(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 


АНДРІЇВСЬКИЙ УЗВІЗ (м. Київ, Україна)


Андріївський узвіз

Без сумніву - Андріївський узвіз є не тільки однією з найбільш цікавих і загадкових вулиць Києва, але і по праву може називатися душею міста.

Різноманітна архітектура, що зберігає у своїх силуетах чимало таємниць і легенд, сама атмосфера творчості і свободи панує тут, що виходить від кожного камінця мощеної бруківки - все це, та й не тільки, Андріївський узвіз.

Чому ж Андріївський узвіз названий Андріївським?

Апостол Андрій, більш відомий як Андрій Первозванний (перший учень Христа, що слідував за ним до кінця його земного шляху і став свідком Воскреснія і Вознесіння. Внаслідок чого на апостола зійшов дар зціляти, пророкувати і нести вісті про діяння Христа на різних мовах світу) - саме на честь нього і названо одну з найстаріших вулиць Києва.

Переказ свідчить, що колись на місці Дніпра було море, і прийшов апостол Андрій, поставивши хрест на одному з пагорбів, і вода спала, стихія скорилася волі людини. На тому місці піднесла свої куполи Андріївська церква. Єдина церква в Києві без дзвіниці. Тому що, якщо вірити легенді, перший же дзвін з цього купола міг би пробудити води, і затопити в результаті все Лівобережжя.

Запроектована церква Франческо Бартоломео Растреллі, знаменитим російським архітектором італійського походження.

Поруч з Андріївською церквою розмістився пам’ятник Голохвостову і Проні Прокопівні, героям повісті «За двома зайцями». Київські молодята обрали цей пам’ятник одним з улюблених місць весільних фото і щодня весільні букети з’являються біля цього пам’ятника.

Поблизу Андріївської церкви знаходиться фундамент Десятинної церкви та історичний музей, а також найстаріша в Києві липа, до гілок якої прив’язують хустки і обривки тканини - на виконання бажань.

У будні та святкові дні на Андріївському узвозі панує атмосфера творчості, тут продають свої роботи художники та народні майстри. Відкриті двері безлічі художніх галерей, салонів, магазинів.

Замок Річарда Левине Серце підніс свої неоготичні загострені шпилі по середині спуску, люб’язно запрошуючи киян та гостей міста перейнятися своїми легендами і піднятися на оглядовий майданчик, звідки відкривається чудова панорама на місто.

Меморіальний будинок - музей Михайла Булгакова - без сумніву є найвідомішим з літературно-меморіальних музеїв Києва. Саме тут з 1906 по 1919 роки жив автор, завдяки якому вдячний читач може поринути у містичний світ творів «Майстер і Маргарита», «Собаче серце», «Біла гвардія» та багатьох інших. Відвідавши цей музей ви відчуєте себе на перетині двох світів - реального і книжкового, зможете пожити життям автора і персонажа.  Може бути, кіт Бегемот легкою тінню прослизне біля ніг, а в сутінках кімнат примариться посмішка самого Воланда.

Що й казати - Андріївський узвіз - це переплетіння світлого і темного, правдивого і напівлегендарного ... А отже, тут є місце і театру.

Театр «Колесо» - світ мистецтва і перевтілень, що вражає камерністю і таїнством акторської майстерності відкрив свої двері з 28 травня 1988року, і продовжує радувати відвідувачів до цього дня.

«Музей однієї вулиці» присвячений звичайно ж історії Андріївського узвозу. Історія його наближена до історії особистості, що є досить колоритною візитною карткою музею. В експозиції представлено безліч пам’ятних речей, які належали відомим діячам, що жили на цій вулиці. Так само багато предметів побуту, історичних документів та історій з життя домовласників і будинків узвозу.

Андріївський узвіз з’єднує Верхнє місто з нижнім - Подолом.

Спустившись по Андріївському вниз не обминайте можливості подивиться на фонтан «Самсон», присвячений біблійному персонажеві, що розриває пащу левові. Раніше цей фонтан позначав центр ринку, який розкинувся на Подолі, і всім було відомо, що «біля лева - печінка дешева». Зараз же туристи кидають у фонтан монетки, щоб обов’язково повернутися до Києва знову і знову.

Автор Хоростовська Наталія (Aranrut)

ТАКОЖ ДО ВАШОЇ УВАГИ

Екскурсійний тур до Києва на 3 дні
Актуальні тури
Тури вихідного дня
Екскурсії по Києву
Нічний Київ!

екскурсії в київ, екскурсії по києву, тури по києву, тур по києву, екскурсійний тур по києву, екскурссии по києву, екскурсії в києві, автобусні екскурсії по києву, трьохденні тури по киеву, тури по києву для школярів, тури по києву для іноземців, тур по києву для школярів, тур по києву для іноземців, тур на вихідні по києву, тур на вихідні в київ, екскурсії київ, тури київ, київ екскурсії та тури, тури та екскурсії в києві, екскурсії по андріївському узвозу, екскурсії по подолу, екскурсії по київському подолу.

witch.hand