(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ
СТАТТЯ "АРКА ДРУЖБИ НАРОДІВ"

Арка Дружби Народів – центральний об’єкт Хрещатого парку зі скульптурною композицією, що був споруджений у листопаді 1982 року під час підготовки до святкування 1500-ліття Києва на місці колишньої Літньої естради.

Монумент Дружби Народів, споруджений на честь возз’єднання України й Росії, є головним елементом композиції. У його створенні брали участь відомі архітектори С. Миргородський, К. Сидоров, І. Іванов та скульптур А. Скобліков. Композиція, вилита з граніту, бронзи і металу, являє собою фігури двох робітників – українського й російського, які разом підіймають стрічку й орден «Дружби Народів». Збоку знаходиться стела, витягнута по горизонталі, на якій вилита група людей з фігурами Богдана Хмельницького і боярина Василя Бутурлина в центрі. Цей елемент композиції був створений за мотивами відомому кожному події, що мала місце в далекому 1654 році – Переяславської Ради. Усі скульптурні групи поєднуються аркою-веселкою, яка мала стати символом єднання двох братніх народів.

В далекому 1982 році навряд чи хтось із людей, яким довелося перерізати стрічку на відкритті, міг подумати, що всього лише через дев’ять років СРСР розпадеться, залишивши по собі тільки спогади і недоречний, дещо застарілий надпис, зроблений із накладних металевих літер «В ознаменування возз’єднання України з Росією». Деяким гарячим головам захотілось тут же стерти його з лиця землі, застосувавши для цього молоток і зубило. Але через це у декого складалось помилкове враження, ніби монумент було відкрито на честь возз’єднання України. Ситуація виглядала доволі абсурдною, бо постаті Хмельницького і Батурліна натякали на дещо протилежні результати Переяславської угоди, яка, як відомо, не об’єднала Україну, а навпаки – розділила її на Правобережну і Лівобережну. Згодом надпис відновили, але пізніше знову прибрали. Та сліди від нього збереглися і досі.

Площа перед монументом за своєю формою нагадує амфітеатр. За ним розташований оглядовий майданчик, з якого можна спостерігати чудовий вид на Дніпро і лівий берег Дніпра. Сьогодні це місце вважається відмінним варіантом для прогулянок, оскільки око радують чудові зелені дніпровські схили та широченне блакитне плесо, в якому в погожий день відбивається ясне київське небо. Окрім того, не варто забувати й про саму арку, що за своєю формою нагадує закам’янілу веселку. Її величний вигляд наштовхує на думки про могутність і силу стародавнього міста, навіює ностальгію за далеким минулим, незважаючи на те, що арка була створена тільки в 1982 році.

Автор Остап Українець


ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ ПО КИЄВУ можна
044383 32 78 або 067 444 01 90 (або онлайн заявка)

Статті про Київ і область > Софіївська площа :: Софія Київська :: Михайлівський Золотоверхий собор :: Фролівський монастир :: Володимирський Собор :: Урочище Феофанія :: Кирилівська церква :: Київ мажорний :: Видубицький монастир :: Іллінська церква :: Андріївська церква в Києві :: Археологічний заповідник Китаїв :: Караїмська кенаса у Києві :: Будинок з химерами :: Аскольдова могила :: Арка Дружби Народів :: Замок Річарда :: Пам’ятники Києва :: Пейзажна алея :: Миколаївський костел в Києві :: Київська фортеця :: Невідомий Київський замок :: Золоті Ворота :: Постамент Батьківщина :: Архітектура Печерську :: Фунікулер :: Київський Печерськ :: Поштова площа Києва :: Андріївський узвіз :: Маріїнський парк :: Контрактова Площа :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Пуща Водиця :: Старовинний район Києва-Поділ :: Гідропарк :: Труханів острів :: Голосіївський парк :: Парк Слави :: Музей Однієї Вулиці :: Дельфінарій Немо в Києві :: Музей Експериментаніум :: Міжнародний музей вишивки :: Музей іграшки :: Музей книги :: Художній музей :: Музей воскових фігур :: Музей води у Києві :: Музей Булгакова Київ :: Музей Тараса Шевченка :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Храмовий комплекс Буки :: Українське село :: Олександрія :: Контакти

арка дружби народів у києві, київ європейська площа, де знаходиться в києві арка дружби народів, монумент дружби народів, тролів в києві, оглядовий майданчик на дніпро, екскурсії по Києву, екскурсії по нічному Києву, де погуляти в києві, цікаві місця києва, пам'ятники міста київ.

witch.hand