(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

АКТОВСЬКИЙ КАНЬОН

Актовський каньон

Миколаївська область дуже багата на чудові багатства краси природи. Наприклад, у Вознесенському районі розташований мальовничий Трикратський лабіринт - один з комплексів державних заповідних урочищ. А недалеко від Трикратського лабіринту, біля села Актове, знаходяться Арбузинський і Актовський каньйони, які, в свою чергу, є частиною Національного природного парку «Бузький Град». Арбузинський каньйон відомий тим, що камені з цього каньйону встановлені у Відні на експозиції каменів, які символізують кожен континент. Так от камінь Арбузинського каньйону символізує якраз Європу. Більш популярним серед туристів є Актовський каньйон, який являє собою приголомшливої ??краси природний комплекс, в якому гармонійно поєднуються водна і лісова екосистеми, а також мальовничий ансамбль гранітних скель і валунів.Актовський каньон

Актовський каньйон - це унікальне творіння природи, яке утворилося тут більше 4 млрд. років тому. Розташований Актовський каньйон на річці Мертвовод. Загальна площа каньйону складає 250 га, а його максимальна глибина сягає 50 метрів.

Подібного природного творіння в Європі більше немає. Геологічні і ландшафтні показники Актовський каньйону нагадують каньйони Північної Америки, які відомі в усьому світі.

Дуже часто можна почути інші назви Актовський каньйону, такі як «Каньйон Диявола» або ж «Малий Крим».Останню назву приписують до цієї місцевості через схожість з Великим Кримським каньйоном.

Унікальні природні умови Актовського каньйону впливають на утворення особливих екосистем, які є абсолютно не характерними для цієї місцевості. Наприклад, на обмеженій території Актовського каньйону виростає рідкісний гірський тюльпан.

Актовський каньонАктовський каньйон і прилегла місцевість ще з давніх часів овіяні переказами, легендами і різними історіями. Наприклад, про річку Мертвовод ходить така історія: запорізькі козаки вилили відвар з отруйних трав, для того щоб отруїти татар. Згідно з іншим переказом, після кривавої козацько-татарської битви все русло річки було забито тілами загиблих воїнів, та й настільки, що навіть води не було видно.

Крім річки з таємничою назвою Мертвовод, у цих місць є особливий містичний ореол, який створений багато століть тому таємними ритуалами древніх племен. Ще в роботах Аристотеля є згадки про те, що в Актовській долині поховано багато скіфських царів.

Стрімкі гранітно-базальтові скелі Актовського каньйону, висота яких у певних місцях досягає 100 метрів, а також надзвичайна витіюватість річки Мертвовод, яка викликана великою концентрацією сірководню у воді, і, звичайно ж, живописна краса природи привертають велику кількість туристів не тільки з України, але і з інших країн Європи. Крім того подібні природні умови і рельєф створюють прекрасні можливості для занять екстремальними видами спорту, такими як рафтинг і альпінізм.Актовський каньон

У 1994 році в Миколаївській області був створений ландшафтний парк «Гранітно-Степове Побужжя», до складу якого входить також і Актовський каньйон. Приємно дивує не тільки краса, а й чистота цієї місцевості.

Незважаючи на всі перераховані вище переваги Актовського каньйону і поряд розташованих територій, цей унікальний природний куточок на сьогоднішній день не є широко розвиненим туристичним об'єктів. Його популярність серед любителів природи і «дикого» відпочинку поступово зростає. Але тим не менше ми радимо Вам відвідати це дивовижне місце, щоб самим відчути на скільки сильно манить до себе містична привабливість, мальовнича природа і мало доступність Актовського каньйону.

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури по україні, відпочинок в україні, відпочинок на морі в україні, тури на море, курорти україни, вознесенськ, курорт вознесенськ, що побачити в вознесенську, визначні місця вознесенська і його околиць, актовський каньон, актовський каньон у миколаївській області, цікава інформація про актовський каньон.

witch.hand