(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

БУДАЙСЬКА ФОРТЕЦЯ В БУДАПЕШТІ

Будайська фортеця Будайська фортеця та її Королівський палац в Будапешті – цей дивовижний комплекс, що слугував шикарними апартаментами королям Угорщини, прийшов до нашого часу з далекого XIII століття. Величні фортечні стіни зберігають за собою замок і палац. Вони представлені старовинними будівлями з черепичним дахом, лабіринтами вузьких вуличок, площами, християнськими храмами і неприступним Рибацьким бастіоном. Тут можна насолодиться атмосферою старовинної Угорщини, помилуватися незрівнянними видами, що дарують оглядові майданчики.

Угорський король Бела VI в 1255 році, прийняв рішення про будівництво фортифікації, яка захистила б населення від набігів татаро-монгол. За стінами фортеці звели королівський палац та церкви Богородиці, Марії-Магдалини і Святого Миколая. Будайська фортеця здобула максимальний розвиток в ролі основного адміністративного та політичного центру держави, цей період припав на початок XV століття. За указом короля біля невеликої башти, де раніше розміщувалися апартаменти, почали зводити чудовий палац з ликом готичного стилю. Тут була простора лицарська зала і Усічена вежа, яку так і не добудували. Надійні бастіони й велична кам'яна стіна піднеслися замість тину і земляного валу. Старі рови поглибили і розширили.Будайська фортеця

У XIV столітті італійські, німецькі, але головне угорські майстри-архітектори почали зводити просторий, пишний комплекс будівель в стилі ренесансу. У тому ж XIV столітті (у другій його половині), ніби в доповнення, на той час зведеному палацу Фріш, який був власністю короля Жигмонда, побудували королівську бібліотеку. Вона зберігала знамениті книги (Корвіна), рукописи короля Матьяша. Сучасників вражало багатство оздоблення палацових залів, які обрамляли кесонні стелі, доповнені різьбленням на червоному мармурі, надзвичайної краси меблі та невимовно величезні гобелени.

У 1723 році відбувся вибух на складі з порохом, внаслідок чого прекрасні будівлі на території фортеці були знищені до невпізнання. З настанням XVIII століття руїни стали підніматися будівництвом нових палаців з характерними рисами стилю бароко.

У XIX столітті замок почали перебудовувати, роботами керував архітектор Мілош Ібль. Замок прийняв вигляд величезних корпусів з декількома сотнями прекрасних просторих залів.

Будайська фортеця Будайська фортеця Будайська фортеця

Повне руйнування спіткало Будапештський Королівський палац, буквально за кілька місяців до завершення Другої Світової Війни. Радянська Армія зруйнувала його під час облоги столиці (в лютому 1945 р.). Реставратори за допомогою чуйних археологів, немов по крупицях відновили палацовий пагорб. До 1966 року стіни палацу ожили, але внутрішні роботи тривали до 1980 року. Чудовим чином вдалося повністю реконструювати не тільки внутрішню обробку, а й систему зовнішніх оборонних стін, і все це завдяки картам і записам, які збереглися з періоду правління короля Матьяша. На теперішній час фортеця повністю відновлена і виглядає гордо й велично зі сторони Дунаю.

Будайська фортеця Залишки фортечного укріплення ще епохи середньовіччя, а також часів турецького правління. знаходяться перед Королівським палацом. Майже під всією територією палацу знаходиться величезна система природних печер. Печери були переобладнані під укріплення і винні льохи ще в середні століття.

Поблизу воріт знаходиться чотирикутний постамент, на ньому сидить відлита з бронзи, з широко розкинутими крилами міфічна птиця - Туруль.У своїх пазуристих, потужних лапах вона тримає меч Аттіли. Дана скульптура була встановлена ??до дня тисячоліття мадярського завоювання, яке відбулося в 896 році. Виконана вона скульптором Дьюлою Доната. Якщо вірити легенді, то Туруль вказував шлях до земель Будапешта угорським кочівникам. Династія Арпадів визначила птицю своїм символом, відтоді птах зображений на гербі династії.

Напроти палацу красується пам'ятник принцу Євгенію Саввойскому, він зведений на честь переможної битви при Зенті, яка сталася в 1697 році. Ця битва була ключовою, щодо військових дій з турецькими військами, саме вона сприяла підписанню укладення Карловицького миру в 1699 році. Даний пам'ятник був встановлений в 1900 році і є роботою Йожефа Рони. Фінансування питань розробки та встановлення скульптури курирував імператор Франц Йосиф. Поруч з пам'ятником є оглядовий майданчик, який дозволяє споглядати всю велич та мальовничість міста.Будайська фортеця

На теперішній час будівля Королівського палацу служить музеєм. Його експозиції доносять інформацію про історію Угорщини, і звичайно ж Будапешті. Найцікавіші факти з життя угорських правителів, історії важкої розрухи та пережитих реставраціях палацу, радянськими та турецькими військами. Також тут розмістилася Національна галерея.

Ще однією родзинкою палацу є його популярність і використання як знімального майданчика для фільмів. Одним з найвідоміших є фільм «Червона спека», в ньому бруківка Королівського палацу виступила в ролі бруківки, яка покладена на Червоній площі.

У 1870 році для максимальної зручності огляду Фортечного пагорба і полегшення населенню переміщатися з одного району міста в інший, був запущений фунікулер. Пасажири можуть вийти і на проміжних станціях, тут над лінією курсування вагончиків перекинуті містки, які виконані художньою ковкою.

Піднявшись на пагорб, погляду відкривається площа Святого Георгія, в центрі якої розташоване прекрасна будівля Будайської фортеці - палац Шандора. Палац звели в XIX столітті, йому властивий стиль неокласицизму. Поряд з палацом встановлені Орнаментальні ворота, прикрашені кованими чавунними гратами і мармуровими колонами.Будайська фортеця

Північно-західний двір королівського палацу прикрашає величезний фонтан. Його побудували в 1904 році, головним архітектором був Алайош Штробля. Композиція скульптури фонтану зображує короля Матяша з його почтом на полюванні, убитого ними оленя, а також собак і яструба, які допомагають загнати дичину.

Обнесена величними фортечними стінами площа Св.Трійці розташована в центрі цього району. Посеред площі підносяться стіни церкви, побудованої в готичному стилі - церква Матьяша. Вона вважається одним з найголовніших символів столиці. Існує легенда про те, що в часи турецьких завоювань, під час молитви одна зі стін святині звалилася, а турецьке військо побачило відкриту статую Діви Марії, яка віщувала їхню поразку.Будайська фортеця

Відвідувачі Будайської фортеці мають унікальну можливість, ознайомитися з археологічними розкопками, які проводяться на замковому пагорбі. Результатами цих розкопок вражені самі археологи. Зовсім випадково вони виявили руїни будівель, котрі були закладені ще в часи короля Сигізмунда.

У різні часи тут проводили лицарські турніри, будувалися укріплення і палаци. Влада переходила з рук в руки, а фортеця зі своїми неприступними стінами поступово занепадала. Свій сучасний лик вона отримала в XIX столітті. Будайська фортеця і її внутрішнє оздоблення, в ролі Королівського палацу - це візитна картка столиці Угорщини. Величні стіни розділяють стару частину міста від сучасної з її метушнею і шумом. У 2002 році фортеця була занесена в список ЮНЕСКО, що означає її високу цінність, як об'єкта Світової спадщини.

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

королівський палац в будапешті, замки і палаци угорщини, відомі замки угорщини, будайська фортеця, будайський замок, екскурсія в будайський замок, цікава стаття про будайський замок, визначні місця будапешта, що побачити в будапешті.

witch.hand