозволяє заплатити за обід більше 30 євро, то лише через дорогу, відносно площі Героїв, знаходиться затишне кафе з великим асортиментом. У нього входить: морозиво, алкогольні та безалкогольні напої, а також їжа, яку можна взяти на винос і поєднати приємне з ще більш приємним - провести свій обід на свіжому повітрі в парку.

Для дітей у парку Варошлігет створені прекрасні умови, тут встановлені гірки, обладнані ігрові майданчики, парк атракціонів і міський ботанічний і зоологічний сад, а всього в декількох метрах від нього розташований міський угорська цирк.

Сучасна столиця Угорщини Будапешт - це красиве, чисте місто з чудовою транспортною системою, доброзичливими і привітними людьми і звичайно ж з чарівним парком – Варошлігет.

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

Варошлігет- парк угорської столиці Будапешт; Як дістатися до міського парку Будапешта; Купальні у парку Варошлігет; Купальні Сечені; Архітектурні пам'ятки парку Варошлігет; Екскурсії в парку Варошлігет, парки будапешта, цікаві місця в будапешті.

witch.hand