(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

БАЗИЛІКА СВЯТОГО ІШТВАНА. БУДАПЕШТ

Базиліка Святого ІштванаБазиліка Святого Іштвана - є найбільшим храмом у всьому Будапешті. Її висота сягає 96 метрів, а діаметр купола 22 метри, загальна площа базиліки становить 4730 метрів квадратних. Цей храм здатний вмістити до 8500 парафіян одночасно. Базиліка відома не тільки своєю величиною, а й надзвичайним дзвоном, звучання якого визнають дуже незвичайним, при цьому він є найбільшим у всій Угорщині.

Про рішення про будування храму прийняли після величезної повені, яка спіткала місто в 1838 році. Храм заснували 14 серпня 1851 року, в невеликому угорському містечку Пешті. Це сталося ще до об'єднання угорських містечок в величний Будапешт. Він височить на центральній площі міста названої на честь Св.Іштвана. Будівництвом базиліки Св.Іштвана займався архітектор Йожеф Хілд, але він не завершив будівництво храму - помер. Міколош Ібл взяв під своє чуйне керівництво завершення такої великої справи. На превеликий подив Міколоша, на ще не добудованих стінах храму проступили глибокі тріщини, але будівництво не припинили. 1868 рік запам'ятався не в кращому світлі, адже купол, який на той час вже був встановлений - звалився вниз, що означало не вірність інженерних прорахунків. Завали були розібрані і храм почали будувати по-новому. Міколош Ібл розробив новий проект купола, але коли собор був майже завершений - архітектор помер. Оздоблювальні роботи закінчував вже третій архітектор - Йожеф Каузер. Будівництво Собору Святого Іштвана затягнулося на 54 роки. Храм добудували в 1905 році, на його освяченні був присутній Франц-Йосиф. У 1938 році за указом Папи Римського Пія ХІІ храм здобув статус базиліки.

Базиліка Святого ІштванаБазиліка Святого Іштвана

У період Другої Світової Війни 1944-1945 роках, під час бомбардування, собор, а саме стіни, дах і вежі отримали значні пошкодження. Але в 1983 році храм повністю реставрували і разом з тим всі твори мистецтва: картини, мозаїки, вікна з свинцевого скла і величні скульптури. У його куполі створили круглої форми бельведер.

Базиліка Святого ІштванаБазиліка Святого Іштвана

Базиліка зведена в стилі неокласицизму. На думку архітекторів Базиліка Св.Іштвана погано освітлена, і лише в дуже сонячні дні промені світла проникають в храм, і блідим світлом оживляє настінний орнамент і статуї. Спорудження Базиліки відображає рівносторонній хрест, а на місці сходження трансепта і головного нефа розташований купол. З обох сторін храму фасад прикрашений вежами-дзвіницями. В правій дзвіниці знаходиться найбільший в країні дзвін, його маса більше 9 тонн. Вхід в храм прикрашений написом «Ego sum via veritas et vita», що в перекладі - «я є шлях, істина і життя». Оздоблення стін виконане з різних порід мармуру і венеціанської мозаїки за проектами кращих угорських майстрів професіоналів.

Базиліка Святого ІштванаБазиліка Святого ІштванаБазиліка Святого ІштванаБазиліка Святого Іштвана

Головна родзинка в інтер'єрі базиліки Св.Іштвана - вівтар, позаду якого встановлена ??скульптура короля, а його в свою чергу оточують п'ять барельєфів виготовлених з бронзи, вони зображують сцени життя Св.Іштвана. Скульптура була виготовлена ??Алайошем Штробля, а зображення майстром Еде Майєр. З ліва від вівтаря встановлена ??позолочена раку, в якій зберігається права кисть Св.Іштвана - головна католицька святиня Угорщини. З року в рік 20 серпня відзначають день короля Іштвана, якого зараховано до лику святих, і впродовж кількох століть його вважають покровителем Угорщини. Рака з мощами святого (Свята Десниця), урочисто здійснює хресний хід по всьому Будапешту й віруючі можуть доторкнутися до цих мощей.

Базиліка Святого ІштванаБазиліка Святого Іштвана

Вікна базиліки прикрашені неймовірної краси вітражами, на них зображені святі, а подкупольний розпис трактує про створення всього сущого. Відвідувачі цього прекрасного місця, мають унікальну можливість підкорити найвищий купол, піднявшись сходами старої сходів або скориставшись сучасним ліфтом. Тут, під куполом розташований оглядовий майданчик, з нього можна споглядати мальовничі види на прекрасне місто - Будапешт.

У оздоблювальних інтер'єрних роботах цього храму були задіяні багато великих угорських майстрів: Бені Ференці, Дюла Бенцур, Лео Фессле, Пал Пацаи. Базиліка Св.Іштвана таїть таємницю - під час війни під храмом вирили глибокий підвал, в якому було прийнято рішення заховати всі церковні надбання собору і до того ж міський архів та інші цінні документи, надбання мистецтва. А ще, в 2006 році тут похований дуже відомий угорський футболіст - Ференц Пушкаш. 

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

храми і монастирі в будапешті, базиліка святого іштвана. екскурсія по будапешту, визначні місця будапешта, храми в будапешті, духовні святині в будапешті, цікава інформація про базиліку святого іштвана, базиліка святого іштвана в будапешті. 

witch.hand