(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ЧУДЕСА БРАТИСЛАВИ

Братислава - це старовинне словацьке місто, що розташоване в центрі Європи, якемає безліч красивих пам'яток. Багата і тривала історія залишила величезний відбиток на історичній, культурній та архітектурній спадщині міста. Крім того, як і кожен населений пункт, а що вже говорити про столицю та місто таких масштабів, Братислава має свої міфи, легенди і чудеса. Про деякі з них ми розповімо в цій статті.

Деякі мандрівники, проїжджаючи Братиславу в похмурий день, можуть назвати її незатишним і похмурим містом, але це далеко не так. Особливо привабливий компактний історичний центр Братислави, тим більше в сонячні дні.

1. Братиславський Град

Чудеса БратиславиБратиславський Град - це головний замок міста, часто іменується як «перевернута табуретка». Він розташований на пагорбі Малих Карпат, над берегом річки Дунай. Тут перетиналися важливі торговельні шляхи, одним з найвідоміших був Бурштиновий Шлях. Братиславкий град істотно виділяється серед інших пам'яток всієї країни. В епоху Моравської імперії в XI столітті був побудований перший замок. Вид цієї споруди, який зберігся до наших днів, замок набув у першій половині XV ст., після того як король Сигізмунд вирішив його відреставрувати. Зараз у залах Братиславського Граду розташовані Словацька Національний музей, державні кімнати парламенту і Президента Словацької республіки.

2. Статуя Святої Алжбети у дворі Братиславського ГрадуЧудеса Братислави

У дворі Братиславського Замку встановлена статуя Святої Алжбети, яка була дочкою короля Угорщини Ондрея III. У 1211 році на території Братиславського Граду відбулася церемонія заручення Алжбети. Всю решту життя, після того як помер її чоловік, Алжбета присвятила благодійній діяльності, за що внаслідку була віднесена до рангу святих.

3. Фортеця Девін

Однією з найстаріших архітектурних пам'яток Словаччини є оборонна фортеця Девін, Чудеса Братиславияка розташована на місці злиття річок Морава і Дунай. Перші письмові згадки про поселення Девін з'явилися ще в V столітті до н.е. Вигідне географічне положення замку дозволяло контролювати найважливіші торгові шляхи по Дунаю. З часів Римської імперії замок Девін грав роль оборонної фортеці, в часи Великої Моравії він був важливим військовим і торговим центром. Кілька разів фортеця була реконструйована, а в 1809 році військами Наполеона Бонапарта була знищена. З 1961 року фортеця Девін входить до списку Національних пам'яток культури Словаччини. Зараз вона працює як музей, середній замок використовують як виставковий зал, а деякі печери є адаптованою частиною верхнього замку.

4. Михальська бранаЧудеса Братислави

Михальська брана - це вежа з воротами епохи Середньовіччя, яка є однієюз найстаріших будівель Братислави. З початку свого існування ворота Св. Михайла грали роль укріплювальні споруди. Побудована Михальська брана у 1300 р., в 1758 році їх реконструювали, і зараз це яскравий зразок архітектури в стилі бароко.

5. Палац Грассалковіча

Чудеса БратиславиРозкішний палац родини Грассалковічів, виконаний у стилі бароко,був побудований у XVIII столітті. Палац розташований на площі Ходжі і з трьох боків оточений жвавими вулицями з сучасними будівлями. Сьогодні палац є резиденцією Президента Словаччини, а його парк, оформлений у французькому стилі, завжди відкритий для відвідувачів.

6. Головна площа Братислави

Головна або Ринкова площа є серцем словацької столиці. Вона оформлена в розкішному стилі бароко, трошки з домішкою класицизму і готики. Головна площа Братислави одягнена у листя невисоких дерев, прикрашена столиками з парасольками, що стоять біля кафетеріїв і ресторанчиків, фонтаном та бронзовою статуєю, яка підслуховує розмови закоханих.Чудеса Братислави

Головною прикрасою цій площі є двікрайніх кутових споруди - зісхідного боку Стара Ратуша, а з західного боку колоритний палац. Західна частина площі має ще одну пам'ятку - ренесансний колодязь імператора Максиміліана II, побудований в 1572 р. з бежевого пісковика. Зараз колодязь відреставрований і оформлений у вигляді фонтану, біля якого на високому постаменті встановлена ??статуя лицаря Максиміліана.

7. Гвездославова площа. Словацький національний театр на Гвездославовому Намєстьї

Чудеса БратиславиСловацький національний театр - це прекрасна споруда, яка виконана в стилі неоренесансі прикрашає східну частину Гвездославової площі (Hviezdoslavovo námestie). Будівля театру була побудована в 1884-1886 рр.. за проектом двох архітекторів з Угорщини, які спеціалізувалися на будівництві будівель для театру, - Германна Гельмера і Фердинанда Фельнера, які брали участь у зведенні багатьох відомих європейських театрів. Фасад Словацького національного театру прикрашають бюсти відомих особистостей - Шекспіра, Ліста, Гете та інші скульптури. Розкішним і насиченим є і внутрішнє оздоблення театру. Біля входу в театр в 1880 році побудований фонтан з мармуру і бронзи, головною прикрасою якого є скульптура Ганімеда, який летить на орлі-Зевсі.

8. Будинок Святого Мартіна (Собор Святого Мартіна)

Собор Святого Мартіна - це найбільший і найважливіший храм у Братиславі, один із самих найбільших соборів у всій Словаччині, який з 2008 року отримав статус єпархіального собору Братислави. Після Братиславського Граду цей собор займає друге місце серед найпопулярніших визначних пам'яток міста. Цікавим є той факт, що шпиль собору Св. Мартіна прикрашає не хрест,а корона,якає збільшеною копією корони королів Угорщини, які коронувалися саме в цьому соборі.

9. Колона Святої Трійці, що замикає Гвездославово НамєстьєЧудеса Братислави

Західна частина Гвездославовой площі з'єднана з Мальовничим фрагментом Рибної набережної, посередині якого велично височіє пам'ятник Святої Трійці, у вигляді колони барокового стилю. Цей пам'ятник побудований в пам'ять про страшну епідемію чуми, яка спіткала Братиславу в 1711-1713 рр.. і забрала життя 3860 її жителів.

10. Пам'ятник папараці

Чудеса БратиславиЦей пам'ятник є не тільки однією з найпопулярніших визначних пам'яток Братислави, але і широко відомим у всьому світі пам'ятником. Ця бронзова статуя імітує папараці, що ховається за рогом одного з будинків, намагаючись сфотографувати чергову «газетну качку». Пам'ятник папараці - прототип головного героя фільму Ф.Феліні, він знаходиться на розі ресторану «Папарацці».

11. Пам'ятник Чуміл

Пам'ятник Чуміл (перекладається, як «спостерігач», «роззява») - це найпопулярніший і найоригінальніший пам'ятник у Братиславі, зображає бронзового чоловіка, який визирає з каналізаційного люка на розі вулиць Рибарска Брана, Лаурінска і Панська.

Чудеса БратиславиЦей незвичайний персонаж зібрав навколо себе стільки різних історій і версій того, що він символізує. Деякі називають Чуміл простим роззявою, що вибрав дуже вигідну позицію для розглядання гарненьких дівчаток, які проходять повз. Цю версію підтверджує задоволена усмішка на вустах чоловіки і те, що на його голові кепка, а не шолом, який повинен бути у робочого городянина або колектора.

Згідно з другою версією пам'ятник символізує не працю слюсарів, а один історичний факт. Під час війни жителі міста ховалися від бомбардування в каналізаційних тунелях . Чудеса БратиславиЦей пам'ятник символізує закінчення військових дій, коли городяни змогли, нарешті, без страху і побоювань покинути своє підпілля.

12. Повиті плющем стіни багатьох будинків Братислави

Багато людей стверджують, що для пагонів плюща необхідні опори, як символ потреби людини в прояві божественної допомоги, а також воскресіння, вічність, вірність і любов.

 

Словаччина > Термальні курорти Словаччини :: Загальна інформація про Словакію :: Бардеєевскі купелі :: Бойніце :: Курортне місто-Попрад :: Вишні Ружбахи :: Пієштяни :: Аквапарк Татраландія :: Віза в Словаччину :: Шенген в Словаччину :: Печери Словаччини :: Чому Словаччина? :: Гірськолижні курорти Словаччини :: Низькі Татри :: Високі Татри :: Гірськолижний курорт Ясна :: Липтовський Микулаш :: Деменівська Долина :: Татранська Ломніца :: Гірськолижний курорт Смоковці :: Штребське Плесо :: Дитячий табір в Словаччині :: Чудеса Братислави :: Прешов :: Кошице :: Замки Словаччини :: Екскурсійний тур до Словаччини :: Автобусний гірськолижний тур до Словаччи :: Тур на Різдво до Словаччини :: Новий рік в Бардєєвських Купелях :: Новий рік в Смоковці :: Новий рік на курорті Вишні Ружбахи :: Трансфер в Словаччину

 

тур в словаччину, тури в словаччину, тури в словаччину з україни, відпочинок в словаччині, гірськолижні курорти словаччини, термальні курорти словаччини, визначні місця в словаччині, головні міста словаччини, братислава, столиця словаччини братислава, старовинне місто словаччини братислава, визначні місця братислави, чудеса братислави, де відпочити в словаччині, куди поїхати в словаччині, екскурсії в братиславі, що побачити в братиславі, поїздка в братиславу.

witch.hand