(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

БРОНЗОВЕ ВЗУТТЯ В БУДАПЕШТІ

Бронзове взуття в БудапештіЦе місто заселене просто пам'ятниками і статуями. Тут можна побачити все, що тільки завгодно - традиційні пам'ятники, що зображують державних діячів, письменників, музикантів, поетів, або ж такі досить цікаві скульптури, як дівчинку з собакою біля фонтану, бронзову принцесу, яка сидить на перилах набережної, дівчат під парасольками в старому районі Обуда, Імре Надь, який неначе застиг в нерішучості щось сказати або зробити на мосту, і багато інших. Пам'ятники та скульптури Будапешта можна перераховувати і описувати дуже довго. Кожен з них має своє значення для жителів міста. Але є в цьому місті один пронизливий пам'ятник-меморіал, від виду якого просто розривається серце... Це Бронзове взуття.

У 2005 році на одній з набережних угорської столиці з'явився новий меморіал - бронзові туфлі різного розміру, жіночі, чоловічі, дитячі, на вигляд нові і старі, стоптані і старомодні. Пам'ятник «Бронзове взуття» був відкритий в пам'ять про загиблих під час Другої Світової війни євреїв.Бронзове взуття в Будапешті

Трошки історії... Спочатку, під час цієї кривавої війни Угорщина стала союзницею фашистської Німеччини. Таке рішення було прийнято з метою повернути у володіння країни Трансільванію, яку Угорщина втратила під час Першої світової війни. Ближче до кінця військових дій Угорщина змінила своє рішення і розірвала свій союз з Німеччиною. За це німці в лічений час повністю окупували свого колишнього союзника. У той період в Угорщині проживала велика кількість єврейського населення (на додаток до цього, саме в цій країні знаходиться найбільша діюча синагога в Європі, яка в світі займає за величиною друге місце після Нью-Йоркської).

Бронзове взуття в БудапештіФашисти наказали угорцями знищити всіх євреїв. Особливо активним цей процес став, коли радянські війська почали наближатися до Будапешту. Єврейське населення міста зібрали на набережній Дунаю. Є кілька версій того, як все відбувалося, але обидві ведуть до одного і того ж трагічного результату. Згідно з першою версією, євреїв розстріляли, згідно з другою, - в той час боєприпаси економили, і жертви протикали ножем або ж пов'язували їм ноги і просто штовхали в річку, попередньо знявши взуття.

На честь 60-ї річниці перемоги над фашистською Німеччиною в Будапешті в 2005 році був відкритий пам'ятник, який зображував 60 пар різного взуття(зараз їх стало менше). Авторами проекту меморіалу стали скульптор Дюла Пауер і кінорежисер Джан Тогай. Для когось «взуття» може здатися дуже кумедним пам'ятником, але для багатьох - це один з найсильніших і пронизливих пам'яток світу, який підтверджує що не менш емоційним, ніж живопис, може бути і монументальне мистецтво.

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

пам'ятник бронзове взуття, бронзове взуття, взуття на набережній Будапешта, пам'ятники Будапешта, що подивитися в Будапешті, пам'ятник загиблим євреям в Будапешті, пам'ятник бронзове взуття в Будапешті, цікава інформація про пам'ятник бронзове взуття.

witch.hand