(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 


Стамбул, та його видатні місця


 

Стамбул

Стамбул (Istanbul) - найбільше місто, важливий морський порт, промисловий та культурний центр Туреччини. Розташований на горбистій місцевості на обох берегах протоки Босфор біля Мармурового і Чорного морів, будучи єдиним містом у світі, що розміщене відразу на двох континентах - Азії і Європі. Бухта Золотий Ріг умовно розділяє європейську половину міста на дві частини. Еміньоню (Старе місто) розташований на півострові на південь від бухти і в значній мірі зберіг середньовічний вигляд. Бейоглу (Нове місто) простягається на північ від входу в Золотий Ріг, складається з торгового портового району Каракей (колишня Галата) і ділового та культурного центру Бейоглу (колишня Пера). Азіатська частина міста Ускюдарі - це вілли на узбережжі Мармурового моря в районі Мода і великі військові казарми. Частини Стамбула пов'язані один з одним поромами і мостами. У місті збереглося безліч цікавих пам'яток архітектури, створених за часів Риму та Візантії і в період османського панування.

Туристам у Стамбулі не варто залишати без нагляду свої речі, особливо в багатолюдних місцях. Чоловікам слід вести себе делікатно по відношенню до місцевих жінок, не намагатися загравати з ними, а також фотографувати без дозволу. Дівчатам краще не одягатися занадто відверто. На внутрішніх вуличках Стамбула, особливо в районі старого міста, гуляти не варто.

Клімат в Стамбулі м'який, але мінливий. Небо часто буває затягнуте хмарами. Середня температура січня +3 .. +9 ° С, серпня 20 .. +29 ° С.

Купатися в межах міста більш ніж не рекомендується - незважаючи на те, що пляжі там є. Бажаючим поплавати найкраще відправитися на Принцеві острови або в район Кумбургаз-Сіліврі (Мармурове море). Пляжі там піщані.
 

Стамбул вважають неофіційною столицею шопінгу. Його знаменитий «Торговий центр» - район Лалелі, суцільно складається з магазинів, що пропонують різноманітні товари, в основному текстиль і шкіру. Ціни там - більш ніж помірні.
Критий Ринок («Гранд базар») - неординарний «місто в місті». Він розкинувся на 50 вулицях і включає в себе 4 400 магазинів, 40 торговельних дворів, майстерні та кав'ярні. «Гранд базар» - найкраще місце для купівлі сувенірів, предметів старовини і золота.
Єгипетський Базар «спеціалізується» на спеціях, каві, солодощах та квітах. Режим його роботи: понеділок-п'ятниця 8:00-19:00, субота 8:00-14:00.
Книжковий базар («Сахафлар Чаршиси») - невеликий ринок звичайних і антикварних книг, де можна знайти будь-які видання: від класики марксизму до турецьких переказів Корану. Відкрито з 8:00 до 19:00 щодня, крім неділі. Крім традиційних ринків і базарів, в Стамбулі є безліч сучасних торгових центрів, де широко представлені провідні світові бренди, причому коштують вони помітно менше, ніж в інших мегаполісах.

Що робити у Стамбулі

 • Порахувати щаблі у вежі Галата

З оглядового майданчика Галатської вежі історичний центр Стамбула видно як на долоні. Вона розташована на пагорбі на самому березі бухти Золотий Ріг.

 • Поїсти рибу

Краща риба в районі Анадолу. Це невелике рибальське селище, де готуються страви з щойно виловленої риби.

 • Відпочити на Принцевих островах

Принцеві острова - улюблене місце пляжного відпочинку для городян і туристів. Атмосфера на островах дуже тиха і спокійна, що дозволяє повністю відсторонитися від метушні мегаполіса.

 • Проїхатися по Босфору

«Якщо ви не бачили Босфор, значить ви не були в Стамбулі» - це підтвердить практично кожен. Рекомендую для поїздки вибирати будні дні з 15 до 18 годин (менше груп туристів). Обов'язково необхідно подивитися на з'єднання Чорного і Мармурового морів.

 • Знайти край Європи

Стамбул - місто на двох континентах. Пройдіть вздовж Босфору з Бебека в Куручешме, зайдіть у кав'ярню, випийте вина, помилуйтеся на протоку. Це найбільша крайня точка Європи.

 • Подивитися в очі Медузи Горгони і загадати бажання

Розташований поблизу Блакитної мечеті Еребатан-Сарай одна з обов'язкових місць для туристів. Величезне підземне сховище води, кілька сотень мармурових колон, поряд з однією з яких необхідно загадати бажання (збувається, перевірено). Опорою для двох колон служать голови Медузи.

 • Знайти Париж

Cezayir Sokak - знайдіть відмінності від Паризьких вулиць! Відкриті кафе, газові ліхтарі, квіти герані - не складно переплутати зі старими французькими вуличками.

 • Переплутати Азію і Європу

Як не дивно, але найкращий європейський шопінг саме в азіатській частині міста.

 • Спростувати найвідоміший міф

Голландія не є батьківщиною тюльпанів, вони були завезені в неї з Османської імперії. Велику кількість тюльпанів Ви побачите в старому місті. Якщо захочете купити цибулини, будь ласка, НЕ заходьте на квітковий ринок (Cicek Pazari) - там продається все, окрім квітів.

 • Прокататися під вітрилом

Взявши кілька уроків, можна покататися по Босфору на яхті, самостійно або за участю команди.

 • Не робити покупки на базарі

Йти за великими покупками на Kapali Carci не варто, ціни вкрай завищені. Проте, сам будинок і атмосфера ринку зможуть на деякий час перенести Вас в часи Османської імперії.
 

Перелік екскурсій, які можливо замовити по прибуттю в Стамбул:

1.Тур-Імперіал (перша половина дня) Вартість *: 85 USD

У програмі туру - відвідування Іподрому, центру політичних та спортивних подій стародавньої Візантії, Блакитної мечеті (Султанахмет), відомої оригінальною орнаментальною керамікою і 6 мінаретами, а також чудової Візантійської Церкви Св.Софії (Айя-Софія). Тривалість екскурсії: з 08.30 до 13.30.

2.Тур «Чудеса Османської Імперії» (друга половина дня)Вартість *: 85 USD

Відвідування резиденції правителів Османської Імперії, палацу Топкапи. Також ви відвідаєте Імператорський арсенал з широкою експозицією зброї часів Османської імперії. Палац Топкапи закритий по Вт.
Тривалість екскурсії: з 13.30 до 17.30

3.Повний екскурсійний тур (комбінований 1 і 2 тур, вкл. обід) Вартість *: 165 USD

Відвідування Іподрому, центру політичних та спортивних подій стародавньої Візантії, Блакитної мечеті (Султанахмет), відомої оригінальною орнаментальною керамікою і 6 мінаретами, а також відвідування чудовї Візантійської Церкви Св. Софії (Айя Софія). Після обіду Ви відвідаєте резиденцію правителів Османської Імперії, палац Топкапи. Також ви відвідаєте Імператорський арсенал з широкою експозицією зброї часів Османської імперії.
Тривалість екскурсії: з 08.30 до 17.30.

4.Круїз по Босфору (перша половина дня) Вартість *: 85 USD

Включає в себе коротку прогулянку по єгипетському ринку, побудованому в 17-му сторіччі (закрито по нд.), і незабутню поїздку між двома континентами, Європою та Азією.
Тривалість екскурсії: з 08.30 до 13.30

5.Тур по азіатській частині (друга половина дня, крім пн і вт) Вартість *: 85 USD

Захоплююча поїздка по азіатській частині Стамбула за міжконтинентальний Босфорський міст. Тривалість екскурсії: з 13.30 до 17.30.

6.Круїз по Босфору й тур по азіатській частині міста (комбінований 4 і 5 тур, вкл. обід, крім пн. і ср.) Вартість *: 165 USD

Включає в себе коротку прогулянку по єгипетському ринку (закрито по НД) і незабутню поїздку між двома континентами, Європою та Азією. А після обіду захоплююча поїздка по азіатській частині Стамбула за міжконтинентальний Босфорський міст.
Тривалість екскурсії: з 08.30 до 17.30

7.Нічний Стамбул (вечеря в одному з нічних клубів) Вартість *: 90 USD

Після нетривалої поїздки, Ви опиняєтесь в ексклюзивному нічному клубі, де вправні турецькі кухарі ще раз здивують Вас своєю майстерністю. Після вечері - традиційні народні танці Анатолії, танець живота і виступ турецьких виконавців. Тривалість екскурсії: з 20.00 до 23.30

8.Екскурсія в Бурсу-першу столицю Османської імперії (цілий день, вкл. обід, по пн, чт, сб) Вартість *: 125 USD

* - ціни орієнтовні

Зупинка порома в м. Ялова. Потім відвідування Зеленої мечеті, Зеленого мавзолею та Великої мечеті. Після обіду в затишному ресторанчику відвідування старого шовкового базару, потім підйом по канатній дорозі на г. Улудаг, з якої відкривається чудова панорама міста. Потім поїздка за місто, в одне з найстаріших поселень, що датується раннім періодом Османської імперії.
Тривалість екскурсії з 07.00 до 21.00.
Діти до 3 років - безкоштовно
Діти від 3 до 6 років - знижка 50%
 

Мандрівки  до Туреччини на будь-який смак,  ТЕЛЕФОНУЙТЕ!  (044) 287 33 22

witch.hand