(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

АББАТСТВО ПАННОНХАЛМА В УГОРЩИНІ

Абатство Паннонхалма - бенедиктинське абатство, що розташоване на південному сході міста Дьйор. Це один з найдревніших угорських монастирів, а також воно займає друге за своєю величиною місце в світі серед абатств. У 996 році в Паннонхалму прибули перші ченці за наказом князя Гези. В 1001 році, ченці провели обряд освячення невеликої церкви на пагорбі Святого Мортона. Паннонхалма Саме тому друга назва Паннонхалми - монастир Святого Мортона. Багатовікова історія абатства говорить про неодноразові перебудови і реконструкції, про це свідчить його еклектичний вигляд який об'єднує готичний, романський, ренесансний, бароковий і турецька стилі.

Для абатства Паннонхалма 1541 рік знаменний тим, що йому було присвоєно статус архіаббатства. Навколо його збудували величезні стіни, адже насувалася загроза Османської Імперії. З такою реконструкцією монастир перетворився на фортецю. Але навіть не дивлячись на таке посилене зміцнення стін, абатству все таки доводилося залишати монастир кілька разів в період XVI - XVII століть, на свавілля туркам, після чого деяка частина споруд була розграбована і знищена. На початку XVIII століття, коли османське ярмо було ліквідовано, абатство Паннонхалма настигла повна перебудова і відновлення. Після відновлення будівлі здобули вигляд стилю бароко, однак бібліотека та дзвіниця виконані в стилі класицизму.

Паннонхалма Найвидатніша споруда монастиря Святого Мортона це монументальна базиліка зі своєю підземною каплицею, її спорудили ще в XIII столітті. Внаслідок численних історичних пертурбацій, на превеликий жаль, базиліку не вдалося зберегти в початковому вигляді, але деякі сегменти дозволяють судити про її зовнішність. Це свідчать деталі стін північного приділу, або ж ворота в ризниці, знайдені під час археологічних розкопок. Істинну значимість Паннонхалми дає відчути внутрішнє оздоблення та оздоблення цього святого місця. Яскраві барвисті фрески з зореподібним склепіннями, мереживна кам'яна різьба, прикраси з червоного мармуру і «золотий» вівтар - це гармонійне поєднання внутрішньої розкоші і найвищого духовного статусу. Неймовірно пощастить тим, хто побуває тут на концерті органної музики.

Паннонхалма є одним з основних осередків освіти і культури Угорщини, про що доводить зображення стародавнього фоліанта, який знаходиться на гербі абатства. У Паннонхалмі є прекрасна бібліотека, вона налічує 360 тисяч томів різних книг, і є найбільшим в усьому світі монастирським зібранням. В архіві абатства зберігається найперший пам'ятник угорської писемності - Статут бенедиктинського абатства Тихань. Фонд бібліотеки постійно поповнювався і зростав, внаслідок чого і розросталася площа будівлі відведена під неї. Останню реконструкцію провели у першій третині 19 століття. Паннонхалма Цю бібліотеку без сумнівів можна назвати справжнім храмом науки. По периметру двох її поверхів встановлені масивні шафи з дерева, які поблискують корінцями фоліантів. Яскравими фресками прикрашені склепінні стелі, а серед них - алегоричні зображення, що уособлюють символи чотирьох факультетів середньовічних університетів - теологію, юриспруденцію, медицину і факультет семи вільних мистецтв. Тут розташований ще один символ науки – старовинний, величезних розмірів глобус. Перед бібліотечним входом встановлена ??скульптура спудея, який схилився над партою і старанно щось записує. Таких же студентів повно і зараз в абатстві, які навчаються в церковній гімназії при монастирі, і живуть тут же, в гуртожитках, на території Паннонхалми.

Безумовно заслуговує уваги серед інших будівель - трапезна, вона дуже багато прикрашена і їй властивий бароковий стиль. Абат монастиря на ім'я Бенедек Сайго зробив замовлення на створення прикрас внутрішнього декору трапезного приміщення, братові кармелітського монастиря Атанасу Мартон Вітверу. Паннонхалма Фрески, що написані на стелі і стінах, були створені в період 1728 - 1730 років, художником зі Швейцарії - Давидом Антоніо Фосатті. На центральній фресці стелі зображений Св. Іштван, а фрески, які нанесені на стінах, описують сюжети Святого писання - спокуса Христа в пустелі, Данило в печері з левом і багато інших, а ще деякі сюжети життя Св. Бенедикта.

Великою гордістю Паннонхалми є чудовий ботанічний сад, званий - Деревне розплідник. Структура парку дуже унікальна, адже тут вміло поєднуються духовність і раціональність. Одна частина цього парку використовується в наукових і дослідницьких цілях, в той час, коли чудовий парковий гай так и манить прогулятись.

Паннонхалма Дуже багато відомих християнських діячів відвідували Паннонхалму - папа Іоан - Павло 2, патріарх Константинопольський, Далай-Лама, Варфоломій 1. А в 2000 році режисер Астрік Варсегі, зняв про абатство документальний фільм під назвою «Посередник».

І, звичайно ж, що неможливо навіть уявити монастир в європейській країні без виноробства. Тут традиція виноробства бере свої витоки ще з давніх часів - Х століття, іншими словами період заснування абатства. Ряди виноградної лози струнко простяглися до самої лінії горизонту, а їх матово-оксамитові грона звисають соковитими ягодами - дуже яскраве незабутнє враження. Тут вважаються традиційними такі сорти вин як: совіньон блан, рай рислінг, гевюрцтрамінер, Езер, сарфехер, вельшріслінг. З настанням двадцятого сторіччя ченці почали виготовлення і більш інтернаціональних сортів: піно блан, шардоне, піно нуар, каберне франк, мерло.

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

курорти угорщини, визначні місця угорщини, паннонхалма, аббатстсво паннонхалма в угорщині, визначні місця в аббатстві паннонхалма, екскурсії в паннонхалму, що побачити в паннонхалмі, цікава інформація про паннонхалму. 

witch.hand