(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

АГГТЕЛЕКСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК - ТРЕТЄ ЧУДО ПРИРОДИ

Парк АггетелекПрекрасніший Національний парк Угорщини під назвою Аггтелек простягнувся вздовж угорсько-словацького кордону. Цей парк включений до списку світової спадщини ЮНЕСКО ще з 1995 року. Аггтелекський Національний парк створили для того,щоб зберегти неповторну флору і фауну підземного і наземного маленького світу стародавнього карсту Гумур-Торна.

Парк Аггетелек розташований у Північній Угорщині, в 60 кілометрах на північ від міста Мішкольц, поблизу міста Сендрєї. Він знаходиться між двома долинами річок Шайо та Бодва. Загальна площа парку становить 199 квадратних кілометрів. З цієї цифри 39 квадратних кілометрів знаходиться в особливому статусі захисту. Парк був заснований в 1985 році.Парк Аггетелек

Національний парк Аггтелек - це величезна територія, яка покрита безліччю вапняних скель, що перемежовуються досить вузькими і обривистими долинами річок. Головна визначна пам'ятка парку - численні печери, вони утворили багатокілометрові складні лабіринти. У цьому регіоні кількість відомих печер становить число 712. Однією з найбільших і тим більше знаменитих є печера Доміца (Барадла) - найбільша сталактитова печера в Європі. Протяжність печери становить 26 кілометрів, причому 18 кілометрів,з цього загального числа,розташовані в Угорщині, а інші 8 у Словаччині.

Печера Барадла утворилася кілька мільйонів років тому. Її прикрашають сталактитові освіти, мають вигадливі форми різних кольорів і відтінків. Спелеологи нарекли їх образними іменами - Голова Дракона, Тигр, Тещин язик, Зал Велетнів, Колонний Зала... Парк АггетелекПечера є відкритою туристам для відвідування. Вонамає три входи, один з них представлений Печерним музеєм, де можна ознайомитись з історією її відкриття. У літній період зали печери Барадла служать залами для концертів класичної музики, які обрамляють спеціальні світлові спецефекти. Акустика в печері максимально підходяща для подібних заходів, так як і сама обстановка. Прогулянка по печерних коридорах принесе своїм відвідувачам неймовірні відчуття, вона не тільки э пізнавальною і цікавою, але і служить як хороший спосіб від зняття стресу та втоми, підняття загального тонусу всього організму. Також прогулянки по печері рекомендовані людям, страждаючим на астму.Парк Аггетелек

Беке - ще одна печера Аггтелекского парку, вона відома своїм досить унікальним мікрокліматом. Її рекомендують для відвідування людям, страждаючим на захворювання, які пов'язані з дихальними шляхами.

На території Аггтелека розташований великий лісопарк, його ніби розрізає на дві частини річка під назвою Бодва. Неймовірна різноманітність живності мешкає на цих землях. Також не менш дивною пам'яткою заповідника Аггтелек - розсип озер, невеликих по своїх розмірах. Дані озерця утворилися на кордонах карстових пластів і збирають в собі воду, яка надходить з долин розташованих в околицях. Місцеві називають такі озера «диявольські яри». Не всі ці озера є постійними водоймами, деякі з них наповнюються лише в період відлиги або після проливних дощів.

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

Аггтелек, аггтелекський парк, аггтелекський національний парк, парки і заповідники в угорщині, національніпарки в Угорщині, угорські парки, екскурсії в Аггтелек, поїздки в національний парк Аггтелек, цікава стаття про аггтелекський національний парк в Угорщині.

witch.hand