(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

БАЛЬНЕОЛОГІЧНИЙ КУРОРТ ХАЙДУСОБОСЛО

Хайдусобосло«Мекка ревматиків, рай для відпочиваючих» - саме так називають один з найбільших і найкращих бальнеологічних курортів не лише Угорщини, а й Європи. Розташовується цей курорт в однойменному місті Хайдусобосло, що знаходиться на відстані 140 км від угорсько-українського кордону і 202 км від Будапешта. Місто Хайдусобосло розташовується в місці, де сходяться три угорські області - Шаррет, Беретьоі Хортобадь.

Після навали турецьких військ на початку XVII століття місто було практично знелюднене. Нове життя в нього вдихнув трансільванський князь Іштван Бочкаї, пам'ятник якому розташований на центральній площі міста - Площа Героїв. У 1606 році князь віддав тутешні землі, в тому числі і свій будинок, семистам гайдукам в якості подарунка за їх неоціненні заслуги в боротьбі за незалежність країни проти династії Габсбургів.

Але головним, так би мовити, поворотним моментом у житті цього міста стало 26 жовтня 1925 року. У цей час геолог Ференц Павана-Вайни, чий бюст нині встановлений в парку купальні Хайдусобосло, разом зі своєю командою досліджував приміську територію в пошуках природного газу.Хайдусобосло Під час буріння однієї зі свердловин, з глибини 1090 м з неї з величезною силою назовні вирвався природний газ з термальною водою. Вода була коричневого кольору і володіла специфічним запахом, температура води становила +75 ?С. Зрозуміло, корисні властивості цього термального джерела були виявлені пізніше. Їх визначили першими місцеві мешканки, які регулярно прали одяг у ямах і канавах, куди стікала гаряча вода. Жінки помітили, що з часом у них пропала біль в суглобах, що мучила їх довгі роки. Відтоді почалися наукові дослідження, які спричинили за собою розвиток міста як величезного туристичного та рекреаційного курорту Угорщини.

Дослідження хіміків, лікарів і бальнеологів показали, що ця вода має унікальний і багатий склад - кухонна і гідрокарбонатні солі, бром, йод, залізо, фтор, бітум і величезна кількість таких важких хімічних елементів, як мідь, ванадій, цинк, титан, барій і т.д. Темно-коричневий колір води термального джерела Хайдусобосло надає бітум і йод. Через високу температуру та характерного кольору цю цілющу воду називають «киплячим золотом».

ХайдусобослоНа сьогоднішній день курортний комплекс «Хайдусобосло» - найбільший термальний курорт Угорщини, який відрізняється постійним дуже сприятливим для відпочиваючих кліматом. Повітря тут насичене соляними і йодними парами, що пов'язано з наявністю великого озера, який займає територію площею 5 га, де можна і покататися на човні та катамаранах. Погода в Хайдусобосло змінюється дуже рідко (як, до речі, і у всій Угорщині), кількість сонячних днів тут від 200 на рік.

Термальна водолікарня «Хайдусобосло» працює цілий рік і пропонує відпочиваючим більше 40 видів різних процедур (грязелікування, всілякі види масажу, підводну лікувальну гімнастику, підводний масаж, вагову ванну, сауни, процедури електротерапії, сучасні лазерні процедури і т.д.).

Купання в термальних водах Хайдусобосло показані при таких захворюваннях:

 • дегенеративні зміни в суглобах,
 • хронічні захворювання суглобів,
 • всілякі запальні, хронічні, дегенеративні захворювання хребта,
 • удари, м'язові болі, переломи, що погано загоюються, реабілітація після спортивних травм,
 • крововиливи в мозок, терапія паралічу,
 • запалення нервів, хронічна невралгія,
 • хронічні захворювання шкіри,
 • безпліддя, хронічні жіночі захворювання,
 • деякі форми звуження суглобів.

Протипоказання до купання в термальних водах Хайдусобосло (в даних випадках купання можливо тільки після консультації з лікарем):

 • тромбоз,
 • захворювання серця,
 • підвищений кровоносний тиск,
 • злоякісні пухлини,
 • варикозні захворювання.

Купання в даних водах повністю протипоказано в таких випадках:

 • вагітність,
 • важкі легеневі захворювання,
 • важкі хвороби центральної нервової системи,
 • висока температура,
 • інфекційні захворювання,
 • гострі запальні захворювання,
 • туберкульоз,
 • гостра фаза пухлин.

Крім великої кількості лікувальних процедур на відпочиваючих в курорті Хайдусобосло благотворно впливає також купальня-пляж зі «середземноморським узбережжям», яка розкинулася на території 30 га і працює з 1 травня по 30 вересня. 

ХайдусобослоХайдусобосло

На цій території знаходиться також величезний водний парк з великою кількістю квітів, дерев та алей. Водний парк працює щодня з 8:00 до 20:00.

Пляжний комплекс курорту «Хайдусобосло» має також 21 басейн із звичайною (температура 24 - 28?С) і термальною лікувальною водою (температура 26-38 ?С). У число цих басейнів входять басейн з підводним гідромасажем, басейн-море, басейн зі штучними хвилями, лікувальні та дитячі басейни, джакузі, спортивний басейн імені Арпада глибиною 3 метри з 8 доріжками, перлинний басейн з гірками, ванна з обтяженнями та інші.Хайдусобосло

Послуги найбільшого в Європі критого водного SPA і Wellness комплексу «AQUA- PALACE» на території Хайдусобосло орієнтовані на створення у відпочиваючих бажання опинитися в неповторній атмосфері: тут знаходиться крижана печера, термальна печера, тропічна ванна кімната, морська ванна, індійська ванна, басейн з гіркою, римські лазні, кінозал, різноманітні сауни, масажний душ, солярії, 2 доріжки для серфінгу для шанувальників водних видів спорту, 2 корти для сквошу для любителів активного відпочинку, салон краси, тераса для сонячних ванн, кафе-бар, бар з закусками, ресторан самообслуговування.

Перебування на курорті «Хайдусобсоло» можна прикрасити також відвідуванням культурного центру даного регіону - місто Дебрецен, який розташований неподалік, і однієї з найважливіших туристичних пам'яток Угорщини - знаменитий Хортобадський степ (Пуста).

Вже з першого дня перебування в термальному курорті «Хайдусобосло» у кожного туриста бажання добре відпочити перетворюється на реальну мету отримати бажане одужання в унікальній «купальні розваг».

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

хайдусобосло, курортне місто хайдусобосло, відпочинок в хайдусобосло, місто хайдусобосло, тури в хайдусобосло, лікування в хайдусобосло, екскурсії в місто хайдусобосло, бальнеологічний курорт хайдусобосло, визначні місця в хайдусобосло, що побачити в місті хайдусобосло, тури і відпочинок в хайдусобосло

witch.hand