(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО САНКТ-ПЕТЕРБУРГ
"БІЛІ НОЧІ В САНКТ-ПЕТЕРБУРЗІ"

Білі ночі в Санкт-Петербурзі

Санкт-Петербург - це місто неймовірної краси, музики, романтики, справжнє джерело світових архітектурних шедеврів ... Завдяки цьому місто має кілька символічних назв. За багатство річок і каналів Санкт-Петербург іменують ще Північною Венецією. За неповторну і прекрасну красу - Північною Пальмірою. А також - Північною столицею, оскільки на протязі 200 років Санкт-Петербург був столицею Російської імперії. Але найчастіше це місто називають «Містом білих ночей».

Білі ночі в Санкт-ПетербурзіУ період білих ночей місто на Неві наповнюється якимось особливим чарівним і пронизливим звучанням, який відчуває практично кожна людина, що спостерігає це неповторне явище на прозоро сірому небі.

У цей час атмосфера Санкт-Петербурга повністю пронизує романтичним настроєм, гості та жителі міста на деякий час забувають про буденну суєту, проблеми і занурюються в мрії, романтику. Знамениті палаци, храми, ансамблі, мости, огорожі і пам'ятники Санкт-Петербурга на тлі містичних білих ночей не тільки вражають своїм чудовим і неповторним зовнішнім виглядом, але і створюють якесь внутрішньо незабутнє відчуття нереальності і казковості, коли здається, що всі бажання в цю мить здійснюються.

У світі існує дуже багато гарних і цікавих місць, а Санкт-Петербург - це одне з найдивовижніших. Метафізика цього міста, а також його необґрунтована логікою чарівність - це не тільки людська заслуга. Причина унікальності цього міста, можливо, прихована в географії, а саме в усвідомленому виборі часу і місця його заснування.Білі ночі в Санкт-Петербурзі

Багато хто вважає, що білі ночі - це якийсь природний містичний феномен, який можна побачити тільки на берегах річки Нева. Але насправді це не так. Білі ночі - це досить поширене природне явище, яке можна спостерігати в багатьох містах світу. Поблизу точки сонцестояння на всіх широтах вище 40' ніч замінюють світлі димчасті сутінки. У південній півкулі дане явище спостерігається в грудні, а у північній - у червні. Залежно від наближеності до північного кола збільшується кількість білих ночей. Наприклад, біла ніч у Волгоградській області настає тільки один раз у році - 22 червня, в Санкт-Петербурзі таких ночей 23, в Архангельську їх налічують 77, а близько бухти Тіксі впродовж 2,5 місяців не настає ніч.

Жителі цих місць впевнені, що під час білих ночей сонце зовсім не заходить за горизонт. Але дана думка є помилковою. Астрономи називають білу ніч цивільними сутінками, які наступають після того, як сонце зайде за горизонт, до тих пір, поки глибина його занурення не перевищуватиме 6 градусів. На півночі влітку цивільні сутінки тривають аж до сходу сонця.

Білі ночі в Санкт-ПетербурзіПричина цього явища - зміни висоти Сонця щодо обрію - це нахил Землі до площини її орбіти, завдяки чому промені сонця по-різному і в різний час висвітлюють планету. Під час літнього сонцестояння вся північна полярна область стає освітлена, а на широтах вище 65 градусів настає полярний день - це час, коли сонце не заходить за горизонт.

Що стосується Санкт-Петербурга, то тут період білих ночей триває з 11 червня по 16 липня. У ніч на 17 липня вулиці міста починають освітлювати ліхтарі, що символізує закриття цього природного фестивалю. За спостереженням жителів міста, вже наприкінці червня ночі стають все темнішими і темнішими, тому найоптимальнішим часом для поїздки в Санкт-Петербург буде середина червня. Найсвітліша ніч цього періоду спостерігається 20-21 червня. У цю ніч сонце всього на 7 градусів заходить за горизонт, а тривалість дня складає 18 годин і 53 хвилини.

Найголовніша подія, супроводжуюча білу ніч, і яку не можна пропустити під час прогулянок по нічному Пітеру - це розведення мостів і прохід по Неві теплоходів. Видовище дуже красиве і зачаровуюче.

Мости розводять за певним графіком і з інтервалом, починаючи з 01.30 ночі до 04.30 ранку, тому за одну ніч можна побачити кілька подібних «мостових шоу». Важливо пам'ятати про те, що мости в Пітері розводятьсятак, як по Неві проходить частина Волго-Балтійського шляху.Білі ночі в Санкт-Петербурзі

Під час білих ночей Санкт-Петербург перетворюється на справжнє місто-свято - тут проводяться численні концерти, фестивалі. З 2005 року традиційним і найяскравішим став фестиваль «Червоні Вітрила». За кілька років існування цей фестиваль став найулюбленішим святом петербуржців і візитною карткою Санкт-Петербурга на міжнародній арені, ставши унікальною подією світового рівня. У програму фестивалю входять: концерти на Стрілці Василівського острова і на Палацовій площі, а також світлопіротехнічне мультимедійне шоу в акваторії Неви. Щорічно глядачами фестивалю «Червоні Вітрила» стають приблизно 2-3 мільйони чоловік, а це небачене число відвідувачів для будь-якої події світового рівня.

Білі ночі в Санкт-Петербурзі оспівані в поезії великих класиків А.С. Пушкіна, Н.Агнівцева, у повісті Ф. М. Достоєвського «Білі ночі». Закохані у це місто класики літератури і живопису прославили на весь світ красу і неповторність Санкт-Петербурга і його дивовижного явища - білих ночей.

Автор Марина Мельниченко

тури в росію, тури в санкт-петербург, відпочинок в санкт-петербурзі, визначні місця санкт-петербурга, білі ночі в санкт-петербурзі, тури в санкт-петербург на білі ночі, цікава стаття про білі ночі в санкт-петербурзі, тури в санкт-петербург з києва, цікава стаття про санкт-петербург, екскурсійні тури в санкт-петербург, що побачити в санкт-петербурзі, тури та екскурсії в санкт-петербург з києва, цікава інформація про визначні місця санкт-петербурга.

witch.hand