(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО ВОЛИНЬ
"БУДИНОК СКУЛЬПТОРА ГОЛОВАНЯ"

Дома скульптора Голованя У Луцьку, як і в будь-якому іншому місті, крім офіційних і всім відомих пам'яток (таких як Замок Любарта, Лютеранська Кірха, Петропавлівський костьол та інші), є ще одна негласна пам'ятка. Чому «негласна»? Бо її Ви не знайдете в жодному з туристичних довідників, на туристичних картах вона також не позначена, але завдяки, так званому, «сарафанному радіо» популярність цього місця дуже зросла, і багато туристів обов'язково хочуть її побачити. Цією пам'яткою є Будинок з химерами або «Будинок скульптора Голованя».

«Будинок скульптора Голованя» у Луцьку - це цікавий пам'ятник архітектури і унікальний житловий будинок у місті. Він розташувався по вулиці Лютеранській, 9, на території історико-культурного заповідника «Старий Луцьк», що на березі річки Стир.Дома скульптора Голованя

Сучасний скульптор Микола Головань побудував унікальний у своєму роді будинок за проектом волинського архітектора Ростислава Метельніцького. Будівля прикрашена безліччю різних кам'яних скульптур, які виконані в різноманітних архітектурних стилях: античність, готика, бароко. Таке оздоблення «Будинку скульптора» створює враження справжньої еклектики.

Дома скульптора ГолованяЧого тільки не побачиш всередині і зовні цієїдивноїбудівлі?! Фасад, бічні стіни і дах «Будинку скульптора» прикрашають окремі фігури і скульптурні групи різноманітних міфічних персонажів, тварин і людей. Загальна кількість скульптур цієї будівлі становить приблизно 500 шт. Над входом в будинок розміщений сімейний вензель «Н.М.Г», а на його фасаді встановлено барельєф, на якому зображені всі члени родини Миколи Голованя. Цей барельєф важить півтори тонни, і виготовлений він з зеленого піщаника. Крім цього у будинку можна побачити «італійський» дворик-кузню з величезною кількістю всіляких деталей - брили різноманітних каменів, безліч нових скульптур, великих і маленьких, яким автор не знайшов ще місце в загальній архітектурній композиції будинку.

Варто звернути увагу також і на паркан навколо будинку - це цікава кам'яна мозаїка, зроблена з різьбленого каменю і різноманітних барельєфів.Дома скульптора Голованя

Не менш цікавим, ніж зовнішній архітектурний ансамбль будівлі, є і внутрішнє оздоблення «Будинку скульптора». Кожного гостя біля входу зустрічає малюк з книгою в руках, а біля воріт встановлені фігури апостолів Петра і Павла, Божої Матері з Ісусом і казкові леви.

Якщо Вам пощастить під час відвідин «Будинку скульптора Голованя» застати вдома самого господаря, то він з радістю проведе захоплюючу екскурсію по своєму володінню, з повним оглядом всього будинку та двору, а також розповість дуже багато цікавих історій, пов'язаних з цим будинком. Сам архітектор називає це кам'яне дітище своїм «вернісажем творчості», а от кмітливий народ назвав будинок «Будинком з химерами», через насичений еклектичнийстиль.

Автор Марина Мельниченко

Статті про Волинь > Тури на Волинь :: Стаття про Волинську область :: Озеро Світязь :: Оконські джерела :: Українська Швейцарія :: Воротнів :: Шацькі озера :: Шацький національний природний парк :: Замок Любарта :: Зимненський Святогірський монастир :: Оборонна вежа Чарторийських :: Музей Лесі Українки :: Петропавлівський костьол у Луцьку :: Олицький замок :: Збаражський замок :: Підгорецький замок :: Будинок скульптора Голованя :: Лютеранська кірха :: Дубенський замок :: Дубенський форт :: Корець :: Кременець.Фортеця на Замковій горі :: Меджибожський замок :: Козацькі могили :: Межиріцький монастир-фортеця :: Свято-Троїцький кафедральний собор :: Музей Волинської ікони :: Покровська церква в Луцьку :: Володимир-Волинський :: Успенський собор у Володимир-Волинському :: Тунель кохання :: Острог-місто-історія

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури по волині, тури на волинь, поїздка до луцька, луцьк, визначні місця луцька, цікавий дім у луцьку, цікава інформація про луцький будинок з химерами, екскурсія до будинку скульптора голованя, будинок з химерами, дім скульптора голованя, тури по україні, тури в шацьк, волинь тур, туроператор по волині,  тур по волині на вихідні, поїздка в україну, поїздка на волинь, що побачити на волині, цікаві тури по волині, тур по луцьку, відпочинок на волині, де відпочити на волині, тури вихідного дня на волинь.

witch.hand